Menu

Thule Pacific 780 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Velké střešní boxy (nad 350 l)

Klady

  • Snadná montáž
  • Ověřený výrobce
  • Dobrý poměr cena/výkon
  • Nízký vliv na spotřebu
  • Nízká hlučnost

Zápory

  • Nižší maximální zátěž
  • Měkčí plast se někdy prohýbá
  • Občas problém vsunout klíč
  • Někdy složitější zamykání
10 700 Kč Orientační cena

Hned úvodem je dobré zmínit, že řada Pacific od Thule se již nevyrábí – nahradila ji řada Touring. Stále se ovšem prodává a dodnes jde o jedny z nejoblíbenějších modelů. Oproti přejmenovaným Touringům je řada Pacific o několik set až tisíců levnější a o mnoho let prověřenější. I díky tomu si model Thule Pacific 780 zasloužil doporučení za poměr cena/výkon.

Thule Pacific 780 je větší střešní box s objemem 420 litrů a délkou 196 centimetrů. Vejde se do něj až 7 párů lyží nebo 5 snowboardů, s maximální délkou 180 cm. Unese náklad o hmotnosti 50 kilogramů, sám váží 15 kg. Otevírá se z kteréhokoliv boku, zamyká se centrálně. Dno je z pevnějšího ABS plastu, zbytek z polystyrenu a polyethylenu.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Lidé, podobně jako u dalších střešních nosičů od Thule, chválí hlavně jednoduchou montáž a snadnou obsluhu boxu. Pozitiva celkově výrazně převažují – dále bývá zmiňován dobrý poměr cena/výkon, nízký vliv boxu na spotřebu paliva a nízká hlučnost za všech rychlostí. Někteří uživatelé ale mají problém se vsouváním klíče i zamykáním boxu. Materiál považuje většina za kvalitní, objevuje se však obava z toho, jak snadno se prohýbá víko.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší pozitiva budou podobná jako u dalších střešních boxů od Thule. S modelem Pacific 780 se snadno manipuluje a snadno se přidělává na auto, exceluje i svým poměrem kvality vůči ceně. Co lze rakvi vytknout je její nižší nosnost, menší výběr barevných provedení a starší systém centrálního zamykání, které se nerovná novějším alternativám. Zajímavé je, že ačkoliv se řada Pacific už takřka pět let nevyrábí, patří stále k nejprodávanějším.

Závěrečné shrnutí

Thule Pacific 780 je dobrou volbou, pokud chcete kvalitní rakev od špičkového výrobce, přitom ale hledíte i na cenu. Za méně než deset tisíc se jen těžko hledá konkurence, která by v něčem nezaostávala. Největším vyzyvatelem je novější model Touring 780, který se však prodává o něco dráž. Další alternativou může být Neumann Adventure 205, který stojí asi o tisícovku méně a unese 75 kilo zátěže, hůře se však připevňuje.

Parametr Tento produkt
Objem (v litrech)

420

Rozměry (D × Š × V, v cm)

196 × 78 × 45

Hmotnost (v kg)

15

Maximální zátěž (v kg)

50

Typ otevírání

boční (oboustranné)

Typ zamykání (počet jištění)

centrální (2)

Materiál

ABS plast + polystyren, polyethylen

Počet lyží/snowboardů (délka v cm)

7/5 (do 180)

10 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Thule Pacific 780 | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor

Petr pracuje jako externí copywriter a redaktor již 14 let, takže má se psaním článků opravdu bohaté zkušenosti. Na Arecenzích se věnuje zejména outdoorovým a sportovním tématům. Ve volném čase se věnuje literatuře, historii, psychologii, kinematografii, sportu a zdravému životnímu stylu.


Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Thule Pacific 780

Thule Pacific 780

10 700 Kč Orientační cena