Recenze a test LG OLED55B9 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test LG OLED55B9

85,9 % Celkové hodnocení
 • OLED panel s vysokou obnovovací frekvencí
 • Dobrá konektivita
 • Silný zvukový výkon
 • Vyšší hmotnost
 • Mírně vyšší spotřeba
27 000 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Rozlišení a další parametry
 • 9,4/10
  Hodnocení konektivity
 • 7,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 85,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor LG OLED55B9 se řadí k velmi kvalitním modelům s dobrou výbavou. Má 55palcovou úhlopříčku tenkého zobrazovacího panelu (hloubka je výrazně podprůměrných 4,7 cm), který využívá moderní technologie OLED, která má zajistit věrné zobrazení černé barvy, rychlou odezvu a úsporu energie. Samozřejmě tato televize funguje s rozlišením 4K (3 840 x 2 160 pixelů), což je současný standard moderních přístrojů (květen 2020). Panel je, podobně jako u drtivé většiny televizorů na trhu, rovný bez prohnutí.

Očekávat lze kvalitní zvuk z nadstandardních 40W reproduktorů, plynulý obraz pak zajistí vysoká hodnota obnovovací frekvence 120 Hz. To znamená, že se na obrazovce vystřídá až 120 obrázků za sekundu, což podporuje právě plynulost scén například akčních filmů nebo kvalitní zážitek ze sledování sportovních přenosů. Rozměry jsou s výjimkou opravdu malé hloubky poměrně standardní a najdete je v tabulce dole. Hmotnost 23 kilogramů je ale naopak nad průměrem testu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

55

Typ obrazovky

OLED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

40

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

120

Výška (cm)

70,6

Šířka (cm)

122,8

Hloubka (cm)

4,7

Hmotnost (kg)

23

Hodnocení konektivity a spotřeby

Celkem 4 HDMI a 3 USB konektory vám u tohoto modelu od LG nabídnou velmi široké možnosti připojení externích zařízení. Nadšence potěší také audio výstup pro sluchátka. Nechybí ani možnost LAN připojení k internetu, což je důležitý faktor, pokud chcete využívat smart funkce televizoru.

Energetické nároky tohoto modelu jsou mírně vyšší, než je průměr, avšak nejde o žádný zásadní rozdíl. Televizor spadá do energetické třídy A, což je v dané skupině nejběžnější. Průměrná spotřeba se pohybuje okolo 107 W, ročně pak zařízení spolkne asi 148 kWh. Při současných cenách elektřiny to vychází na náklad necelých šest set korun ročně.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

3

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

107

Roční spotřeba (kWh)

148

Roční náklady na provoz (Kč)

592

Hodnocení funkcí

Jak jsme již předeslali, u tohoto modelu televize se dá využít smart funkcí, které nabízí multimediální obsah na internetu. Stačí se k němu připojit, což se děje buď zmiňovaným LAN kabelem, nebo také bezdrátově přes Wi-Fi. Energetickou úsporu zajišťuje možnost nastavení časovače vypnutí a též eko senzor, který umí upravit jas televizoru podle okolního osvětlení.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

LG OLED55B9 považujeme za velmi dobrý televizor s 55palcovou úhlopříčkou, kvalitním rozlišením 4K a také velmi tenkým OLED panelem. Hloubka modelu je dokonce pod 5 centimetry, průměr naopak převyšuje hmotnost 23 kg. Jinak jsou rozměry celkem běžné vzhledem k velikosti úhlopříčky. Televize má silné 40W reproduktory a velmi dobrou hodnotu obnovovací frekvence 120 Hz, které zajistí plynulý obraz i při sledování rychlejších scén. Silnou stránkou je také konektivita televizoru – má 4 HDMI a 3 USB porty, nechybí sluchátkový jack. Samozřejmostí jsou smart funkce po připojení k internetu, čehož docílíte bezdrátově přes Wi-Fi nebo LAN kabelem. Energetická náročnost je mírně nad testovým průměrem. Průměrná spotřeba je 107 W a ročně se pohybuje okolo 148 kWh. To znamená dodatečné náklady za elektřinu v hodnotě asi 600 korun. K úspoře ale pomůže například časovač vypnutí nebo praktický eko senzor upravující jas obrazovky, energetická třída je poměrně běžné áčko.

Pokud hledáte spíše nějakou levnější variantu televizoru a jste schopní trochu snížit své nároky, možná vás zaujme model stejného výrobce LG 43UM7100.

27 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG OLED55B9 | Hodnocení: 85,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, existuje u tohoto typu televizoru možnost připojení zařízení s výstupem Scart?

Josef Příkaský

Dobrý den, podle údajů výrobce tento model televizoru Scart konektor nemá.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den, má aplikaci sledování TV?

Vašek Přikryl

Dobrý den, aplikaci SledováníTV by neměl být problém nainstalovat z LG Content Store i do této televize. Návod přímo pro televizory LG najdete zde.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den, děkuji Vám za bezvadnou recenzi. Vážím si Vašeho času, který tomu věnujete. Chci Vás požádat o radu. Plánuji nákup této TV o úhlopříčce 65 palců, kdy bude hodně využívaná na hraní PS4. Četl jsem, že u OLED panelů hrozí vypalování obrazu. Doporučujete tuto TV pro toto využití? Má tato televize ochranu „čištění“ obrazu? Děkuji moc.

Michal Miřejovsky

Dobrý den, u OLED panelů se opravdu může stát, že se při nestandardním využití (například opravdu dlouhodobé zobrazení loga na jednom místě, zkrátka u dlouho zobrazeného statického obrazu) dojde k tzv. vypálení, což znamená, že na obrazovce budou viditelné pixely i po změně snímku a podobně. Technologie se v moderních televizorech zlepšuje, ale zkrátka vypálení je něco, co je s OLED vždy částečně spojené. Ale pokud jde o běžné využití například sledováním TV kanálů nebo hraním na konzoli, neměla by tím kvalita obrazu trpět, protože se často snímky mění (nejsou dlouhodobě statické). K dobré funkci OLED panelu výrobci přidávají také vámi zmiňovanou možnost čištění, které se buď provádí automaticky po určité době, nebo je možné jej navolit manuálně v nastavení.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG OLED55B9

LG OLED55B9

27 000 Kč Orientační cena