Menu

Recenze a test Samsung UE40NU7192

76,1 % Celkové hodnocení
 • Velmi kvalitní obraz
 • Připojení k internetu přes LAN i Wi-Fi
 • Vysoká spotřeba
9 000 Kč Orientační cena
 • 7,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 7,0/10
  Hodnocení konektivity
 • 5,4/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,4/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 76,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Samsung UE40NU7192 se při úhlopříčce 40 palců pyšní velmi kvalitním rozlišením 3840×2160 označovaným 4K nebo UHD. Takto vysoké rozlišení je u televizorů v kategorii menších úhlopříček spíš výjimkou a proto jej chválíme. Výkon reproduktorů je 20 W a taktéž jej můžeme označit za nadprůměrný (listopad 2018).

Nutno dodat, že se svými rozměry model Samsung UE40NU7192 řadí v kategorii spíš k větším, vždyť úhlopříčka je na samé hraně této skupiny produktů. Výška bez podstavce je přes 53 centimetrů, šířka pak přes 91. Co se týče hloubky, řadí se tento produkt spíš k tenčím, má tloušťku necelých 6 centimetrů. S většími rozměry jde ruku v ruce i vyšší váha, která je přibližně 8,6 kilogramů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

3840 x 2160 (4K)

Úhlopříčka (")

40

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Výkon reproduktorů (W)

20

Výška (cm)

53,2

Šířka (cm)

91,4

Hloubka (cm)

5,9

Hmotnost (kg)

8,6

Hodnocení konektivity a spotřeby

Samsung UE40NU7192 osloví i počtem konektorů, který je vyšší než standard v dané kategorii menších televizí. Disponuje třemi digitálními HDMI konektory a také dvěma porty pro připojení datových a jiných zařízení přes USB. Nevýhodou, která může některé zájemce odradit, je však absence možnosti připojení klasických sluchátek.

Kde si obecně kvalitní parametry vybírají svou daň? Hlavně na vyšší spotřebě, která je 63 wattů. Při běžné frekvenci užívání okolo čtyř hodin za den vás tak ročně přijde provoz na téměř čtyři sta korun, což je v této kategorii televizorů hodně, tehdejší průměr byl okolo dvou set korun.

Parametr Tento produkt
USB

2

HDMI

3

LAN

Ano

Sluchátkový jack

Ne

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

63

Roční spotřeba (kWh)

92

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

368

Hodnocení funkcí

Funkce 3D se v této skupině televizí prakticky nevyskytuje a výjimkou není ani Samsung UE40NU7192. Za to však velmi potěší možnost připojení k internetu jak přes Wi-Fi, tak bezdrátově přes LAN kabel. Díky internetu si navíc můžete naplno užít funkce smart TV. S ní můžete surfovat na YouTube nebo v jiném multimediálním obsahu v online světě podobně jako na počítači. Smart TV a připojení k internetu jsou velkou výhodou tohoto modelu ve srovnání s velkou částí jiných produktů v našem testu.

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ano

Funkce smart

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Někteří uživatelé už mají s televizí Samsung UE40NU7192 své zkušenosti a libují si hlavně ve kvalitním obrazu, smart funkcích a dobrém poměru cena/výkon. Výtky směřují na horší orientaci v menu.

Naše hodnocení a závěr

​Samsung UE40NU7192 můžeme s klidným srdcem doporučit všem, kteří touží sice po televizi s menší úhlopříčkou, ale dbají na velmi kvalitní obraz. Tento model jako jeden z mála nabízí na 40 palcové obrazovce rozlišení 4K s počtem pixelů 3840×2160. Je nutné počítat s nadprůměrnými hodnotami rozměrů a hmotnosti, které vycházejí právě z úhlopříčky na samé hranici kategorie do 40 palců. Velkou výhodou je množství konektorů. Televize disponuje 3 HDMI a 2 USB porty. Připojení k internetu zvládne přes LAN kabel i Wi-Fi, což plně rozvine možnosti smart funkcí. Negativem je absence konektoru pro sluchátka nebo vyšší spotřeba, která dosahuje hodnot přes 60 W.

Pokud však hledáte televizi pro studenta, který požaduje smart model, nechce však investovat tolik peněz, doporučit bychom vám mohli LG 24MT49S. Jde o malou televizi s odpovídající kvalitou obrazu, zvuku i mírou konektivity.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE40NU7192 | Hodnocení: 76,1 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Je možnost připojení TV bez modemu?

frantisek pirkl

To je poměrně složitá otázka a do velké míry závisí na tom, jak máte konkrétně řešené internetové připojení. Ve většině případů se bez modemu neobejdete, často se ale dají využít i jiné cesty bez klasického modemu, jako mediabox a podobně.

Daniel Černý, redaktor

Jaký produkt použít na zavěšení na stěnu

Václav Starý

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE40NU7192

Samsung UE40NU7192

9 000 Kč Orientační cena