Recenze a test Samsung UE43RU7092 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Samsung UE43RU7092

77,7 % Celkové hodnocení
 • Nízká spotřeba
 • Smart funkce
 • Nízká hmotnost
 • Bez sluchátkového jacku
 • Pouze průměrná obnovovací frekvence
 • Slabší konektivita
9 000 Kč Orientační cena
 • 8,2/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,9/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 77,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Samsung UE43RU7092 je televizor s úhlopříčkou 43 palců, což je v rámci kategorie středních televizí spíše nižší hodnota. Samozřejmostí je 4K rozlišení, což odpovídá poměru 3 840 x 2 160 pixelů. Výkon reproduktorů je 20 W, což považujeme za ne příliš oslnivý standard. Podobné je to také s obnovovací frekvencí, 60 Hz je spíše pod průměrem našeho testu (listopad 2019) a na trhu jsou k dostání modely s frekvencí přes 100 Hz, které zajišťují opravdu plynulý obraz i při sledování akčních scén nebo sportu.

Z menší délky úhlopříčky pak vychází i menší rozměry, které najdete v tabulce dole. Pozitivní je nízká hmotnost, která se vešla do 10 kilogramů. V dané skupině produktů je to opravdu slušné číslo, které i slabším jedincům zajistí celkem pohodlné přesouvání z místa na místo v případě potřeby.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

43

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Výška (cm)

56,3

Šířka (cm)

97

Hloubka (cm)

5,8

Hmotnost (kg)

9,6

Hodnocení konektivity a spotřeby

I v rámci hodnocení konektivity musíme zmínit trochu podprůměrné výsledky. Na televizi najdeme 3 HDMI a 2 USB porty, některé modely přitom nabízí od každého jeden navíc. Nepochodíte ani v případě, že byste si chtěli připojit sluchátka přes kabel. Port pro LAN připojení ale nechybí.

Velkou předností tohoto modelu je ale nízká spotřeba elektřiny. Jak běžná spotřeba (70 W), tak roční spotřeba (97 kWh) jsou pod testovým standardem a z toho vychází dokonce téměř o stokorunu nižší roční náklady, ve srovnání s průměrem.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

70

Roční spotřeba (kWh)

97

Roční náklady na provoz (Kč)

388

Hodnocení funkcí

Časovač vypnutí je poměrně běžnou součástí současných televizorů. U těch moderních je absolutním standardem možnost surfovat v internetovém obsahu, což se děje za pomocí smart funkcí a speciálního operačního systému. K internetu se připojíte jak přes LAN kabel, tak bezdrátově přes Wi-Fi. Zobrazení ve 3D, podobně jako ostatní modely v testu, tato televize nenabízí.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení uživatelů

Lidé, kteří už tuto televizi od Samsungu vyzkoušeli, si chválí dobrý poměr ceny a výkonu a jednoduchost ovládání. Někteří si naopak stěžují na horší provedení dálkového ovladače.

Naše hodnocení a závěr

Televizor Samsung UE43RU7092 má 43palcovou úhlopříčku a LED panel s rozlišením 4K. Bohužel u něj pozorujeme podprůměrnou obnovovací frekvenci 60 Hz, což nebude úplně vyhovovat například sportovním nadšencům, kteří často sledují přenosy. Ani 20W zvukový výkon není nijak přesvědčivý. Menší rozměry vycházejí z kratší úhlopříčky, potěší ale nízká hmotnost pod 10 kilogramů. Spotřebič úplně neosloví ani v oblasti konektivity, nabízí 3 HDMI a 2 USB porty, chybí sluchátkový jack, což některé uživatele určitě nepotěší. Samozřejmostí jsou smart funkce, kterých dosáhnete připojením k internetu přes Wi-Fi nebo LAN kabelem. Velmi pozitivní je nízká spotřeba, energetická třída A je standard, ale celkové roční náklady okolo 390 korun jsou velmi dobré. Testový průměr byl o téměř 100 korun vyšší. V šetření energie pomůže také eko senzor, který upraví jas podle intenzity okolního osvětlení.

Pokud ovšem nehledíte úplně na spotřebu a vaším hlavním cílem je větší obrazovka, zkuste si přečíst recenzi na 55 palcovou televizi Samsung QE55Q60R.
9 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE43RU7092 | Hodnocení: 77,7 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE43RU7092

Samsung UE43RU7092

9 000 Kč Orientační cena