Recenze a test televize Panasonic TX 40HX810E | Arecenze.cz
Menu

Recenze Panasonic TX 40HX810E

Klady

  • Vysoké rozlišení
  • HDR a Dolby Vision
  • Výkonné reproduktory

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vyšší hmotnost
  • Pouze Direct LED
14 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Televizor Panasonic TX 40HX810E patří mezi to nejlepší, co kategorie malých televizí s úhlopříčkou do 40 palců nabízí. Vysoké rozlišení, větší úhlopříčka a celá řada chytrých funkcí potěší i náročné uživatele. Také všechny ostatní parametry jsou na tom velmi dobře, neváhejte proto pokračovat ve čtení popisu na dalších řádcích.

Obrazovka televizoru nese označení 4K. To definuje velmi vysoké rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů a skvěle vyhoví nejnáročnějším uživatelům. Výrobce vsadil na technologii Direct LED s funkcí Local Dimming, podsvícení je tedy osazeno v celé ploše a každý dioda dovede svítit jinou intenzitou pro maximální kvalitu nasvícení scény (v limitech LED technologie). Obnovovací frekvence je shodně s konkurencí 50 hertz.

Solidního výkonu se dočkaly reproduktory. Ty dosahují výkonu až 20 wattů a poměrně dobře ozvučí i středně velkou místnost. Samozřejmě však platí, že externí reproduktory o vyšším výkonu přinesou pravděpodobně lepší uživatelský zážitek. Je však potřeba tuto informaci nebrat jako dogma, protože právě v případě dražších televizí se může stát, že levný reproduktor bude hrát hůře.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Panasonic

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

20

Hodnocení konektivity a spotřeby

Výrobce konektivitu z výčtu důležitých parametrů nevynechal a osadil trojici konektorů HDMI. Bez obtíží tak připojíte například TV box, DVD přehrávač a herní konzoli. Pro přenos dat dobře poslouží dvojice konektorů USB. Zvukový výstup Jack 3,5 mm označovaný za sluchátkový také nechybí, poslouží dobře pro připojení externích aktivních reproduktorů.

Vzhledem k chytrým funkcím čerpajícím svých přínosů z internetu také připojení k němu nechybí. Využít můžete bezdrátovou WiFi či konektor pro internetový kabel. Pro maximální kvalitu připojení je vždy lepší využít právě kabelu.

Dle energetického štítku dosahuje průměrná roční spotřeba hodnoty 67 kilowatthodin (kWh). Pokud přijmeme za fakt průměrnou cenu elektřiny 5,8 Kč/kWh, pak můžeme předpokládat, že se bude roční spotřeba pohybovat okolo 390 Kč. Je však potřeba počítat s tím, že se tato hodnota může lišit v závislosti na intenzitě využití a konkrétní ceně elektřiny uživatele.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ano

Hodnocení funkcí

Stejně jako obrazovou kvalitu a konektivitu nepodcenil výrobce ani přídavné funkce. Samozřejmostí je možnost využití HbbTV (červeného tlačítka) pro přístup k videotékám televizních stanic, stejně jako prohlížení internetu a využívání služeb, jako jsou například Netflix či YouTube.

Výrobce do výbavy zařadil také technologie HDR a Dolby Vision. Ty patří mezi funkce vylepšení kvality obrazu, přehrávaný film či hraná hra je však musí podporovat a nést s sebou potřebná metadata. Principem je zdůraznění tmavých a světlých míst scény a korekce barev i svítivosti v závislosti na schopnostech obrazovky.

Mezi zajímavé doplňky pak můžeme zařadit funkci hlasového asistenta. Náročnější uživatelé jistě ocení možnost párování s mobilním zařízením. Tato schopnost televize dovolí bezdrátové promítání obrazovky telefonu, který tuto funkci podporuje, na velké ploše televizní obrazovky. Obrazovka má sice pouze 50 hertz, nicméně herní režim umožní zásadní snížení prodlevy.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR, Dolby Vision

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Panasonic TX 40HX810E patří k nejlépe vybaveným produktům z kategorie obrazovek do 40 palců včetně, které jsou na trhu k dispozici. Díky vysokému rozlišení, kvalitnímu displeji a také funkcím HDR a Dolby Vision nabízí vše potřebné pro maximální kvalitu filmového zážitku. Ve srovnání s OLED a QLED displeji sice bude lehce zaostávat ve kvalitě barev, prožitek však bude vysoce kvalitní.

Konektivita dosahuje vysoké úrovně, ve své kategorii je nadstandardní. Náročné uživatele potěší funkce hlasového asistenta či párování s mobilním zařízením. Vyšší je naopak cena. V případě, že hledáte televizi menších rozměrů, nevadí vám FullHD rozlišení, ale vyžadujete QLED displej, přečtěte si samostatnou recenzi modelu Samsung QE32LS03T.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Panasonic TX 40HX810E
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technického redaktora. Problematiku televizí má podrobně nastudovanou. Technologie jsou nejen jeho prací, ale také největším koníčkem. Snadno vám vysvětlí, pro koho jsou malé televize vhodnou variantou a které parametry jsou stěžejní. Kromě televizí se věnuje také recenzím monitorů, notebooků a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Jaká je výška TV Panasonic TX 40HX810E s podstavcem.

Marie Vacková

Dobrý den,
výška s podstavcem činí 567 mm.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Panasonic TX 40HX810E

Panasonic TX 40HX810E

14 000 Kč Orientační cena