Menu

Thule Motion XT Sport – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Malé střešní boxy (do 350 l)

Klady

  • Snadná montáž
  • Ověřený výrobce
  • Povedený design
  • Zamykací systém s kontrolou
  • Výběr z mnoha provedení

Zápory

  • Složitější manipulace
  • Vyšší cena
  • Někdy složitější zamykání
13 500 Kč Orientační cena

Vítězem mezi menšími střešními boxy je model Motion XT Sport od společnosti Thule. Pokud nemáte hluboko do kapsy a sháníte rakev, která bude pevná, z kvalitních materiálů i vzhledná, lepší volba neexistuje.

Thule Motion XT Sport je malý střešní box s objemem 300 litrů a délkou 189 centimetrů. Naskládat do něj můžete 5 párů lyží či 4 snowboardy, s délkou do 175 cm. Maximální zátěž je 75 kg, samotný nosič váží 16 kg. Nechybí centrální zamykání, box se otevírá ze stran. Vyroben je z pevného a silného ABS plastu, což by mělo zvyšovat jeho odolnost.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Podobně jako u dalších hodnocení stejného výrobce převažují kladné ohlasy. Nejvíce si uživatelé pochvalují snadné přidělání boxu na střechu auta, které má trvat méně než minutu. Podle mnohých uživatelů jde o hezký a moderní model, mohl by ale stát méně. Někteří si paradoxně stěžují na horší manipulovatelnost, která může být daná vysokou hmotností (vzhledem k velikosti). Pár stížností míří k zamykání, které někdy na poprvé „neklapne“.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za největší klad považujeme kvalitu zpracování a promyšlenost nosiče – vše má svůj důvod a funguje tak, jak má. Box lze snadno přidělat i oddělat, při jeho koupi si navíc lze zvolit mezi řadou barevných provedení. Thule Motion XT Sport navíc sám upozorní, nedojde-li z nějakého důvodu k jeho uzamčení. Záporně lze ohodnotit cenu, která je oproti některým (alespoň teoreticky) srovnatelným modelům i dvakrát vyšší.

Závěrečné shrnutí

Thule Motion XT Sport je menším střešním boxem pro lidi, kteří nechtějí dělat kompromisy mezi kvalitou a cenou. Jeho nedostatky jsou spíše marginální, navíc je nemusí pociťovat každý. Možnou alternativou je lehce větší model Dynamic 800 od stejného výrobce. Je však starší, o něco dražší a nenabízí takovou možnost barevného výběru.

Parametr Tento produkt
Objem (v litrech)

300

Rozměry (D × Š × V, v cm)

189 × 68 × 43

Hmotnost (v kg)

16

Maximální zátěž (v kg)

75

Typ otevírání

boční (oboustranné)

Typ zamykání (počet jištění)

centrální (3)

Materiál

ABS plast

Počet lyží/snowboardů (délka v cm)

5/4 (do 175)

13 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Thule Motion XT Sport | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor

Petr pracuje jako externí copywriter a redaktor již 14 let, takže má se psaním článků opravdu bohaté zkušenosti. Na Arecenzích se věnuje zejména outdoorovým a sportovním tématům. Ve volném čase se věnuje literatuře, historii, psychologii, kinematografii, sportu a zdravému životnímu stylu.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Thule Motion XT Sport

Thule Motion XT Sport

13 500 Kč Orientační cena