Menu

ViaGo Tokio – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Bez řidičského půkazu

Klady

  • Dojezd možný i po vybití baterie
  • Nízká hmotnost
  • Digitální přístrojová deska
  • Vhodný i pro dva

Zápory

  • Nevhodný do kopcovitého terénu
  • Základní model značky ViaGo
  • Vhodný jen na kratší výlety
  • Může být malý pro větší osoby
30 000 Kč Orientační cena

Elektroskútr ViaGo aktuálně patří k tomu nejlepšímu na trhu, co se týče elektroskútrů, které je možné řídit bez řidičského oprávnění. Na první pohled se vyznačuje atraktivním designem a je jako stvořený na cesty po městě nebo vesnici, a to i ve dvou lidech. A právě tím, že je dvoumístný, získává významnou konkurenční výhodu oproti elektroskútrům určeným jen pro jednoho.

Základní charakteristiky  

Elektroskútr dosahuje maximální rychlosti 25 km/h a výkonu 500 W, což je v této kategorii výkon nadprůměrný. Na druhou stranu ho ale můžete využít pouze při jízdě na neveřejných cestách. Kdybychom si posvítili na baterii, zjistili bychom, že má kapacitu 24 Ah, napětí 48 V a nabíjí se 8 hodin, což je poměrně dlouhá doba. Vyjímatelná baterie je lithium-iontová, tento typ je lehčí než olověná baterie a nemusí se po každé jízdě nabíjet.

Elektroskútr značky ViaGo je spojený s nízkou hmotnosti – jen 54 kg, maximální nosností 150 kg a maximálním dojezdem 60 km, který je v této kategorii zlatým středem, zpravidla se totiž maximální dojezd u zařízení z této kategorie pohybuje od 45 do 80 km. Je třeba také dodat, že je i po vybití možný dojezd, a to díky šlapacímu mechanismu.

Hlavní klady a zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Elektroskútr, jenž vyniká elegantním retro vzhledem, je určený pro jízdu ve dvou lidech a je spojený s maximální nosností 150 kg. Disponuje vyjímatelnou lithium-iontovou baterií a přináší digitální přístrojovou desku. Vzhledem k maximálnímu dojezdu 60 km je tento základní model značky ViaGo stvořený pouze na kratší výlety. Není také vhodný do kopcovitého terénu a pro větší osoby může být menší.

Porovnání s alternativami

Elektroskútr ViaGo Tokio se v mnohém podobá elektroskútru ViaGo Riga. Tyto modely spojuje retro design i skutečnost, že jsou určeny pro dvě osoby. ViaGo Riga je o několik tisíc dražší. Vyšší cena se odráží v tom, že elektrický skútr přináší vyšší rychlost i větší výkon. Je ale třeba opět podotknout, že vyšší výkon a rychlost si užijete jen na neveřejných cestách. ViaGo Riga je navíc spojený s o 10 km nižším dojezdem.

Závěrečné shrnutí

Pokud hledáte dvoumístný elektrický skútr s dobrým dojezdem, který je možné řídit bez řidičského průkazu, doporučujeme elektroskútr ViaGo Tokio. Podobně jako ostatní zařízení z této kategorie je tento elektroskútr vhodný zejména na kratší cesty v rovinatém terénu. Vzhledem k tomu, že se jedná o základní model značky ViaGo, potěší vás i příjemnou cenou. Bonusem je jeho atraktivní retro design a digitální přístrojová deska.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

25

Výkon (W)

500

Kapacita baterie (Ah)

24

Napětí baterie (V)

48

Doba nabíjení (h)

8

Vyjímatelná baterie

Ano

Hmotnost (kg)

54

Maximální nosnost (kg)

150

Maximální dojezd (km)

60

Typ baterie

Lithium-iontová

Počet osob

2

Řidičské oprávnění

Není potřeba

30 000 Kč Orientační cena
Autor: Hana Fabianová | Datum: | Produkt: ViaGo Tokio | Hodnocení: Výborné

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze ViaGo Tokio

ViaGo Tokio

30 000 Kč Orientační cena