Trampolína Aga Sport FIT 305 cm - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Aga Sport FIT 305 cm

7. místo
75,5 % Celkové hodnocení
 • Bezpečnostní prvky
 • Děti se na plochu dostanou i bez žebříku
 • Nižší cena
 • 3 páry nohou
 • Tyče končí nad zemí
 • Nižší výška sítě
4 000 Kč Orientační cena
 • 8,0/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 7,5/10
  Hodnocení nosnosti
 • 5,0/10
  Hodnocení příslušenství
 • 75,5 %
  Celkové
  hodnocení

Tato recenze je ze staré verze srovnání trampolín roku 2020. Pokud chcete vidět nejnovější srovnání, navštivte aktuální srovnávací test trampolín

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

U trampolíny Aga Sport FIT 305 cm se stejně jako u většiny trampolín z našeho srovnání (v červenci 2021) setkáváme s galvanizovanou ocelí jakožto materiálem konstrukce. Nosnost dosahuje 150 kg, což představuje obvyklou a dobrou hodnotu. Počet pružin mezi ostatními trampolínami z porovnání nijak nevyčnívá, je jich 60 a disponují ochranou, což je velmi důležitý prvek.

Trampolína má 3 páry noh do tvaru písmene U – to postačí, lepší trampolíny o stejném průměru však nabízejí 4 páry, což je činí stabilnějšími. Z nižšího počtu noh vyplývá také nižší počet tyčí nesoucích síť, těch je tedy 6. Stabilitě by navíc pomohlo, kdyby tyto tyče končily až na zemi, jenže ony končí nad zemí.

Za co trampolínu Aga Sport FIT chválíme je umístění sítě, která je natažená před pružinami. Tím se může lehce zmenšit skákací prostor, hlavně opticky, z hlediska bezpečnosti to však vidíme jako výhodu, protože pro dítě uvnitř se eliminuje riziko, že nechtěně doskočí až na pružiny.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ

Venkovní

100 % Venkovní
Výrobce

Aga Sport

33 % Marimex, 22 % GoodJump, 11 % Aga Sport, 11 % Fitness King, 11 % Exit Toys, 11 % Acra
Materiál konstrukce

Ocel galvanizovaná

56 % Ocel galvanizovaná, 44 % Ocel pozinkovaná
Nosnost

150

154,44
Počet pružin

60

60,00
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Počet noh

3 páry noh U

56 % 4 páry noh U, 33 % 3 páry noh U, 11 % Neuvedeno
Počet tyčí

6

56 % 8, 44 % 6
Ochrana tyčí

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Umístění ochranné sítě

Před pružinami

56 % Za pružinami, 44 % Před pružinami
Umístění tyčí držících ochrannou síť

Končící nad zemí

56 % Vedoucí až k zemi, 44 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny

Ano

89 % Ano, 11 % Neuvedeno

Příslušenství trampolíny

V kategorii příslušenství si trampolína vede obdobně jako většina z našeho srovnání. Má nutné prvky chránící zdraví skákajících, ochranu pružin a horní ochrannou síť. Žebřík nebo schůdky součástí nejsou, pokud je tedy děti potřebují, bude potřeba je dokoupit zvlášť. Dle uživatelských recenzí se však skákací plocha nachází tak nízko (konkrétně 65 cm nad zemí), že mnohé děti se obejdou i bez žebříku.

V tabulce níže můžete vidět další tři položky, které v době hodnocení nebyly standardem u žádné z trampolín. Jde o spodní ochrannou síť, kterou můžete pořídit za účelem zabránění vlezení pod skákací plochu; kotvení, kterým zlepšíte stabilitu konstrukce; a o krycí plachtu, která ochrání materiál trampolíny před vlivy počasí. Důležité je, že výrobce tyto díly nabízí k dokoupení zvlášť.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Žebřík/schůdky

Ne

44 % Ano, 44 % Ne, 11 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť

Ne

89 % Ne, 11 % Neuvedeno
Krycí plachta

Ne

78 % Ne, 22 % Ano
Kotvení

Ne

100 % Ne

Rozměry trampolíny

Také tuto trampolínu jsme hodnotili v uživatelsky nejoblíbenější velikosti 305 cm. Skákací plocha činí 260 cm, což je v našem srovnání průměrné. Plocha je umístěna 65 cm nad zemí, což je nižší číslo, pokud však neplánujete dokupovat žebřík, pomůže menší výška vašim ratolestem dostat se nahoru. Celková výška konstrukce dosahuje 233 cm i se sítí, která má zvlášť 168 cm. Tato hodnota opět nepatří k nejvyšším, takže trampolína bude nejlépe vyhovovat spíš menším dětem, které síť jen tak nepřeskočí. Na druhou stranu se však bude lépe umisťovat v zahradě, pokud se při tom potřebujete vyhýbat větvím stromů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm)

305

305,00
Průměr skákací plochy (cm)

260

261,86
Výška skákací plochy od země (cm)

65

67,78
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm)

233

243,33
Výška sítě na trampolíně (cm)

168

176,11

Hodnocení ostatních uživatelů

Uživatelé, kteří si trampolínu zakoupili, si nejvíce pochvalují nízkou cenu, negativní stránky pak celkově vidí v kontextu levnějších trampolín, takže jsou smířlivější k nedostatkům. K často zmiňovaným kladům patří vnitřní ochranná síť, jednoduchá montáž a pěkné barevné provedení. Na druhou stranu se však uživatelé shodli, že uchycení sítě k trampolíně není ideální a provlékání drobných oček zabere delší čas.

Hlavní výhody a nevýhody

Trampolínu budeme chválit za vnitřní ochrannou síť, pro mnohé uživatele bude také vhodná díky nižší výšce skákací plochy. Největší nevýhodu představuje konstrukce stojící na 3 párech noh, s tyčemi končícími nad zemí. Tyto trampolíny totiž mohou být ve srovnání s těmi, jejichž tyče vedou až k zemi, méně stabilní při prudkém nárazu dítěte do sítě. Hůře hodnotíme také výšku sítě, která je ve srovnání s ostatními modely v našem srovnání (v červenci 2021) nejnižší.

Naše hodnocení a závěr

Agata Sport FIT představuje trampolínu s o něco méně stabilním provedením. V této oblasti jí body ubírá počet nohou, počet tyčí i jejich ukončení nad zemí. Stabilitu lze ale doladit kotvením, které výrobce nabízí k dokoupení zvlášť. Co se týče ochranných prvků, trampolína nepostrádá žádný. Co dále hodnotíme velmi kladně je umístění sítě před pružinami, které zabraňuje neopatrným dětem, aby doskočily až na ně. Věnovat pozornost je potřeba schůdkům/žebříku, který bude potřeba dokoupit zvlášť. Je však také možné, že děti na trampolínu vylezou i bez něj, skákací plocha je umístěna níže. Celkově lze říci, že zpracování odpovídá ceně, trampolína byla v době recenzování nejlevnější ze všech hodnocených modelů.

Pokud váháte, zda byste nechali lézt děti po žebříku samotné, možná by vás zajímala trampolína, kde žebřík není potřeba vůbec. Jedná se o přízemní trampolíny, mezi které patří například Marimex Premium In-ground.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Aga Sport FIT 305 cm | Hodnocení: 75,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Aga Sport FIT 305 cm

Aga Sport FIT 305 cm

7. místo  v porovnání
4 000 Kč Orientační cena