Menu

Recenze Sony Bravia KDL-32WD755

Klady

  • Solidní kvalita zobrazení
  • Párování s mobilním zařízením
  • Dobré uživatelské recenze

Zápory

  • FullHD rozlišení
  • Slabý výkon reproduktorů
  • Menší úhlopříčka
10 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sony Bravia KDL-32WD755 je zajímavým modelem společnosti Sony zaměřeným na náročnější zákazníky s požadavkem na kvalitní parametry při zachování přijatelné ceny. V základu se jedná o chytrý televizor s několika přídavnými funkcemi. Kvalitně provedený displej tvoří pevný základ pro dobrý prožitek ze sledování televizního vysílání.

FullHD rozlišení (1 920 x 1 080 pixelů) na úhlopříčce 32 palců je hodnota solidní pro dobrý filmový zážitek. Ostatně televizní vysílání vyššího rozlišení nedosahuje a obrazovka je pro vyšší rozlišení poměrně malá. Výrobce zvolil pro obrazovku technologii Edge LED, podsvícení je tedy provedeno po hranách, nejedná se o optimální variantu. Tou by bylo podsvícení plošné (Direct LED).

Obnovovací frekvence obrazovky shodně s většinou produktů v této kategorii, které jsou na trhu k nalezení, dosahuje hodnoty 50 hertz. To opět přesně odpovídá snímkové frekvenci televizního vysílání. Reproduktory s výkonem 10 wattů patří k nejslabším v našem výběru a vyhoví spíše v malé místnosti.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sony

Technologie obrazovky

Edge LED

Rozlišení (px)

1 920 x 1 080

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

10

Hodnocení konektivity a spotřeby

Pro připojení zdrojových zařízení slouží celkem dva konektory typu HDMI. Jedná se spíše o průměrný počet, než jakýkoliv nadstandard. Datové konektory typu USB naleznete na zádech televize celkem dva, což je počet více než dostatečný. Sluchátkový Jack 3,5 mm umožňuje připojení externích reproduktorů či sluchátek.

Vzhledem k chytrým funkcím vyžaduje tento model připojení k internetu. To je možné realizovat prostřednictvím bezdrátového WiFi připojení, nebo pomocí internetového kabelu. 

Na energetickém štítku naleznete hodnotu průměrné roční spotřeby 58 kilowatthodin (kWh). To v přepočtu znamená průměrné roční náklady na provoz okolo 270 Kč. Hodnota byla vypočtena s využitím průměrné ceny elektrické energie 4,6 Kč/kWh a může se lišit v závislosti na intenzitě využití a konkrétní ceně elektřiny uživatele.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

2

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ano

Hodnocení funkcí

V základu dává tento model k dispozici funkci HbbTV (červené tlačítko), díky níž má uživatel možnost přístupu k videotékám televizních stanic, či zpětnému přehrávání zmeškaných pořadů. Také internetový prohlížeč a možnosti využití služeb jako je Netflix či YouTube je k dispozici.

Funkce zlepšení kvality obrazu jako je HDR či Dolby Vision byste ve výbavě hledali marně. Naopak za příjemný doplněk lze označit funkci párování s mobilním telefonem. Pokud telefon toto podporuje, bude uživatel schopen bezdrátově promítat obrazovku mobilu na velký displej televize. Herní režim připravený nejen pro hráče snižuje odezvu mezi zadáním příkazu a jeho zobrazením na televizi.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

Ne

Hlasové ovládání

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Chytrý televizor Sony Bravia KDL-32WD755 je zajímavý zejména svým poměrem ceny k výkonu. Svou vybaveností potěší středně náročné uživatele, kteří vyžadují základní funkce chytrého zařízení, ale nechtějí do televize investovat příliš financí. FullHD rozlišení dobře vyhoví jak sledování televizního vysílání, tak nižším předplatným Netflixu.

Podsvícení typu Edge LED není optimálním řešením, avšak uživatelé si kvalitu obrazu pochvalují. Za negativum považujeme zejména reproduktory s nízkým výkonem pouhých 10 wattů. Ty ozvučí spíše malou místnost. Za zajímavou funkci lze označit párování s mobilním telefonem. 

Pokud je váš rozpočet širší a máte požadavek na maximální obrazovou kvalitu, přečtěte si recenzi modelu Samsung QE32LS03T, který nabízí výhody plynoucí z technologie QLED.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sony Bravia KDL-32WD755
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technického redaktora. Problematiku televizí má podrobně nastudovanou. Technologie jsou nejen jeho prací, ale také největším koníčkem. Snadno vám vysvětlí, pro koho jsou malé televize vhodnou variantou a které parametry jsou stěžejní. Kromě televizí se věnuje také recenzím monitorů, notebooků a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Má tato televize vstup CI na kartu?

Miloš Slavík

Dobrý den,
ano, tento vstup televizi neschází.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sony Bravia KDL-32WD755

Sony Bravia KDL-32WD755

10 000 Kč Orientační cena