Menu

Recenze a test Samsung UE49K6372

69,8 % Celkové hodnocení
 • Vybavenost funkcemi
 • Nižší rozlišení
 • Spotřeba elektrické energie
15 000 Kč Orientační cena
 • 4,6/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,4/10
  Hodnocení funkcí
 • 69,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

V ohledu kvality obrazu nabízí televizor Samsung UE49K6372 průměrné specifikace. Rozlišení 1920 x 1080 s úhlopříčkou 49 palců nabízí uspokojivou, ale nikterak oslnivou obrazovou kvalitu. Výkon reproduktorů 20 W pak ale můžeme považovat za velmi slušný. V ohledu rozměrů a váhy televizor nikterak nevybočuje z průměru zařízení se stejnou nebo podobnou úhlopříčkou. Důležité je zmínit, že televizor disponuje prohnutou obrazovkou, což diváka vtahuje do sledovaného děje a vzbuzuje pocit reálnějšího obrazu. Nutné je však mít na paměti, že toto specifikum s sebou přináší také zhoršené pozorovací úhly, takže televizi nejde logicky sledovat z ostrých úhlů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

49

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Prohnutí obrazovky

Prohnutá

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Výška (cm)

64,6

Šířka (cm)

110

Hloubka (cm)

10,4

Hmotnost (kg)

12,2

Hodnocení konektivity a spotřeby

V ohledu konektivity, si televize vede průměrně až lehce nadprůměrně. Tři výstupy HDMI a dva USB sloty nabízejí slušné možnosti k propojení s dalšími zařízeními. Televizi bohužel chybí sluchátkový jack, což může být i z pohledu běžného uživatele bráno jako mínus. Okamžitá spotřeba 64 W a roční spotřeba 89 kWh znamená u modelu UE49K6372 ve srovnání s dalšími televizory v našem testu (v květnu 2017) spíše vyšší hodnoty. Při spočítání průměrných výdajů energie by vás roční provoz vyšel na zhruba 360 Kč.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

64

Roční spotřeba (kWh)

89

Roční náklady na provoz (Kč)

356

Hodnocení funkcí

Co se týče funkcí, televizor přináší nadprůměrné možnosti. Nechybí mu časovač automatického vypnutí a zapnutí, má i funkce smart s vlastním operačním systémem. Očekávat navíc můžete i eko senzor, který automaticky koriguje jas obrazu podle světelných podmínek.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Zákazníci si chválí především dobrou kvalitu obrazu a zvuku. Tento poznatek je zajímavý s ohledem na nižší rozlišení, které televize nabízí. Slabinu pak uživatelé spatřují v neobvyklém ovladači, který nabízí poněkud složitější ovládání.

Naše hodnocení a závěr

Jako nejslabší stránka tohoto televizoru se zcela jistě jeví v nižším rozlišení. Naopak dobré hodnoty vykazuje model UE49K6372 v ohledu zvukového výkonu. Podobně dobré výsledky můžete očekávat od této televize Samsung i u možností připojení, kde jí chybí pouze sluchátkový jack. Z pohledu funkcí nelze televizi vyčítat nic a můžeme ji považovat za nadprůměrnou. Je tedy možné konstatovat, že pokud si nepotrpíte na vysoké rozlišení, ale dbáte na velmi nízkou spotřebu, může být tento televizor dobrou volbou. Pokud naopak lpíte na 4K rozlišení, doporučujeme vám podívat se na další televizory z našich recenzí. Například televize LG 49UH6507 nabízí v těchto ohledech velmi zajímavá čísla.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE49K6372 | Hodnocení: 69,8 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE49K6372

Samsung UE49K6372

15 000 Kč Orientační cena