Menu

Recenze a srovnání Panasonic HC-V380

82,4 % Celkové hodnocení

Nejlepší produkt v kategorii Základní kamery

Klady

  • Dobrý zoom
  • Slušná kvalita fotografií

Zápory

  • Mírně větší rozměry a vyšší hmotnost
  • Spíš kratší výdrž baterie
6 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Videokamera Panasonic HC-V380 patří obecně mezi levnější modely, nabízí ale poměrně slušné vybavení a kvalitu záznamu. Snímač formátu 1/5,8″ se řadí mezi menší, využívá ale modernější technologii BSI-MOS. Při rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů zaznamená až 50 snímků za sekundu, a to při poměrně vysokém datovém toku 50 Mbit/s. Takový datový tok je v nižší cenové relaci nadprůměrný.

Velmi dobrou hodnotu nabízí u parametru optického zoomu, který dosahuje padesátinásobného přiblížení. Světelnost je poměrně slušná – při nejkratším ohnisku je 1,8 a při nejdelším 4,2. Stabilizace je zajištěna optickým mechanismem, což je spolehlivější varianta než elektronická stabilizace. Ohnisková vzdálenost se pohybuje v rozmezí 2,06 až 103 milimetrů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Panasonic

Rozlišení videa (px)

1 920 x 1 080

Snímková frekvence při maximálním rozlišení (snímky za sekundu)

50

Maximální snímková frekvence (snímky za sekundu)

50

Maximální datový tok záznamu (Mbps)

50

Typ snímače

BSI-MOS

Formát snímače

1/5,8

Optický zoom (x)

50

Typ stabilizátoru

Optický

Minimální ohnisková vzdálenost (mm)

2,06

Maximální ohnisková vzdálenost (mm)

103

Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F)

1,8

Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F)

4,2

Rozlišení fotografií (Mpx)

10

Fyzické charakteristiky

Ve srovnání s dalšími kousky v dané kategorii má mírně větší rozměry, které najdete rozepsané v tabulce níže. Hmotnost je také mírně nadstandardních 252 gramů, nejde ale o žádný velký problém.

Videokamera je vybavená dotykovým displejem, který má úhlopříčku 3 palce. Výdrž baterie uvádí výrobce okolo 1 hodiny a 15 minut, čímž se rozhodně neřadí mezi žádné vytrvalce. Video se zaznamenává na paměťové karty SD, SDHC nebo SDXC ve výsledném formátu AVCHD a MP4.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

Úhlopříčka displeje (")

3

Výdrž baterie (hod.)

1,25

Rozměry kamery (mm)

60 x 62 x 129

Hmotnost (g)

252

Paměťová média

SD / SDHC / SDXC

Formáty výchozího souboru

AVCHD, MP4

Konektivita

Mezi typické vybavení kamer se řadí konektor typu HDMI. V případě tohoto modelu jej doplňuje také port USB a ne už tak standardní A/V výstup (kompozit). Ten slouží pro připojení kamery k televizi a živému přenosu. Oproti jiným levným modelům nabízí také možnost připojení prostřednictvím bezdrátové WiFi sítě. Co naopak možné není, je připojení externího mikrofonu.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi

Ano

HDMI

Ano

A/V výstup (kompozitní)

Ano

USB

Ano

Připojení externího mikrofonu

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Pokud se podíváme na recenze uživatelů, kteří tento model už vyzkoušeli při reálném natáčení, pochvalují si hlavně dobrý poměr ceny a výkonu. Kamera stačí pro základní úkony, přitom ji pořídíte za dobré peníze. Mezi stížnostmi se objevují například zmínky o absenci hledáčku nebo složitějším ovládání přes displej.

Naše hodnocení a závěr

Videokamera Panasonic HC-V380 patří mezi modely z nižší cenové úrovně, i tak ale nabízí slušné parametry. Natáčí ve FullHD, rozlišení fotografií je vyhovujících 10 megapixelů (snímač je BSI-MOS 1/5,8). Výsledný formát videa AVCHD či MP4 má maximální snímkovou frekvenci 50 fps, záznam se pak ukládá na paměťové karty. Mezi pozitiva řadíme jak možnost bezdrátového připojení přes Wi-Fi, tak velmi dobrou hodnotu zoomu, ten je až padesátinásobný. Kameru lze připojit také přes HDMI. Rozměry jsou v dané skupině výrobků spíš větší, stejně jako hmotnost 252 gramů. Nejde ale o žádný velký problém. Kamera nemá hledáček, ale natáčený materiál můžete kontrolovat přes 3palcový displej. Stabilizace je optická. Kamera dokáže natáčet s nabitou baterií přibližně hodinu a čtvrt.

Pokud se chcete poohlédnout po kameře z vyšší cenové hladiny, která zvládne záznam ve 4K a vydrží fungovat přes 3 hodiny, doporučujeme například Sony FDR-AX53.

6 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Panasonic HC-V380 | Hodnocení: 82,4 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub zastává v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Mimo redakční činnost natáčí naše recenzní videa, a tak se v kategorii videokamer dobře vyzná. Vysvětlí vám například, proč je vyšší datový tok žádoucí. Kromě kamer se věnuje také fotoaparátům či třeba fotomobilům.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den,
chci se zeptat jestli je tato kamera voděodolná, chtěl bych jí použít na horách. Předem děkuji.

Jakub Vaněk

Dobrý den,
kamera žádným zatěsněním proti vodě nedisponuje, proto ji nedoporučujeme používat v dešti. Pro účely náročných podmínek hledejte na internetu zařízení pod názvem akční kamery. Legendou mezi nimi pak je značka GoPro například se svou řadou Hero. Novější modely těchto kamer jsou odolné vodě až do 10 metrů pod hladinou bez nutnosti využití ochranného pouzdra.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
mohu ke kameře připojit externí mikrofon? Předem děkuji za odpověď.

Adam Vašek

Dobrý den,
připojení externího mikrofonu k této kameře bohužel není možné.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý deň! Aký je rozdiel medzi HC-V380 a HC-V380EP? Ďakujem!

Peter Nižnanský

Dobrý den,
v tomto případě se jedná pouze o zmatečné značení výrobce, který značí stejný produkt rozdílnými přívlastky podle části světa, kam je určen. V praxi se jedná o shodný produkt, přívlastek v tomto případě neřešte.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Panasonic HC-V380

Panasonic HC-V380

6 700 Kč Orientační cena