Menu

Recenze a test Marimex Premium 305 cm

8. místo
73,2 % Celkové hodnocení
 • Síť umístěna před pružinami
 • Má v balení schůdky
 • Tyče končí nad zemí
7 000 Kč Orientační cena
 • 7,7/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 7,5/10
  Hodnocení nosnosti
 • 6,3/10
  Hodnocení příslušenství
 • 73,2 %
  Celkové
  hodnocení

Tato recenze je ze staré verze srovnání trampolín roku 2020. Pokud chcete vidět nejnovější srovnání, navštivte aktuální srovnávací test trampolín

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Konstrukce trampolín jsou nejlepší ocelové, kvůli pevnosti a tím pádem i kvůli bezpečnosti. Důležitá je poté také povrchová úprava. Trampolíně Marimex Premium úprava nechybí, ocel je pozinkovaná. Konstrukce je bytelná, unese až 150 kg, je ovšem na vašem uvážení, zda trampolínu využijí více dospělí, nebo děti. V našem srovnávacím testu z března 2019 můžete najít i trampolíny s nosností do 180 kg, což je vhodné zhruba pro dvě dospělé osoby. Tím však u konstrukce nekončíme, důležitou součástí jsou například pružiny. V tomto případě lze říci, že je 56 pružin průměrné číslo a pro průměr 305 cm jsou dostačující. Čtyři páry nohou ve tvaru U zajistí výbornou stabilitu trampolíny, kterou ještě více podporuje osm tyčí držících horní ochrannou síť.

Horní ochranná síť umístěná před pružinami ubírá skákací prostor, většina námi hodnocených trampolín ji má až za pružinami. Z hlediska bezpečnosti je ale varianta před pružinami lepší. Na druhou stranu, dnes už byste neměli narazit na trampolíny bez ochrany pružin, kterou i trampolíny se sítí před pružinami mají. Je to základní bezpečností prvek, bez kterého trampolínu určitě nepořizujte. Pokud je kupujete u osvědčených výrobců, což Marimex rozhodně je, je jedno, jaké umístění sítě zvolíte. Co hodnotíme mírně negativně, je umístění tyčí držící tuto ochrannou síť. Je jich totiž sice osm, končí ale nad zemí. Kdyby pokračovaly až k zemi, jako u většiny hodnocených trampolín, konstrukci by se zlepšila stabilita a i samotná síť by byla stabilnější a bezpečnější.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ

Venkovní

100 % Venkovní
Výrobce

Marimex

33 % Marimex, 22 % GoodJump, 11 % Aga Sport, 11 % Fitness King, 11 % Exit Toys, 11 % Acra
Materiál konstrukce

Ocel pozinkovaná

56 % Ocel galvanizovaná, 44 % Ocel pozinkovaná
Nosnost

150

154,44
Počet pružin

56

60,00
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Počet noh

4 páry noh U

56 % 4 páry noh U, 33 % 3 páry noh U, 11 % Neuvedeno
Počet tyčí

8

56 % 8, 44 % 6
Ochrana tyčí

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Umístění ochranné sítě

Před pružinami

56 % Za pružinami, 44 % Před pružinami
Umístění tyčí držících ochrannou síť

Končící nad zemí

56 % Vedoucí až k zemi, 44 % Končící nad zemí

Příslušenství trampolíny

Trampolíně Marimex nechybí, jak jsme již zmínili, ochranná síť ani ochrana pružin. Tyto prvky jsou součástí základního balení. Výhodou jsou schůdky v balení, ty v době psaní recenze nešlo považovat za samozřejmou součást, lze je ale v případě potřeby dokoupit vždy zvlášť.

Dalšími ochrannými prvky jsou spodní ochranná síť nebo kotvení, což ale nejsou součásti základní výbavy u žádné trampolíny v našem srovnávacím testu. Jsou to prvky, které si můžete ve většině případů pořídit zvlášť na základě svého uvážení, zda jsou nutné. Spodní ochrannou síť využijete například tehdy, máte-li zvířecí mazlíčky nebo menší děti, které by mohly lézt pod skákací plochu a tím zvýšit riziko úrazu nejen jich samotných, ale i těch, co zrovna skáčou. Kotvení zajistí lepší stabilitu trampolíny, udrží trampolínu na místě například i při vichřici.

Dalším prvkem, které lze dokoupit, je ochranná krycí plachta. Ta zabrání vlivům počasí (sněhu, dešti, ale také třeba sluníčku), aby sužovaly materiál a snižovala se tak jeho životnost.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Žebřík/schůdky

Ano

44 % Ano, 44 % Ne, 11 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť

Ne

89 % Ne, 11 % Neuvedeno
Krycí plachta

Ne

78 % Ne, 22 % Ano
Kotvení

Ne

100 % Ne

Rozměry trampolíny

Trampolína Marimex má celkový průměr 305 cm. Jde o klasickou velikost, na kterou je ale potřeba vymezit alespoň 5 m prostoru. To proto, aby k ní nedoléhaly zdi, a aby nebyly poblíž ani stromy či keře, které by trampolínu mohly poškodit. Skákací plocha má průměr 264 cm, což je také takový častější parametr u trampolín z našeho srovnávacího testu, máme ale i větší, pokud by vám to nestačilo, nebo naopak menší.

Skákací plocha je od země 80 cm, to je naprosto dostačující hodnota, v poměru s ostatními modely jde o jednu z vyšších trampolín, ke které se určitě bude hodit žebřík pro snadnější dostupnost. Celá trampolína dosahuje výšky 260 cm i se sítí, která má zvlášť 180 cm. To by mělo stačit pro skákání dětem, ale i dospělým.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm)

305

305,00
Průměr skákací plochy (cm)

264

261,86
Výška skákací plochy od země (cm)

80

67,78
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm)

260

243,33
Výška sítě na trampolíně (cm)

180

176,11

Naše hodnocení a závěr

Konstrukčně trampolíně Marimex Premium můžeme vytknout snad jen tyče držící horní ochrannou síť. Bylo by lepší, kdyby končily až u země, na druhou stranu výrobce slibuje vysokou stabilitu i díky netradičnímu tvaru těchto tyčí. Větší bezpečí zajistí umístění sítě před pružinami, ale i tak se nemusíte bát o bezpečnost vně trampolíny, nechybí ochrana těchto pružin. Trampolína jednoduše nepostrádá žádné důležité ochranné prvky, bez kterých by se ani do našeho srovnání nedostala. Protože je trampolína poměrně vysoko nad zemí, oceňujeme, že k ní v základní sadě zákazníci dostanou žebřík. Celkově je trampolína vhodná pro děti i dospělé.

Pokud by vás lákala spíše menší trampolína, kterou by užívaly jen děti, nabídnout vám můžeme například model výrobce Acra. Ta má celkový průměr 244 cm.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Marimex Premium 305 cm | Hodnocení: 73,2 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Marimex Premium 305 cm

Marimex Premium 305 cm

8. místo  v porovnání
7 000 Kč Orientační cena