Menu

Recenze a srovnání Panasonic HC-V380

Doporučujeme Při nákupu v kategorii videokamer do 10 000 Kč

Datum doporučení: Červen 2020

81,7 % Celkové hodnocení
  • Dobrý zoom
  • Slušná kvalita fotografií
  • Mírně větší rozměry a vyšší hmotnost
  • Spíš kratší výdrž baterie
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Videokamera Panasonic HC-V380 patří obecně mezi levnější modely, nabízí ale poměrně slušné vybavení a kvalitu záznamu. Pozitivem je možnost bezdrátového připojení přes Wi-Fi, HDMI konektor je už poměrně běžný. Ve srovnání s dalšími kousky v dané kategorii má mírně větší rozměry (červen 2020), které najdete rozepsané v tabulce níže. Hmotnost je také mírně nadstandardních 252 gramů, nejde ale o žádný velký problém. Videokamera je vybavená dotykovým displejem, který má úhlopříčku 3 palce. Výdrž baterie uvádí výrobce okolo 1 hodiny a 15 minut, což není úplně moc.

Parametr Tento produkt
Výrobce Panasonic
Wi-Fi Ano
HDMI Ano
Výdrž baterie (hod.) 1,25
Rozměry kamery (mm) 60 x 62 x 129
Hmotnost (g) 252
Displej Ano
Úhlopříčka displeje (") 3

Snímač a objektiv

Jádrem kamery je optický snímač vytvořený na bázi technologie BSI-MOS s formátem 1/5,8. Ten zajišťuje slušnou kvalitu záznamu, fotografie mají 10 megapixelů. Velmi dobrou hodnotu nabízí u parametru optického zoomu, který dosahuje padesátinásobného přiblížení. Světelnost je poměrně slušná – při nejkratším ohnisku je 1,8 a při nejdelším 4,2. Stabilizace je zajištěna optickým mechanismem, což je spolehlivější varianta než elektronická stabilizace.

Parametr Tento produkt
Formát snímače 1/5,8
Rozlišení fotografií (Mpx) 10
Typ snímače BSI-MOS
Optický zoom (x) 50
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F) 1,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F) 4,2
Typ stabilizátoru Optický

Záznamové vlastnosti

Nejvyšší rozlišení zvládne kamera na úrovni FullHD, tedy 1 920 x 1 080 pixelů. Video se zaznamenává na paměťové karty SD, SDHC nebo SDXC ve výsledném formátu AVCHD a MP4. Snímková frekvence 50 fps je pak mezi levnějšími videokamerami celkem standardní.

Parametr Tento produkt
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
Formáty výchozího souboru AVCHD, MP4
Snímková frekvence videa (snímky za sekundu) 50
Paměťová média SD / SDHC / SDXC

Hodnocení dalších uživatelů

Pokud se podíváme na recenze uživatelů, kteří tento model už vyzkoušeli při reálném natáčení, pochvalují si hlavně dobrý poměr ceny a výkonu. Kamera stačí pro základní úkony a přitom ji pořídíte za dobré peníze. Mezi stížnostmi se objevují například zmínky o absenci hledáčku nebo složitějším ovládání přes displej.

Naše hodnocení a závěr

Videokamera Panasonic HC-V380 patří mezi modely z nižší cenové úrovně, i tak ale nabízí slušné parametry. Natáčí ve FullHD, rozlišení fotografií je vyhovujících 10 megapixelů (snímač je BSI-MOS 1/5,8). Výsledný formát videa AVCHD či MP4 má maximální snímkovou frekvenci 50 fps, záznam se pak ukládá na paměťové karty. Mezi pozitiva řadíme jak možnost bezdrátového připojení přes Wi-Fi, tak velmi dobrou hodnotu zoomu, ten je až padesátinásobný. Kameru lze připojit také přes HDMI. Rozměry jsou v dané skupině výrobků spíš větší, stejně jako hmotnost 252 gramů. Nejde ale o žádný velký problém. Kamera nemá hledáček, ale natáčený materiál můžete kontrolovat přes 3palcový displej. Stabilizace je optická. Kamera dokáže natáčet s nabitou baterií přibližně hodinu a čtvrt.

Pokud se chcete poohlédnout po kameře z vyšší cenové hladiny, která zvládne záznam ve 4K a vydrží fungovat přes 3 hodiny, doporučujeme například Sony FDR-AX53.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Panasonic HC-V380 | Hodnocení: 81,7 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
chci se zeptat jestli je tato kamera voděodolná, chtěl bych jí použít na horách. Předem děkuji.

Jakub Vaněk

Dobrý den,
kamera žádným zatěsněním proti vodě nedisponuje, proto ji nedoporučujeme používat v dešti. Pro účely náročných podmínek hledejte na internetu zařízení pod názvem akční kamery. Legendou mezi nimi pak je značka GoPro například se svou řadou Hero. Novější modely těchto kamer jsou odolné vodě až do 10 metrů pod hladinou bez nutnosti využití ochranného pouzdra.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
mohu ke kameře připojit externí mikrofon? Předem děkuji za odpověď.

Adam Vašek

Dobrý den,
připojení externího mikrofonu k této kameře bohužel není možné.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Panasonic HC-V380

Panasonic HC-V380

7 000 Kč Orientační cena