Menu

Recenze a test Samsung UE43NU7192

80,2 % Celkové hodnocení
 • Nízká spotřeba
 • Nízká cena
 • Nižší obnovovací frekvence
12 000 Kč Orientační cena
 • 8,0/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,9/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 80,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor Samsung UE43NU7192 disponuje úhlopříčkou 43 palců, takže v kategorii televizí od 41 do 55 palců patří mezi ty menší. Kvalitu obrazu s rozlišením 4K, tedy 3 840 x 2 160 pixelů, zajišťuje obrazovka s technologií LED. Stejně jako drtivá většina televizorů v testu má i tento výrobek od společnosti Samsung všechny základní typy tunerů DVB-T/T2, S/S2 a C (tedy pozemní, satelitní i kabelový příjem).

Obnovovací frekvence televizoru je pouze 50 Hz, což je ve srovnání s dalšími produkty v testu (leden 2019) podprůměr. Tato hodnota udává počet snímků, které se za sekundu na obrazovce vystřídají. Pro sledování běžných programů jde o dostačující hodnotu, ale například pro sportovní přenosy se doporučuje spíše dvojnásobný počet snímků. O vylepšení plynulosti obrazu se však stará funkce Auto Motion Plus. Protože se jedná o televizi s menší 43palcovou úhlopříčkou, rozměry, které najdete v následující tabulce, jsou pod průměrem testu. Výkon reproduktorů je celkem standardní 20 W.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

43

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výška (cm)

56,3

Šířka (cm)

97

Hloubka (cm)

5,9

Hmotnost (kg)

9,6

Hodnocení konektivity a spotřeby

Co se týče počtu konektorů HDMI a USB, nevymyká se Samsung UE43NU7192 nijak průměru. Má 3 HDMI výstupy a 2 USB výstupy. Nechybí ani možnost LAN připojení. Tento televizor získal hodnocení energetické třídy A, což je dobrý výsledek. Spotřeba 70 W a deklarovaná roční spotřeba těsně pod stovkou kWh vám zajistí, že náklady na provoz se budou při běžném používání pohybovat okolo 400 korun, což je dobrá hodnota.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

70

Roční spotřeba (kWh)

97

Roční náklady na provoz (Kč)

388

Hodnocení funkcí

Samsung UE43NU7192 se řadí mezi smart televize, tedy chytré. To znamená, že má vlastní operační program a dovolí vám naplno využívat internetový obsah. Připojíte se také přes Wi-Fi. Pro udržení nízké spotřeby je důležitý eko senzor, který přizpůsobuje jas okolnímu osvětlení, což šetří vaše oči i peněženku. Naopak nepočítejte s 3D efekty obrazu, takové televize jsme ale do našeho testu nezařazovali. Nemá ani snadno dostupný vypínač, který zajišťuje velmi nízkou spotřebu při vypnutí.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Televizor Samsung UE43NU7192 získal v našem srovnávacím testu celkem slušné hodnocení, jeho výhodou je také poměrně přívětivá cena okolo deseti tisíc korun. Jde o zařízení, které zvládá na 43palcové obrazovce rozlišení s označením 4K, můžete tedy počítat s velmi kvalitním obrazovým zážitkem. Takové rozlišení je ale i u dalších i konkurenčních zařízení standard. Obnovovací frekvence je spíš nízká 50 Hz. Naopak pozitivní je poměrně nízká roční spotřeba (97 kWh) a tím i celkové roční náklady na provoz.

Jestliže hledáte výborně hodnocenou televizi a neváháte si za kvalitu připlatit, přečtěte si recenzi LG OLED55C8.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE43NU7192 | Hodnocení: 80,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den. Prosím o informaci, zda lze zvuk poslouchat přes Bluetooth. Zkoušel jsem to najít, ale nikde jsem neuspěl. Děkuji.

Radek Boroš

Dobrý den, pokud máte na mysli klasická bezdrátová Bluetooth sluchátka, pak by to mělo jít. U každé chytré televize z dílny Samsung modelových řad 2015 a novějších se sluchátka dají připojit. Návod najdete tady. Nastavení dokonce umožňuje volit mezi poslechem pouze do sluchátek nebo do reproduktorů i sluchátek zároveň.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE43NU7192

Samsung UE43NU7192

12 000 Kč Orientační cena