Recenze a test Samsung UE32N5372 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Samsung UE32N5372

82,6 % Celkové hodnocení
 • Nízká hmotnost
 • Silný zvukový výkon
 • Smart funkce
 • Slabá konektivita
 • Bez sluchátkového jacku
 • Méně přehledné nastavení
8 200 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 6,5/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,1/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 82,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televize Samsung UE32N5372 se se svou 32palcovou úhlopříčkou řadí v rámci kategorie malých televizí do průměru. Obraz zajišťuje LED panel s rozlišením Full HD, tedy 1 920 x 1 080 pixelů. Obnovovací frekvence, která vyjadřuje maximální počet snímků za sekundu, je 60 Hz. Pro sledování akčních filmů nebo sportovních přenosů se ale doporučují vyšší hodnoty okolo 100 Hz. Naopak 20W výkon reproduktorů není vůbec špatný a převyšuje testový průměr (listopad 2019).

Tento model ve všech rozměrech prakticky odpovídá standardu skupiny menších televizí, konkrétní hodnoty najdete v tabulce dole. Co je ale velmi příjemné, je nízká hmotnost 3,8 kilogramů, která vůbec neznepříjemní přenášení zařízení z místa na místo.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Úhlopříčka (")

32

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Výkon reproduktorů (W)

20

Výška (cm)

43,8

Šířka (cm)

73,7

Hloubka (cm)

7,4

Hmotnost (kg)

3,8

Hodnocení konektivity a spotřeby

Konektivita není příliš silnou stránkou této televize. Najdete na ni pouze 1 USB a 2 HDMI konektory, na trhu přitom existují modely, které mají od každého jeden navíc. Bohužel zde není ani sluchátkový jack. Co se týče spotřeby, zde je pouze mírně nad průměrem testu, energetická třída je A. S deklarovanou běžnou spotřebou 40 W a roční spotřebou okolo 55 kWh zaplatíte za roční provoz asi 220 korun.

Parametr Tento produkt
USB

1

HDMI

2

LAN

Ano

Sluchátkový jack

Ne

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

40

Roční spotřeba (kWh)

55

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

220

Hodnocení funkcí

I v tomto případě se jedná o smart model, tedy že se můžete připojit k internetu a surfovat skrz jeho multimediální obsah. Připojení je zajištěno buď přes LAN kabel nebo bezdrátově přes Wi-Fi. Samozřejmostí je možnost automatického načasování vypnutí. Stejně jako u dalších televizí v testu, ani zde není možnost 3D zobrazení.

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ano

Funkce smart

Ano

Časovač vypnutí

Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelé, kteří už tuto televizi doma vyzkoušeli, si pochvalují dobrý výkon za slušné peníze a také velmi nízkou hmotnost. Naopak jako zápor vidí občas nesrozumitelné nastavení a menu.

Naše hodnocení a závěr

Samsung UE32N5372 je v mnoha ohledech standardní televizor spadající do skupiny těch menších. LED obrazovka má úhlopříčku 32 palců a rozlišení Full HD, které je u těchto modelů nejčastější. Rozměry prakticky odpovídají průměru testu malých televizí, hmotnost je už ale nižší, protože model váží pouze 3,8 kg. Velmi dobře si tento spotřebič vede i v případě zvukového výkonu (20 W). Obnovovací frekvence 60 Hz není nejvyšší, ale také nezaostává. Z pohledu konektivity už ale televizor pokulhává, protože nabízí celkem chudou výbavu 1 USB a 2 HDMI konektorů bez sluchátkového jacku. Jedná se o smart televizor, takže můžete s pomocí operačního systému surfovat po internetu. K němu se připojíte přes LAN nebo Wi-Fi. Spotřeba se blíží průměrným hodnotám, energetická třída je A a přibližné roční náklady na provoz jsou 220 korun.

Pokud si zakládáte na opravdu kvalitním rozlišení, ale pořád chcete spíše menší televizor například do malého pokoje, jednou z variant je Panasonic TX-40GX700E s 40 palcovou úhlopříčkou a rozlišením 4K.

8 200 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE32N5372 | Hodnocení: 82,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, je možno obejít chybějící sluchátkový jack připojením sluchátek přes BlueTooth? A jaká by byla vhodná, aby nebyl problém s párováním. Předpokládám, že by neměl být problém přidat do USB rozbočovač.

Zd Sládek

Dobrý den, podle výrobce by ke každé Smart TV od Samsungu s rokem výroby 2015 a novějším by měla jít bezdrátová sluchátka připojit. Existují dokonce dva režimy, kdy jde zvuk buď pouze do sluchátek, nebo hraje zároveň ze sluchátek i z reproduktorů. Podrobnější návod výrobce najdete tady.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE32N5372

Samsung UE32N5372

8 200 Kč Orientační cena