Menu

Recenze a test Sencor SLE 40FS600

74,2 % Celkové hodnocení
 • Velká obrazovka
 • Sluchátkový jack
 • Smart funkce
 • Vyšší spotřeba
 • Vyšší hmotnost
 • Neuvedená obnovovací frekvence
6 300 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 9,0/10
  Hodnocení konektivity
 • 5,4/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,2/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 74,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor Sencor SLE 40FS600 stále řadíme do kategorie přístrojů s menší obrazovkou, avšak s úhlopříčkou 40 palců se pohybuje na její horní hranici. Panel v sobě skrývá technologii LED, rozlišení Full HD (1 920 x 1 080 pixelů) je pro danou velikost dostačující. Výrobce bohužel neuvádí hodnotu obnovovací frekvence. Výkon reprosoustavy 16 W je pak mírně nadstandardní (listopad 2019).

Jak jsme již předeslali, v této kategorii se jedná o rozměrnější kousek. Proto jsou výška, šířka i hloubka nad testovým průměrem, konkrétní cifry objevíte v tabulce dole. Stejně tak hmotnost 6,7 kilogramu převyšuje standard, avšak ne nijak dramaticky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Úhlopříčka (")

40

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Výkon reproduktorů (W)

16

Výška (cm)

52,1

Šířka (cm)

90,6

Hloubka (cm)

8,5

Hmotnost (kg)

6,7

Hodnocení konektivity a spotřeby

Televize disponuje hned dvěma HDMI a dvěma USB konektory, což je v dané skupině produktů slušné. Široké možnosti připojení využijete hlavně kvůli smart funkcím, díky nimž můžete naplno využít audiovizuální obsah na internetu. K němu se můžete připojit přes LAN kabel nebo bezdrátově přes Wi-Fi. Vítáme přítomnost klasického sluchátkového jacku.

Ve srovnání s dalšími malými televizemi tento kousek poměrně „žere“ elektřinu. Energetická třída je pořád slušné A, avšak hodnoty průměrné spotřeby 60 wattů a roční spotřeby 88 kWh převyšují běžnou energetickou náročnost. Provoz vás ročně vyjde přibližně na 350 korun.

Parametr Tento produkt
USB

2

HDMI

2

LAN

Ano

Sluchátkový jack

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

60

Roční spotřeba (kWh)

88

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

352

Hodnocení funkcí

U tohoto typu zařízení není běžná funkce 3D zobrazení a ani tento model ji nenabízí. Jak jsme již zmínili, jedná se o smart zařízení s možností připojení k internetu. Samozřejmostí pak je možnost načasování vypnutí televize.

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ano

Funkce smart

Ano

Časovač vypnutí

Ano

Naše hodnocení a závěr

Sencor SLE 40FS600 je televize spadající sice do kategorie malých, avšak s úhlopříčkou 40 palců ostatní převyšuje. Od toho se odvíjí také větší rozměry, hmotnost pak dosahuje nadstandardních 6,7 kilogramu. Jde ale pořád o hodně přívětivou hodnotu. Rozlišení LED panelu je 1 920 x 1 080 pixelů, což se označuje také jako Full HD. Ve srovnání s dalšími televizemi má tato poměrně výkonné 16W reproduktory. Pozitivní je konektivita, k zařízení můžete připojit zařízení přes 2 HDMI a 2 USB konektory, televizor zvládá i smart funkce s připojením k internetu (bezdrátově i přes LAN kabel). Navíc si do televize můžete připojit sluchátka přes klasický kabel a konektor. Za zápornou stránku můžeme zmínit vyšší spotřebu, která vás ročně vyjde na přibližně 352 korun. Průměr testu se přitom pohyboval okolo 209 korun.

Jestliže hledáte úspornější malou televizi s menší úhlopříčkou, zkuste si přečíst naši recenzi na model Philips 32PFS5803/12.

6 300 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sencor SLE 40FS600 | Hodnocení: 74,2 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, zaujimalo by ma ako do tejto TV nainstalovat nejaku novu aplikaciu, napriklad Disney. Viete mi poradit? Nejak si stym neviem rady. Dakujem.

Pavlina Volfka

Dobrý den,
televize bohužel nemá systém postavený na operačním systému Android TV (Google TV). Je tedy jen na výrobci, jestli svůj systém aktualizuje. V tomto případě se dá předpokládat, že žádnou standardní cestou do televize nepodporované aplikace nedostanete. Alternativou je tedy zvážit Android TV box, nebo novou televizi s podporou požadovaných aplikací.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SLE 40FS600

Sencor SLE 40FS600

6 300 Kč Orientační cena