Recenze a test Sony Bravia KDL-49WE665 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sony Bravia KDL-49WE665

69,1 % Celkové hodnocení
 • Nízká spotřeba
 • Dostupná cena
 • Spíše průměrné parametry
11 000 Kč Orientační cena
 • 6,3/10
  Rozlišení a další parametry
 • 8,1/10
  Hodnocení konektivity
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 69,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televize Sony Bravia KDL-49WE665 má obrazovku s úhlopříčkou 49 palců s rozlišením 1920 x 1080, což není zrovna vysoká hodnota. Na druhou stranu patří tato televize k cenově výhodným oproti jiným v našem srovnání, proto se za nižší kvalitu nezlobíme, a to ani v případě reproduktorů o výkonu 10 W, který bychom očekávali spíše u menších televizorů. S rozměry je na tom model značky Sony průměrně, nevybočuje, očekávat tedy můžete zařízení s 65 cm na výšku, 110 cm na šířku a 7 cm do hloubky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sony

Úhlopříčka v palcích (”)

49

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

10

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Výška (cm)

65

Šířka (cm)

110

Hloubka (cm)

7

Hmotnost (kg)

11,4

Hodnocení konektivity a spotřeby

Co se týče spotřeby, je na tom Sony Bravia velmi dobře. Momentální spotřeba 50 W společně s roční průměrnou spotřebou 83 kWh dají dohromady roční náklady na provoz dosahující 332 Kč, průměrně byste za provoz u takové televize zaplatili asi 456 Kč. Výhodný provoz může potvrdit také energetická třída A+, do které v době psaní recenze (září 2018) pařila jen lehce nadpoloviční většina model.

Konektivitou se tato televize řadí k příjemně vybaveným. Má dva standardní výstupy pro USB a dva pro HDMI, připojíte k ní tak řadu dalších zařízení. Využít můžete také připojení LAN nebo sluchátkového jacku, který není u větších televizorů standardem, ovšem pro některé uživatele může jít o důležitý prvek.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

2

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

50

Roční spotřeba (kWh)

83

Roční náklady na provoz (Kč)

332

Hodnocení funkcí

Výrobce televize Sony Bravia myslel nejen na základní funkce jako časovač vypnutí nebo možnost připojení k Wi-Fi. Díky tomu, že jde o smart tv, můžete využít i řady dalších výhod, jde však o schopnost, kterou u televizí s úhlopříčkou 49 palců najdete prakticky vždy. Nevýhodou je absence eko senzoru, který umí automaticky upravovat jas obrazovky, čímž se šetří energie. Televize má ale sama o sobě poměrně úsporný provoz.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ne

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Naše hodnocení a závěr

Silnou stránkou televize Sony Bravia KDL-49WE665 zůstává konektivita a možnost využití výhod smart tv. Jde také o úsporný model s výhodnou pořizovací cenou. Nepočítejte s vysokou kvalitou obrazu či zvuku, to však průměrnému uživateli nebude překážkou pro požitek z oblíbených filmů či seriálů. Pokud jste náročnějšími diváky a hledáte opravdovou kvalitu, budete si muset připlatit. Jako alternativu vám můžeme nabídnout model Samsung UE50MU6172, který není tak úsporný, schází mu sluchátkový jack, ale zaujme vás možná třeba lepším obrazem.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sony Bravia KDL-49WE665 | Hodnocení: 69,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sony Bravia KDL-49WE665

Sony Bravia KDL-49WE665

11 000 Kč Orientační cena