Kvalitní trenky/pánské spodní prádlo | Recenze 2023 | Arecenze.cz
Menu

Kvalitní trenky/pánské spodní prádlo dle recenzí 2023

Aktualizováno:
Červen 2023

Pánské spodní prádlo je nedílnou součástí šatníku každého muže. Svršek, který si oblékáme v podstatě pod jakékoliv oblečení. A to nejenom z důvodu hygienického, ale také kvůli lepšímu pohodlí. Pokud se řekne pánské prádlo, spousta lidí si vybaví hned několik dostupných produktů. A právě mezi nimi mohou být celkem zásadní rozdíly.

Jestliže přemýšlíte o nákupu nového pánského spodního prádla nebo chcete udělat radost příteli, manželovi či kamarádovi, hodí se vám určitě pár praktických rad souvisejících s touto tematikou. Než se pustíte do jakéhokoliv pořizování tohoto sortimentu, začtěte se nejprve do hodnotných informací v článku Jak vybrat pánské spodní prádlo a věřte, že budete zase o něco chytřejší. Poznejte pánské prádlo od A až do Z.


Nejlepší trenky/pánské spodní prádla dle hodnocení a recenzí uživatelů

Zobrazit další produkty


Jak vybrat trenky/pánské spodní prádlo

Jak asi každý správně tuší, výběr spodního prádla je třeba provádět na základě několika důležitých věcí. Tou první je bezpochyby střih. Tomu se budeme věnovat hned v první kapitole, na kterou bude navazovat další spojená s výrobním materiálem. I tato informace do značné míry bude rozhodovat o vašem celkovém pohodlí.

Dále byste se měli zaměřit na vhodnou velikost pánského spodního prádla, vzhled a v neposlední řádě i na praktické věci. Tou nejzásadnější bude správná péče o prádlo tak, aby vám vydrželo dlouhou dobu. Závěr článku zaměřeného na výběr pánského spodního prádla budeme věnovat orientačním pořizovacím nákladům jednotlivých modelů.

Střih

Od čeho jiného byste se měli při nákupu pánského spodního prádla odrazit nežli od jeho střihu. Ten ve své podstatě rozhoduje o celkovém pohodlí a vašem příjemném pocitu. Zároveň se v něm budete prezentovat, pokud budete bez jakéhokoliv dalšího oblečení. U pánského spodního prádla lze rozlišovat čtyři základní střihy.

Trenýrky

Začněme pravděpodobně tou nejpohodlnější variantou, kterou jsou klasické volné trenýrky. Právě pohodlí a dostatek prostoru v nich samotných lze označit za jednu z největších výhod. Pohodlí a komfort jsou vlastnosti oceněné každým mužem. To je však za předpokladu, že trenýrky budete nosit pod volnější kalhoty. Právě více látky a větší rozměry nejsou zrovna ideální volbou do upnutých džín. Pak jsou trenýrky spíše na obtíž.

Klasické trenýrky volí nejenom vyznavači volnějších kalhot, ale také ti, kdo si chtějí dopřávat větší pohodlí doma, třeba když nosíte tepláky. Vhod vám přijdou mimo jiné i na spaní třeba v kombinaci se samostatným tričkem.

Boxerky

Nejpodobnější odnoží trenýrek jsou boxerky. Ve své podstatě jde asi o nejprodávanější a nejoblíbenější spodní prádlo na trhu. Svým vzhledem maximálně připomínají volné trenýrky jen s tím rozdílem, že jednoduše nejsou volné. Ano, boxerky prezentují přiléhavé spodní prádlo korespondující s proporcemi mužského těla. Lišit se mohou například délkou nohaviček. Popřípadě částí vyhrazenou pro pánské přirození, aby došlo k vytvoření maximálního pohodlí.

Boxerky lze s naprostou jistotou označit za univerzální typ spodního prádla. Při jejich výběru byste si měli hlídat pouze to, aby vás nikde nestahovaly, a naopak vám nebyly velké. V ten moment by se mohly pod upnutějším oblečením nemile rolovat. U boxerek je jedno, zda budete nosit volné nebo upnuté kalhoty, v obou případech se budete cítit pohodlně.

Ještě doplníme, že kromě boxerek s dlouhou nohavičkou můžete vyzkoušet klasický krátký střih označovaný jako Trunk, nebo vsadíte na minimalistické boxerky s nejkratšími nohavicemi připomínajícími slipy.

Slipy

Jde víceméně o předchůdce dnes velice oblíbených boxerek. I přesto mají slipy stále dostatek příznivců. Svým provedením hodně připomínají upnuté boxerky jen s tím rozdílem, že nemají nohavičky. Pro někoho to může být nepohodlné, jinému to zase bude přinášet odpovídající komfort. A to hlavně pánům, kterým vadí například stahující nohavičky přes stehna. Pokud bychom ke slipům přihlíželi z estetického hlediska, jsou ideální i pro muže menší postavy, protože na rozdíl od boxerek opticky nezkracují nohy.

Tanga

Nejméně rozšířeným typem pánského spodního prádla jsou tanga. Jejich vzhled hodně připomíná dámská tanga. Vpředu dostatek prostoru pro uschování pánského přirození a vzadu pouze šňůrka. Tanga nepokrývají žádnou část mužského pozadí. To může mít hned několik výhod. Jednou z nich je například teplejší počasí. Druhou je pak vzhled, respektive prezentování vlastního pozadí bez prosvítání jakéhokoliv spodního prádla přes oblečení. Je pravdou, že největší zastoupení mají pánská tanga asi při erotických hrátkách.

Odnoží normálních tang jsou pak ještě Jocksy. Ty se liší tím, že vzadu nemají gumu mezi půlkami, ale dvě gumy vedené okolo půlek. I tento druh pánského spodního prádla je vhodný spíše pro erotické hrátky nebo je vyhledávaný sportovci.

Materiál

Výrobní materiál je po vhodném střihu pánského spodního prádla hodně důležitou součástí každého výběru. Právě s ním přichází mužské tělo do kontaktu, takže v těchto ohledech by vám měl vyhovovat co možná nejvíce. V případě materiálu můžete narazit na dvojí dělení.

Mezi ty nejpohodlnější varianty patří pochopitelně přírodní materiály. Většina spodního prádla je vyráběna z bavlny, která vás nebude nikde kousat a je příjemná na omak. Vsadit ostatně můžete i na jiné varianty, jakými jsou například lyocell, modal, kašmír, hedvábí nebo satén. U posledních jmenovaných je kladen velký důraz na jemnost. Spousta pánů může vyhledávat právě takové dražší varianty. U přírodních materiálů počítejte s tím, že jejich součástí bude alespoň v omezené míře trochu elastanu, popřípadě jiných syntetických materiálů. Důvod je celkem zřejmý. S pomocí těchto přísad je zamezeno jakémukoliv tvarovému deformování pánského spodního prádla a zároveň je dosaženo vyšší pružnosti.

Pokud byste volili ryze syntetické materiály, důvodů to může mít hned několik. Tím prvním bude s největší pravděpodobností design. Právě u syntetiky se setkáte se stálobarevností. Dále si můžete oblíbit vysokou pružnost a také vlastnosti používaných materiálů. Spousta z nich bude dokonale odvádět pot, takže takové spodní prádlo lze označit za funkční a je využíváno při sportovních aktivitách. Z praktického hlediska má nejčastěji podobu boxerek.

Velikost

Nákup pánského spodního prádla pochopitelně souvisí i se správnou volbou velikosti. Ta je zásadní proto, abyste se v trenýrkách, boxerkách nebo ve slipech cítili dostatečně pohodlně. To znamená, že by vás daný střih neměl nikde škrtit v intimních partiích nebo na stehnech, a naopak by neměl být přehnaně volný. Velké spodní prádlo může vést k tomu, že vám bude jednoduše padat. Označení velikosti se provádí písmenným údajem, kterému odpovídá i číselné označení. Vypadat může nějak následovně.

  • Velikost XS (42)
  • Velikost S (44 – 46)
  • Velikost M (48 – 50)
  • Velikost L (52 – 54)
  • Velikost XL (56 – 58)
  • Velikost XXL (64 – 66)

Ve výčtu těchto velikostí by šlo pokračovat klidně až do nadměrných velikostí 8XL. Na druhou stranu výjimkou nejsou ani univerzální velikosti. Je ale fakt, že pokud neznáte svou velikost v rámci konkrétního střihu pánského spodního prádla, je lepší jej raději vyzkoušet.

Vzhled

Posledním kritériem výběru pánského spodního prádla bude pochopitelně výsledný vzhled. V tomto směru se meze rozhodně nekladou. Volit můžete jednobarevné styly, ale také kombinace nejrůznějších barev a vzorů. Ať už jsou to proužky, kolečka, čtverečky nebo dokonce filmové motivy a mnohé další. Výrobci dokáží uspokojit potřeby libovolného zákazníka. Je pravdou, že na výběr vzhledu pánského spodního prádla neexistuje žádný recept. Jde totiž o zcela individuální záležitost.

Péče o spodní prádlo

Když už se vybavíte novým spodním prádlem v podobě trenýrek, boxerek či slipů, měli byste vědět, jak o tyto produkty správně pečovat. V tomto směru platí poměrně univerzální pravidla spojená s většinou výrobních materiálů.

Vždy když budete prát spodní prádlo volte jen ty nejšetrnější programy. Zároveň do pračky vkládejte spíše lehčí oblečení nebo jen spodní prádlo. Dochází tím k menšímu opotřebování vláken prádla. To platí také pro používání aviváže. Té se rozhodně vyhněte, protože může mít negativní účinky na některé materiály. A to nejpodstatnější na závěr. Pokud to jde, snažte se pánské spodní prádlo sušit přirozeným způsobem. To znamená, vyhněte se používání sušičky. Ta totiž láme a oslabuje přírodní i syntetická vlákna používaná u prádla téměř všeho druhu. Když už nebude zbytí, vyberte na sušičce ten nejšetrnější program s nejmenší teplotou sušení.

Pokud jste manuálně zruční a na spodním prádle najdete díru, můžete jej zkusit opravit. Možná se vám k tomu bude hodit také náš článek Jak vybrat šicí stroj.

Cena

Pánské spodní prádlo nabývá nejrůznějších hodnot, a to především podle střihu a použitého materiálu. Při nákupu jednotlivých modelů se určitě zaměřujte na prověřené značky. Ty jsou zárukou vyšší kvality a pohodlí. Patří mezi ně například Andrie, STYX, Calvin Klein, Lee Cooper, Represent, Livergy, Tommy Hilfiger, Lonsdale, Diesel, Under Armour a mnohé další.

Cena do 100 Kč

Nejlevnější pánské spodní prádlo zakoupíte už od 35 Kč. Půjde ale o slipy nevalné kvality. Za trenýrky si budete muset připlatit zhruba dvojnásobek. To samé platí u boxerek. V cena do 100 Kč však nepočítejte s žádnými vzhledově zajímavými modely.

Cena od 100 Kč do 300 Kč

Nyní se vám dostane podstatně většího výběru pánského spodního prádla. Začnou převažovat značkové modely, včetně těch sportovních. K dispozici jsou všechny velikosti trenýrek, boxerek, ale také slipů.

Cena od 300 Kč do 700 Kč

Pánské spodní prádlo, u kterého je kladen větší důraz na originální vzhled a maximální komfort. Díky vyšší pořizovací ceně máte možnost zakoupit množstevní balení po více kusech. Výjimkou nejsou ani tanga a jocksy.

Cena nad 700 Kč

Nejdražší kategorii trenýrek představují věhlasné světové značky, jakými jsou například Dolce & Gabbana. Kromě toho budete moci zakoupit i spoustu funkčních trenýrek využitelných při sportovních aktivitách. Jejich ceny se mohou pohybovat kolem 2 500 kč.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.8 z 21 hlasů