Menu

ViaGo Roma – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii S řidičským průkazem

Klady

  • Určený pro jízdu ve dvou
  • Výjimatelná lithium-iontová baterie
  • Rychlé dobití (jen 5 hodin)
  • Maximální dojezd a rychlost

Zápory

  • Vyšší cena
  • Maximální nosnost pro 2 osoby
  • Není možnost propojení s aplikací
  • Nestačí řidičské oprávnění AM
90 000 Kč Orientační cena

Elektroskútr ViaGo Roma je designovým zařízením, které umožňuje dosáhnout nadstandardní maximální rychlosti 80 km/h. Skvělý je také jeho výkon 4 000 W, díky kterému hravě zvládne i náročnější kopcovitý terén. Elektrický skútr je možné řídit s řidičským oprávněním A1, je tak určený pro všechny, kteří hledají silnější stroj s parametry velmi podobnými klasickým motorkám.

Základní charakteristiky

Elektroskútr, který se řadí do vyšší cenové kategorie, kromě vysoké maximální rychlosti a vysokého výkonu přináší i skvělé parametry vyjímatelné lithium-iontové baterie. Ta má kapacitu 40 Ah, napětí 72 V a nabije se do 100 % během pouhých 5 hodin, standardně se doba nabití baterie pohybuje od 6 do 8 hodin.

I když je elektroskútr vhodný pro dvě osoby, pro někoho může být nedostatečná jeho maximální nosnost 150 kg. Naopak velmi vysoký je jeho maximální dojezd, který je 100 km. Takovýto dojezd ani u elektroskútrů s řidičským oprávněním není pravidlem, u některých modelů se pohybuje jen okolo 50 km. Hmotnost zařízení je 105 kg.

Hlavní klady a zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

U tohoto elektrického skútru je třeba vyzdvihnout jeho vysoký maximální dojezd a rychlost. Pozornost si zaslouží i rychlé dobití baterie a klasický retro design s moderními prvky. Na druhou stranu je ale třeba počítat s vyšší cenou a také tím, že si nevystačíte s řidičským oprávněním AM.

Porovnání s alternativami

V podobné cenové kategorii jako elektrický skútr ViaGo Roma najdete elektroskútr NIU NQi GTS, jehož cena je vyšší o několik tisíc korun. I když je tento model spojený s nadstandardním vybavením (tempomat, GPS, možnost propojení s aplikací), některými parametry za elektroskútrem ViaGo zaostává. Má o 15 km/h menší maximální rychlost, jeho výkon je jen 3 100 W a také dojezd je o 10 km nižší. Na druhou stranu má ale o 30 kg vyšší nosnost.

Závěrečné shrnutí

Ať už se zaměříme na maximální rychlost, výkon nebo dojezd, musíme konstatovat, že se elektroskútru ViaGo Roma vyrovná jen málokteré zařízení. Tento elektrický skútr je správnou volbou pro všechny, kteří hledají výkonný stroj s vyjímatelnou baterií spojenou s rychlým nabitím. Je však třeba připomenout, že je dvoumístný skútr možné řídit s řidičským oprávněním A1.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

80

Výkon (W)

4 000

Kapacita baterie (Ah)

40

Napětí baterie (V)

72

Doba nabíjení (h)

5

Vyjímatelná baterie

Ano

Hmotnost (kg)

105

Maximální nosnost (kg)

150

Maximální dojezd (km)

100

Typ baterie

Lithium-iontová

Počet osob

2

Řidičské oprávnění

A1

90 000 Kč Orientační cena
Autor: Hana Fabianová | Datum: | Produkt: ViaGo Roma | Hodnocení: Výborné

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze ViaGo Roma

ViaGo Roma

90 000 Kč Orientační cena