Menu

Recenze a test Panasonic TX-65FZ800E

85,4 % Celkové hodnocení
 • Vysoká obnovovací frekvence
 • Dobrá konektivita
 • Technologie OLED
 • Vysoká pořizovací cena
45 000 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 6,8/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,1/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,8/10
  Rozlišení a další parametry
 • 85,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Na pořízení smart televizoru Panasonic TX-65FZ800E si připravte tučný balík bankovek. Za něj ale dostanete kvalitní stroj s dobrými parametry. Rozlišení 4K na 65palcové obrazovce je v kategorii testu velkých televizí celkem standardní. Dobrý uživatelský zážitek přináší technologie panelu OLED, jehož typickým znakem je, že nevyužívá klasické podsvícení, ale každý bod na obrazovce září zvlášť. Díky tomu je možné vytvořit opravdu věrnou černou barvu, obrazovka má rychlou odezvu i nízkou spotřebu. Navíc je na základě této technologie možné vytvořit poměrně tenké obrazovky.

Ve výbavě má tento model nadstandardní 40W reproduktory a velkou výhodou je také 120Hz obnovovací frekvence. ​Znamená to, že se vám před očima na televizi vymění za jednu vteřinu až 120 snímků, což zajistí opravdu plynulé vnímání obrazu. Frekvence i výkon reproduktorů patřily k nejlepším hodnotám v našem srovnávacím testu. Prostorové dimenze výrobku se pohybují těsně pod průměrem srovnávacího testu (leden 2019). To stejné se dá říct o hmotnosti 28 kg.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Panasonic

Úhlopříčka v palcích (”)

65

Typ obrazovky

OLED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

40

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

120

Výška (cm)

83,7

Šířka (cm)

144,9

Hloubka (cm)

6,2

Hmotnost (kg)

28

Hodnocení konektivity, spotřeby a funkcí

Panasonic TX-65FZ800E nabízí hned 4 HDMI porty a 3 konektory USB a to vám zajistí poměrně široké možnosti připojení dalších externích zařízení. Dobrá je také přítomnost konektoru pro sluchátka. Co se týče funkčního využití, nabízí tento model smart televize, stejně jako ostatní zařazené v tomto testu, možnost brouzdat skrz téměř neomezený internetový multimediální obsah. Připojení zajišťuje wi-fi.

Výhodný je i eko senzor, jenž dokáže optimalizovat spotřebu energie tím, že upravuje jas obrazovky na základě intenzity okolního osvětlení. Celkově jsou hodnoty energetické náročnosti u tohoto modelu pozitivní. Energetická třída je zde A a deklarovaná roční spotřeba se pohybuje okolo 220 kWh. To znamená, že vás běžné využití televize nepřijde ani na 900 korun ročně. Tyto hodnoty jsou pod testovým průměrem.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

3

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

158

Roční spotřeba (kWh)

219

Roční náklady na provoz (Kč)

876

Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Předností smart televizoru Panasonic TX-65FZ800E je 4K rozlišení s technologií OLED. Ta nevyužívá celoplošné podsvícení panelu, ale každý bod září samostatně. Zlepšují se tak aspekty výsledného obrazu. Kvalitní je tento model i v rámci konektivity, kde nabízí hned 4 HDMI, 3 USB a dokonce sluchátkový konektor. Nadstandardní je výkon reproduktorů 40 W nebo také 120Hz obnovovací frekvence, která je vhodná zejména v případě, že si divák libuje v perfektně plynulém obrazu. Energetické údaje se pohybují pod průměrem, což je dobře. Energetická třída A a roční spotřeba 219 kWh vám ušetří nějakou korunu navíc. Naopak si ale připravte pořádně naditý měšec při samotném nákupu televize.

Pokud je vaší prioritou nízká pořizovací cena, dobrou volbou může být Samsung UE65NU7172, který disponuje také úhlopříčkou 65 palců.

45 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Panasonic TX-65FZ800E | Hodnocení: 85,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Panasonic TX-65FZ800E

Panasonic TX-65FZ800E

45 000 Kč Orientační cena