Televize Philips 49PUS6101/12 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Philips 49PUS6101/12

79,9 % Celkové hodnocení
 • Vysoké rozlišení
 • Výborné možnosti konektivity
 • Vyšší spotřeba elektrické energie
14 000 Kč Orientační cena
 • 7,6/10
  Rozlišení a další parametry
 • 9,4/10
  Hodnocení konektivity
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 79,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Na první pohled vás při sledování tohoto televizoru zcela jistě zaujme 4K rozlišení, které je v současnosti nejvyšší dostupné na trhu a v kombinaci s úhlopříčkou 49 palců vám nabídne perfektní kvalitu obrazu. Nezklame ani zvukový výkon 16 W, což je sice lehký podprůměr v porovnání s námi hodnocenými televizory, ale běžnému divákovi bez velkých nároků bez problému postačí. Televize sice nedisponuje prohnutou obrazovkou, nicméně pokud se nerozhlížíte po modelu přímo s touto specifikací, nelze to považovat za její významné mínus. Pokud tuto variantu vyžadujete, přečtěte si recenzi televizoru Samsung UE49K6372, který vám prohnutou obrazovku nabídne. Co se týče rozměrů a hmotnosti televizor příliš nevybočuje z normálu. S výškou necelých 65 cm, šířkou 110 cm a celkovou hmotností 11 kg by při jeho případném přesouvání nebo stěhování neměly nastat větší problémy. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Úhlopříčka v palcích (”)

49

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

16

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výška (cm)

64,5

Šířka (cm)

109,9

Hloubka (cm)

7,9

Hmotnost (kg)

11

Hodnocení konektivity a spotřeby

Lehce nadprůměrného hodnocení pak televize dosáhla v oblasti energetických údajů, kde s roční spotřebou 85 kWh můžete počítat s ročními výdaji na provoz pohybujícími se okolo částky 340 Kč. Výborné výsledky zaznamenává Philips 49PUS6101/12 v oblasti konektivity. Čtyři výstupy HDMI, tři USB a sluchátkový jack nabízí téměř neomezené možnosti připojení. Nechybí ani připojení LAN, které umožňuje internetové spojení prostřednictvím kabelového přenosu a dá se u dnešních smart televizí považovat již také za standard. Pokud plánujete propojení s dalšími zařízeními, určitě rozsáhlých možností konektivity u tohoto televizoru využijete. Prostřednictvím HDMI lze přenášet jak zvuk, tak obraz, takže lze propojit televizi například s notebookem, herní konzolí nebo mobilem. Univerzálnost USB přenosu snad není potřeba ani rozebírat a každému je jasné, že 3 výstupy nabídnou spoustu možností.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

3

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

66

Roční spotřeba (kWh)

96

Roční náklady na provoz (Kč)

384

Hodnocení funkcí

Co se týče funkcí, můžete od televizoru očekávat dnes již téměř standard v podobě funkce smart, která nabízí prostřednictvím připojení k internetu spoustu možností. Dále televizi nechybí časovač, který umožňuje plánované spuštění nebo vypnutí televize podle předem zadaných kritérií. Za relativní slabinu lze považovat absenci eko senzoru, který automaticky reguluje jas obrazu v závislosti na světelných podmínkách, nicméně pokud pro vás není spotřeba energie klíčovým parametrem, dá se tato chybějící funkce zcela jistě oželet.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ne

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Za slabinu televize lze považovat poměrně velký počet nepříliš pozitivních uživatelských hodnocení. Dostupné uživatelské recenze poměrně často zmiňují problém s pomalejšími reakcemi softwaru a občasné „zamrzání“. Někteří uživatelé si pak stěžují i na horší funkčnost ovladače. Tyto potíže mohou být zapříčiněné závadou konkrétního modelu, proto nejsou zahrnuty v celkovém hodnocení. Pro vaši úplnou informovanost je ale uvádíme.

Naše hodnocení a závěr

Televize se jeví jako slušně technicky vybavená a při přihlédnutí na její cenu se jedná o velmi dobrý produkt. Především pokud pro vás hrají důležitou roli možnosti připojení dalších zařízení k televizoru, koupí této televize Philips určitě neprohloupíte. Výraznějším problémem při rozhodování by tedy mohly být snad jen zmiňované uživatelské recenze, jejichž obsah však může být do značné míry subjektivní a nemusí vždy nabízet zcela relevantní pohled na věc. Celkově zaznamenává v našem srovnávacím testu televize Philips 49PUS6101/12 v době psaní této recenze (květen 2017) vysoce nadprůměrné výsledky.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Philips 49PUS6101/12 | Hodnocení: 79,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips 49PUS6101/12

Philips 49PUS6101/12

14 000 Kč Orientační cena