Menu

Recenze a test Philips 55PUS7304/12

81,8 % Celkové hodnocení
 • Energetická třída A+
 • Slušná konektivita
 • Některé parametry spíše průměrné
 • Nadprůměrná hloubka
19 000 Kč Orientační cena
 • 8,2/10
  Rozlišení a další parametry
 • 8,8/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 81,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Philips 55PUS7304/12 je model televizoru s rovnou obrazovkou a 55palcovou úhlopříčkou. Zobrazovací panel funguje na bází LED technologie, což je nejčastější varianta, s rozlišením 3 840 x 2 160 pixelů (4K). V ohledu parametrů důležitých pro sledování televize se jedná spíše o průměrný model, obnovovací frekvence je 60 Hz a zvukový výkon 20 W.

Rozměry televizoru celkem odpovídají průměru testu (květen 2020) v rámci stejně velkých modelů. Trochu vyčnívá hloubka, která je vyšší než průměr a dosahuje 7,8 centimetrů. Hmotnost je 16,4 kilogramů a odpovídá standardu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Úhlopříčka v palcích (”)

55

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Výška (cm)

72,1

Šířka (cm)

123,4

Hloubka (cm)

7,8

Hmotnost (kg)

16,4

Hodnocení konektivity a spotřeby

Z pohledu konektorového vybavení jde o slušnou televizi. Má 4 HDMI a 2 USB porty, pozitivní pro některé uživatele bude i přítomnost sluchátkového jacku. Někteří výrobci od tohoto prvku v poslední době upouštějí.

Velkou devízou této televize je dobré hodnocení energetické třídy A+. Průměrná spotřeba je 86 W a roční pak přibližně 126 kWh, což jsou hodnoty mírně pod průměrem. Z toho vychází také podprůměrné náklady na elektřinu, které se pohybují okolo pětistovky.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

86

Roční spotřeba (kWh)

126

Roční náklady na provoz (Kč)

504

Hodnocení funkcí

Jde samozřejmě o smart televizor s možností připojení k internetu, a to kabelově přes LAN i bezdrátově přes Wi-Fi. Smart funkce využijí uživatelé, kteří chtějí naplno využívat nepřeberný multimediální obsah, který se na světových webech objevuje. Samozřejmě se dá nastavit čas vypnutí televizoru, v úspoře energie pomůže také eko senzor, který umí reagovat na intenzitu osvětlení v místnosti a upravit podle toho jas.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Co se týče parametrů zobrazení a obecně sledování, je televizor Philips 55PUS7304/12 spíše standardní. Má rovný 55palcový LED panel s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí 60 Hz. Zvukový výkon odpovídá průměru testu a je 20 W. Poměrně standardní jsou i rozměry, až na hloubku, které s téměř 8 cm trochu přečnívá. Hmotnost je 16,4 kg. Samozřejmě jde o smart model, takže se dá připojit k internetu přes Wi-Fi a kabelově přes LAN. Konektivitu má tento model celkem širokou – 4 HDMI, 2 USB a jeden sluchátkový konektor. Velkým pozitivem je energetická přívětivost, televize spadá do třídy A+. Ročně vás provoz vyjde přibližně na 500 korun. K tomu dopomáhají i vychytávky jako eko senzor, užitečný je také časovač vypnutí.

Jestliže jste schopní si trochu připlatit, narazíte na trhu na modely, které vám nabídnou ještě lepší zážitek ze sledování. Dobrými parametry se pyšní například LG OLED55B9.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Philips 55PUS7304/12 | Hodnocení: 81,8 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, cca po roce nám přestalo fungovat hbbtv ( červené tlačítko). Vůbec se nezobrazuje a manželka je z toho již velice nervózní.

Lukáš David

Dobrý den,
doporučujeme se pokusit o nápravu uvedením televizoru do továrního nastavení. Pokud toto nezabere, televizor reklamujte.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, po třech letech mi televize rozsvítí jen logo a na nic nereaguje. Co s tím?

Tomáš Rampas

Dobrý den,
pravděpodobně je potřeba televizi pouze uvést do továrních nastavení. Doporučuji zkusit odpojit televizi od napájení, na zádech televize najít tlačítko pro zapnutí televize a tlačítko pro snížení hlasitosti. Tato dvě tlačítka stiskněte a držte stisknutá a připojte televizi zpět do sítě (se stále stisknutými tlačítky). Je to jediný možný postup, který jsme dohledali, pokud toto nebude fungovat, obraťte se na podporu společnosti Philips.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, shruba po 2 letech nám úplně vypadl obraz, jede pouze zvuk. Můžete mi prosím poradit, co s tím.

Juraj Škrovan

Dobrý den, v tomto případě se jedná skoro určitě o poruchu na zařízení. Můžete ale zkusit uvést televizi do továrního nastavení. Odpojte televizi od zásuvky, na jejich zádech najděte tlačítko vypnutí a tlačítko pro snížení hlasitosti. Tyto dvě tlačítka držte stisknuté a televizí připojte zpět do proudu. Tlačítka nepouštějte, nadále je držte alespoň 15 sekund. Pokud se na obrazovce objeví logo, bude pravděpodobně vše v pořádku.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips 55PUS7304/12

Philips 55PUS7304/12

19 000 Kč Orientační cena