Recenze a test televize Samsung QE32LS03B | Arecenze.cz
Menu

Recenze Samsung QE32LS03B

97,6 % Celkové hodnocení

Nejlepší produkt v kategorii Televize

Klady

  • QLED displej
  • Režim Art
  • Výkonné reproduktory

Zápory

  • Vysoká cena
  • Chybí sluchátkový konektor
  • Chybí internetový konektor
12 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Model Samsung QE32LS03B ční z našeho výběru a z celé kategorie menších úhlopříček zejména osazením QLED panelu, ale je doplněn také o hned několik zajímavých funkcí. Je variantou pro vizuálně založené uživatele zaměřené na maximální prožitek z kvalitně zobrazených barev a kontrastu. Také tvar obrazovky se dočkal zajímavého provedení, které má působit dojmem uměleckého díla.

Displej o úhlopříčce 32 palců tvoří panel technologie QLED. Ta je příslibem perfektní kvality zobrazení bílé a celkově kvalitnějšího pojetí barev a kontrastů mezi nimi. FullHD rozlišení vzhledem k menší úhlopříčce vyhoví dobře a odpovídá jak televiznímu vysílání, tak nižším předplatným služeb jako je Netflix. Obnovovací frekvence 50 hertz pak není v kategorii žádným překvapením.

Velmi dobrých hodnot dosahují osazené reproduktory s výkonem 20 wattů. V kategorii se jedná o hodnotu nadstandardní, schopnou dobrého ozvučení středně velké místnosti, externí reproduktory tedy nejsou nutností.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Technologie obrazovky

QLED

Rozlišení (px)

1 920 x 1 080

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

20

Hodnocení konektivity a spotřeby

Konektivitu můžeme označit za zcela nadprůměrnou, model na sobě nese dvojici konektorů HDMI a dvojici datových konektorů USB. Připojení externích zařízení tak nebude pro většinu uživatelů problém. Naopak schází sluchátkový výstup Jack 3,5 mm, externí reproduktory tak připojíte pouze prostřednictvím Bluetooth.

Připojení k internetu můžete realizovat pouze pomocí bezdrátové WiFi, s ohledem na estetiku produktu výrobce internetový konektor z výčtu možných připojení vynechal. Před koupí tak zvažte, jestli disponujete v domácnosti dostatečně kvalitním WiFi připojením.

Průměrná roční spotřeba pro tento produkt nabývá hodnoty 55 kilowatthodin (kWh). Tuto hodnotu uvádíme při spuštěném HDR. To typicky spotřebovává více energie. Pokud budeme vycházet z průměrné ceny elektrické energie 8 Kč/kWh, pak dojdeme k nákladům na roční provoz okolo 440 Kč. Hodnota je však čistě orientační.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ne

Konektory HDMI

2

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ne

Hodnocení funkcí

HbbTV jakožto jedna ze základních funkcí chytrých televizí dovolí pomocí internetu přístup k videotékám televizních stanic a zpětné přehrávání pořadů, které jste promeškali. Možnost prohlížení internetu a využití služeb jako je HBO GO nebo Netflix neschází. Zajímavostí je patentovaný ovladač, ve kterém není potřeba měnit baterky.

O vylepšení obrazu podporovaných filmů, které si s sebou nesou potřebná metadata, se stará technologie HDR. Ta umožňuje optimalizaci zobrazení pro maximální divácký zážitek. Netradičním doplňkem specifickým pro řadu The Frame je volitelný režim Art a přístup do Art Store. To vám umožní proměnit televizor mimo dobu jeho sledování v umělecké dílo.

Náročnější uživatelé ocení také hlasového asistenta, přičemž na výběr je Google Assistant nebo Amazon Alexa. Televizor se tak snadno stane součástí chytré domácnosti. Párování s mobilním telefonem slouží k bezdrátovému přenosu obrazu z mobilu na televizní obrazovku. Jediným požadavkem je, aby telefon tuto funkci podporoval. Nejen pro hráče výrobce osadil také herní režim snižující latenci.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Televizor Samsung QE32LS03B má za účel působit jako umělecké dílo a mimo dobu svého provozu dvojnásob. Režim Art dovoluje proměnit jinak černou obrazovku například v obraz Mona Lisy. QLED panel s rozlišením FullHD doplňuje přístroj o kvalitní zobrazení barev, zejména té bílé. Konektivita dosahuje celkově solidní úrovně, přípojka pro internetový kabel však schází.

Největším negativem tohoto produktu je jeho poměrně vysoká cena, která odpovídá spíše větším úhlopříčkám. Hledáte-li alternativu se 4K rozlišením a technologii QLED nevyžadujete, může pro vás být zajímavým produktem například model Panasonic TX 40HX810E.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung QE32LS03B | Hodnocení: 97,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a neustále sleduje přední zahraniční zdroje. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Zároveň má osobní zkušenosti s mnoha televizemi a jejich výběrem pro sebe i své známé. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích monitorů, tabletů, mobilů a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý deň, má tento televízor (t.j. Samsung QE32LS03T) určite DVB-S2 tuner? Pretože niekde ho uvádzajú a niekde nie. Dakujem za odpoveď.

Boris Ragas

Dobrý den,
podle informací na webu výrobce tento televizor DVB-S2 nepodporuje.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung QE32LS03B

Samsung QE32LS03B

12 000 Kč Orientační cena