Recenze Vari 22 Ton Super Force - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Vari 22 Ton Super Force

95,9 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Profesionální štípače dřeva

Klady

  • Přeštípne takřka cokoliv
  • Vysoká konstrukční kvalita
  • Lze pohánět z hřídele traktoru

Zápory

  • Vysoká hmotnost
65 000 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Štípač Vari 22 Ton Super Force uživateli hned z názvu napoví, že nabídne štípací tlak až 22 tun. To v praxi znamená, že si hravě poradí i s velkými a mokrými špalky tvrdších dřevin. Výhodou ale není výhradně tlak. Přednosti můžete hledat i ve velkém pracovním rozsahu, kdy lze na platformu vložit špalek o délce až 1,1 metru a průřezu 38 centimetrů. Protože jsou rozměrná polena opravdu těžká a větší špalek může mít hmotnost jen těžko rukama zvednutelnou, doplnil výrobce zařízení o automatický zvedák.

Zajímavé je, že i když je zařízení určeno pro připojení ke zdroji elektrické energie a má příkon definován na úrovni 5 100 W, využít můžete také napojení na hřídel traktoru. Díky tomu se jedná o model určený pro profesionály. Není problém si takový štípač vzít na traktoru do lesa a upravovat dřevo hned na místě. Ve smyslu rychlosti štípání se žádná překvapení nekonají. I když je model Vari 22 poměrně rychlý, rozdíly oproti jiným modelům jsou spíše malé. Hmotnost robustní konstrukce se zastavila na 320 kilogramech, naštěstí neschází kolečka.

Parametr Tento produkt
Výrobce

VARI

Pohon

elektrický/traktor

Příkon (W)

5 100

Výkon (W)

neuvedeno

Štípací tlak (t)

22

Max. průměr polene (mm)

380

Max. délka polene (mm)

1 100

Rychlost štípání (cm/s)

10,5/4,3

Rychlost vrácení klínu (cm/s)

7,5

Napětí (V)

400

Hlučnost (db)

80

Rozměry d/š/v (mm)

1050/1700/2500

Hmotnost (kg)

319,9

Kolečka

ano

Stojan v balení

vertikální

Hodnocení uživatelů

V případě modelu Vari 22 Ton Super Force nedohledáte nepřeberné množství recenzí, ale ty které jsou dostupné, hovoří zejména o vysoké kvalitě konstrukce a spolehlivém plnění primárního účelu – tedy štípání dřeva. A protože jsme negativní hodnocení nedohledali a stejná chvála uživatelů směřuje i k nižším modelům stejné řady, můžeme vám zařízení plně doporučit.

Hlavní výhody a nevýhody

Jestliže bychom měli specifikovat hlavní klady modelu Vari 22 Ton Super Force, rozhodně bychom se zaměřili na možnost připojení na hřídel traktoru. Díky tomu lze štípat dříví takřka kdekoliv a nejste odkázáni na nutnost připojení k elektrickému proudu či vození paliva zvlášť. Výrobce pochválíme též za vynikající konstrukční zpracování, které je v kategorii nadstandardní. Štípač díky vysokému výkonu přeštípne i velké špalky tvrdších dřevin.

Snad jedinou nevýhodou je pak velmi vysoká hmotnost 320 kilogramů. Na druhou stranu ta jde ruku v ruce s robustní konstrukcí.

Porovnání s alternativami

Zajímavou alternativou je levnější model Vari 18 Ton Super Force s velmi podobnými charakteristikami. Narozdíl od recenzovaného zařízení ale neumožňuje připojení na traktorový hřídel, takže bude fungovat jen v blízkosti elektrického zdroje. Rozdíl najdete také ve štípacím tlaku, ale 18 tun bude většině uživatelů tak jako tak bohatě stačit. Pokud hledáte skutečně výkonný štípač a využíváte při práci traktor, doporučujeme volit Vari 22 Ton Super Force.

Závěr

Štípačka Vari 22 Ton Super Force patří k tomu nejlepšímu na trhu, pokud bereme v potaz i uživatelsky přijatelnou cenu. Konstrukce je odolná, zařízení lze připojit jak do zásuvky, tak také na hřídel traktoru. Díky vysokému štípacímu tlaku si poradí i s tvrdým a mokrým dřevem. Jestliže hledáte levnější model a nevyžadujete napojení na traktor (kvůli mobilitě), doporučujeme se zaměřit na levnější a podobně vybavený přístroj Vari 18 Ton Super Force.

65 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Vari 22 Ton Super Force | Hodnocení: 95,9 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technicky zaměřeným redaktorem. S prací se štípači má osobní zkušenosti, bez problémů tak vysvětlí, zda je pro vás vhodnější štípač horizontální, či vertikální a které parametry jsou pro výběr opravdu důležité. Mimo různého nářadí se u nás na webu věnuje také elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Recenze Vari 22 Ton Super Force

Vari 22 Ton Super Force

65 000 Kč Orientační cena