Menu

Recenze a srovnání TrueLife Belle IPL E3

77,0 % Celkové hodnocení

Vysoká výdrž v kategorii Nejlevnější IPL epilátory do 5 000 Kč

Klady

  • Žárovka s 600 000 záblesky
  • 2 režimy ošetření
  • 5 světelných stupňů
  • Možnost dokoupení nástavců

Zápory

  • Nefunguje bezdrátově
  • Nemá snímač tónu pleti
4 500 Kč Orientační cena

Základní vlastnosti

IPL epilátor TrueLife Belle IPL E3 na první pohled zaujme opravdu vysokou kapacitou žárovky. Ta disponuje až 600 000 záblesky, což je asi dvojnásobně více, než je průměrná životnost v našem srovnání (březen 2023). To znamená, že by měl IPL epilátor vydržet v provozu klidně i přes desítku let. Proto jej pravděpodobně nebudete využívat pouze pro sebe, a tak se může hodit jako sdílená investice pro více osob najednou.

Co se týče dalších základních údajů, vede si v našem srovnání poměrně dobře a dokáže v jistých ohledech konkurovat i výrazně dražším modelům. Má pět stupňů nastavení intenzity světla, chloupky navíc můžete odstraňovat rovnou dvěma režimy – posouváním po pokožce s automatickým blikáním, nebo vysíláním každého záblesku zvlášť, manuálně. IPL epilátor běží pouze na síťový provoz, což je u těchto přístrojů vůbec nejčastější způsob dobíjení. Bezdrátové použití je spíše ojedinělé.

Parametr Tento produkt
Počet produkovaných záblesků

600 000

Počet nastavení stupňů světla

5

Počet režimů ošetření

2

Typ dobíjení

Síťové

Bezdrátové použití

Ne

Vybavení a funkce

Z hlediska vybavení a funkcí se už u tohoto modelu značky TrueLife projeví jeho obecně nižší cena, nenabídne zkrátka nic navíc a za případná rozšíření si budete muset připlatit. Mluvíme zde například o doplňkových nástavcích či lampách na odstraňování chloupků, ale také dalších nástavcích na údajné omlazení pokožky nebo odstranění akné.

V základní výbavě IPL epilátoru TrueLife Belle IPL E3 je tedy pouze jeden nástavec o ploše 3,1 cm2, což je takový kompromis mezi použitím na větší a menší tělesné plochy. S tímto modelem tedy můžete chloupky odstranit jak na obličeji, v podpaží či tříslech, tak například na nohách, tam může ale být proces pomalejší. IPL epilátor nemá snímač tónu pleti, ale nabídne alespoň snímač teploty epilátoru. Pokud teplota přesáhne 60 °C, přístroj se sám vypne.

Parametr Tento produkt
Velikost aplikační plochy (cm2)

3,1

Počet nástavců

1

Vyměnitelný nástavec na větší plochy

Na dokoupení

Vyměnitelný nástavec na menší plochy

Na dokoupení

Inteligentní snímač tónu pleti

Ne

UV filtr

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Hodnocení uživatelů

Tento IPL epilátor sklízí mezi uživateli víceméně kladné recenze. Uživatelé, který si tento model vybrali, v nich nejčastěji zmiňují poměr ceny a výkonu, jednoduchost a pohodlnost ovládání a výsledky již po kratší době. Někteří uživatelé ale zmiňují, že není epilace tímto IPL strojkem tak úplně bezbolestná. Všechny recenze se dočtete na Heuréce.

Klady a zápory

Za hlavní benefit u tohoto modelu považujeme nadstandardní životnost žárovky, která nabídne až 600 000 záblesků, průměr se přitom drží zhruba na polovině. Oceňujeme také možnost vybrat si z pěti světlených stupňů a z dvou režimů ošetření, což není vždy samozřejmostí. Pokud byste chtěli rozšířit možnosti používání tohoto IPL epilátoru, můžete si přikoupit nástavce například na péči o pokožku. Co nám u tohoto IPL epilátoru v porovnání s ostatními chybí, je snímač tónu pleti, který považujeme za doplněk zvyšující bezpečnost užívání. Myslete také na to, že musí být přístroj neustále zapojen do sítě, bez toho nebude fungovat.

Porovnání s alternativami

Jako vhodná alternativa za podobnou cenu se ve srovnání nabízí například Concept IL3020. Ten disponuje rovnou dvěma nástavci v balení, menším a větším, na druhou stranu jeho žárovka nabídne o polovinu méně záblesků, tedy poloviční výdrž. Pro kompletní eliminaci chloupků u jedné osoby ale bude i tak bohatě dostačovat. Pokud sháníte model s co nejvíce nástavci a více pokročilými funkcemi, mohl by se vám líbit Philips Lumea Series 9000 BRI958/00, za který si ale výrazně připlatíte.

Naše hodnocení a závěr

Tento IPL epilátor můžeme doporučit spíše méně náročnějším uživatelům, kteří nehledají model s přemírou nadstandardních funkcí, ale ocení opravdu dlouhou životnost žárovky. Ta přijde vhod, pokud budete chtít přístroj sdílet s více osobami, s vašimi blízkými nebo rodinnými příslušníky. V tom případě budou pořizovací náklady na jednu osobu minimální. Od pořizovací ceny se ale odvíjí vlastnosti tohoto IPL epilátoru, ačkoli nabídne více režimů ošetření a dostatek světelných stupňů, schází mu například snímač tónu pleti nebo více nástavců v balení. Pokud tyto vlastnosti požadujete, mohl by se vám spíš hodit Philips Lumea Series 9000 BRI958/00, který je ale výrazně dražší.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: TrueLife Belle IPL E3 | Hodnocení: 77,0 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína zná všechny podstatné parametry IPL epilátorů a ráda je předává dál. Téma má nastudované i ze zdravotního hlediska, dokáže tedy říct, zda je epilace pulzním světlem škodlivá či jakým typům kůže se hodí. IPL epilátory sleduje i z pozice dostupnosti jednotlivých modelů na trhu a pravidelně je aktualizuje. Mezi její další témata patří sportovní náčiní, proteiny, ale také například segment zabezpečení domu.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze TrueLife Belle IPL E3

TrueLife Belle IPL E3

4 500 Kč Orientační cena