Menu

Recenze a test Samsung UE32M5002

56,6 % Celkové hodnocení
 • Full HD obrazovka
 • Drahý provoz
6 000 Kč Orientační cena
 • 1,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 4,0/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,9/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 56,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televize Samsung UE32M5002 nabízí slušnou kvalitu obrazu v kombinaci 32palcové úhlopříčky a rozlišení 1920 x 100 px, což je Full HD. Jistě si říkáte, že existují i vyšší úhlopříčky, v kategorii televizorů menších úhlopříček do 40″ je ale toto rozlišení na vysoké úrovni. Reproduktory na druhou stranu nepatří k nejvýkonnějším. S 10 W se ale setkáváme v našem srovnávacím testu často a lze v něm najít i horší hodnoty. Rozměry tohoto modelu se od těch průměrných neliší, na výšku tak dostanete zařízení velké 43,6 cm, na šířku 74,1 cm a do hloubky činí 6,9 cm. Hmotnost 4 kg patřila v době psaní recenze k nejmenším a pro manipulaci je tak tento model příjemný. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Úhlopříčka (")

32

Výkon reproduktorů (W)

10

Výška (cm)

43,6

Šířka (cm)

74,1

Hloubka (cm)

6,9

Hmotnost (kg)

4

Hodnocení konektivity a spotřeby

Co se týče konektivity, je důležité zmínit hlavně 2 porty HDMI, které umožňují propojení s dalšími multimediálními zařízeními a jeden port USB, který slouží k podobným účelům. Kromě toho nelze k televizi připojit sluchátka ani internet, těmito výstupy ale disponovala tehdy jen menšina modelů, proto za to nestrháváme mnoho bodů. Nadprůměrně si televizor vede z pohledu spotřeby elektrické energie 60 kWh za rok, u televizí podobných úhlopříček ji lze považovat dokonce za velmi vysokou. Jen pro představu, roční provoz by vás při započítaní průměrných nákladů na elektrickou energii v České republice vyšel při denním sledování 4 hodiny na 240 Kč. Provoz vás tak vyjde draho, tehdy šlo o nejvyšší cenu za sledování z našeho testu. 

Parametr Tento produkt
USB

1

HDMI

2

LAN

Ne

Sluchátkový jack

Ne

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

59

Roční spotřeba (kWh)

60

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

240

Hodnocení funkcí

Televize není vybavená funkcí Wi-Fi ani 3D doplňkem pro sledování trojrozměrných filmů. Logicky u ní proto nenajdete ani SMART funkci, u které je důležité mít přístup k internetu. Obě absence sice výrazně snižují celkovou využitelnost zařízení, nicméně je nutné uvést, že u televizí v podobných cenových kategoriích není vybavení podobného charakteru příliš obvyklé. Na druhou stranu televizi nechybí časovač vypnutí, což je v podstatě standard.

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ne

Funkce smart

Ne

Časovač vypnutí

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé ve svých recenzích uvádějí jako výhodu kvalitu obrazu a jednoduché menu. Mezi klady patří také poměr ceny ku výkonu. Na druhou stranu se našli i tací, kteří po své dlouhodobé či krátkodobé zkušenosti s modelem Samsung zjistili, že jim chybí výstup pro sluchátka nebo připojení na Wi-Fi. Je tedy dobré si dopředu ujasnit, co od televize požadujete. V našem testu máme pochopitelně i modely disponující Wi-Fi přijímačem, jedním z nich je dokonce model stejného výrobce, Samsung UE32M5572.

Naše hodnocení a závěr

Samsung UE32M5002 patří do průměrné cenové kategorie, v níž se setkává s několika modely z našeho srovnávacího testu televizí s menší úhlopříčkou z dubna 2018. Průměrná cena tedy zhruba odpovídá parametrům, ty jsou z velké části také průměrné. Nadprůměru se dočkáme v případě kvality obrazu, která je velmi vysoká, co se reproduktorů týče, nebo třeba konektivity, zde už se ale dočkáme zmíněných průměrných hodnot. Nadprůměrných hodnot, tentokrát v negativním slova smyslu, si můžete všimnout u spotřeby. Model Samsung patří k nejdražším co se provozu týče.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE32M5002 | Hodnocení: 56,6 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE32M5002

Samsung UE32M5002

6 000 Kč Orientační cena