Recenze a test Samsung QE49Q6FN | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Samsung QE49Q6FN

82,0 % Celkové hodnocení
 • Vysoký výkon reproduktorů
 • Inovace typu obrazovky
 • Vysoká cena
 • Chybí sluchátkový jack
 • Vyšší spotřeba
22 000 Kč Orientační cena
 • 8,8/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,5/10
  Hodnocení konektivity
 • 6,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,4/10
  Hodnocení funkcí
 • 82,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Přesto, že jde o zbrusu nový model (září 2018), není televize Samsung QE49Q6FN v řadě parametrů oproti konkurenci zase až tak výjimečná. Nejdřív bychom rádi shrnuli základní parametry. Obrazovka o 49 palcích má inovativní QLED technologii, se kterou přišel poprvé právě výrobce Samsung. Oproti poslední inovaci, tzv. OLED TV se ta QLED pyšní vyšší barevností, na druhou stranu má nižší kontrast. Nelze vyloženě určit, co je lepší a co horší, záleží na vašich preferencích. Rozlišení je vynikající, stejně jako u většiny modelů v našem srovnání dosahuje UHD kvality. Výkon reproduktorů 40 W byl v době psaní recenze (září 2018) prakticky nejlepší na trhu. Velikostně se tento model od ostatních neliší, počítejte s 63,4 cm na výšku, 109,1 cm na šířku a 5,4 cm do hloubky. Hmotnost 13,4 kg je malinko vyšší, jde navíc o hodnotu bez podstavce.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

49

Typ obrazovky

QLED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

40

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Výška (cm)

63,4

Šířka (cm)

109,1

Hloubka (cm)

5,4

Hmotnost (kg)

13,4

Hodnocení konektivity a spotřeby

V ohledu konektivity si model Samsung vede nadprůměrně, zejména v počtu výstupů HDMI, nabízí totiž hned 4, 2 USB výstupy potom odpovídají spíše průměru. Televizi bohužel chybí sluchátkový jack, což může být i z pohledu běžného uživatele vnímáno jako mínus. Okamžitá spotřeba 124 W a roční spotřeba 172 kWh jsou v porovnání s ostatními modely v celém srovnání poměrně vysoké hodnoty. Celkově totiž vedou ke konečným ročním nákladům zhruba 688 Kč, průměrně přitom za provoz televizorů v této kategorii zaplatíte asi 456 Kč.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

B

Spotřeba (W)

124

Roční spotřeba (kWh)

172

Roční náklady na provoz (Kč)

688

Hodnocení funkcí

Co se týče funkcí, televizor přináší nadprůměrné možnosti a nemáme mu tak co vytknout. Nechybí mu časovač automatického vypnutí, jde o smart TV, kterou připojíte jednoduše k Wi-Fi. Očekávat navíc můžete i eko senzor, který automaticky upraví jas obrazu podle světelných podmínek.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Naše hodnocení a závěr

U televize Samsung QE49Q6FN si připlatíte primárně za inovativní typ obrazovky, se kterou Samsung přišel na trh. Pokud se však nepovažujete za fajnšmekry, ale spíše za průměrné diváky, nebude ani u „obyčejného“ LED televizoru nic postrádat. V čem je televizor však téměř bezkonkurenční, to je výkon reproduktorů, 40 W není zcela běžná hodnota. Míru konektivity a vlastně i fakt, že jde o smart tv, hodnotíme s chladnou hlavou, nejde o nic, s čím byste se u televizorů s úhlopříčkou 49″ běžně nesetkali. Jde bezesporu o moderní televizor, který má co nabídnout, pokud se ale jako běžný uživatel díváte například hlavně na spotřebu, která je bohužel u modelu Samsung vyšší, doporučujeme vám přečíst si recenzi modelu Sony Bravia KDL-49WE665.

22 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung QE49Q6FN | Hodnocení: 82,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung QE49Q6FN

Samsung QE49Q6FN

22 000 Kč Orientační cena