Menu

Recenze a srovnání Panasonic HC-V380

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Videokamery do 10 000 Kč

Datum doporučení: Červen 2020

  • Dobrý zoom
  • Slušná kvalita fotografií
  • Mírně větší rozměry a vyšší hmotnost
  • Spíš kratší výdrž baterie
6 600 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Videokamera Panasonic HC-V380 patří obecně mezi levnější modely, nabízí ale poměrně slušné vybavení a kvalitu záznamu. Pozitivem je možnost bezdrátového připojení přes Wi-Fi, HDMI konektor je už poměrně běžný. Ve srovnání s dalšími kousky v dané kategorii má mírně větší rozměry (červen 2020), které najdete rozepsané v tabulce níže. Hmotnost je také mírně nadstandardních 252 gramů, nejde ale o žádný velký problém. Videokamera je vybavená dotykovým displejem, který má úhlopříčku 3 palce. Výdrž baterie uvádí výrobce okolo 1 hodiny a 15 minut, což není úplně moc.

Parametr Tento produkt
Výrobce Panasonic
Wi-Fi Ano
HDMI Ano
Výdrž baterie (hod.) 1,25
Rozměry kamery (mm) 60 x 62 x 129
Hmotnost (g) 252
Displej Ano
Úhlopříčka displeje (") 3

Snímač a objektiv

Jádrem kamery je optický snímač vytvořený na bázi technologie BSI-MOS s formátem 1/5,8. Ten zajišťuje slušnou kvalitu záznamu, fotografie mají 10 megapixelů. Velmi dobrou hodnotu nabízí u parametru optického zoomu, který dosahuje padesátinásobného přiblížení. Světelnost je poměrně slušná – při nejkratším ohnisku je 1,8 a při nejdelším 4,2. Stabilizace je zajištěna optickým mechanismem, což je spolehlivější varianta než elektronická stabilizace.

Parametr Tento produkt
Formát snímače 1/5,8
Rozlišení fotografií (Mpx) 10
Typ snímače BSI-MOS
Optický zoom (x) 50
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F) 1,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F) 4,2
Typ stabilizátoru Optický

Záznamové vlastnosti

Nejvyšší rozlišení zvládne kamera na úrovni FullHD, tedy 1 920 x 1 080 pixelů. Video se zaznamenává na paměťové karty SD, SDHC nebo SDXC ve výsledném formátu AVCHD a MP4. Snímková frekvence 50 fps je pak mezi levnějšími videokamerami celkem standardní.

Parametr Tento produkt
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
Formáty výchozího souboru AVCHD, MP4
Snímková frekvence videa (snímky za sekundu) 50
Paměťová média SD / SDHC / SDXC

Hodnocení dalších uživatelů

Pokud se podíváme na recenze uživatelů, kteří tento model už vyzkoušeli při reálném natáčení, pochvalují si hlavně dobrý poměr ceny a výkonu. Kamera stačí pro základní úkony a přitom ji pořídíte za dobré peníze. Mezi stížnostmi se objevují například zmínky o absenci hledáčku nebo složitějším ovládání přes displej.

Naše hodnocení a závěr

Videokamera Panasonic HC-V380 patří mezi modely z nižší cenové úrovně, i tak ale nabízí slušné parametry. Natáčí ve FullHD, rozlišení fotografií je vyhovujících 10 megapixelů (snímač je BSI-MOS 1/5,8). Výsledný formát videa AVCHD či MP4 má maximální snímkovou frekvenci 50 fps, záznam se pak ukládá na paměťové karty. Mezi pozitiva řadíme jak možnost bezdrátového připojení přes Wi-Fi, tak velmi dobrou hodnotu zoomu, ten je až padesátinásobný. Kameru lze připojit také přes HDMI. Rozměry jsou v dané skupině výrobků spíš větší, stejně jako hmotnost 252 gramů. Nejde ale o žádný velký problém. Kamera nemá hledáček, ale natáčený materiál můžete kontrolovat přes 3palcový displej. Stabilizace je optická. Kamera dokáže natáčet s nabitou baterií přibližně hodinu a čtvrt.

Pokud se chcete poohlédnout po kameře z vyšší cenové hladiny, která zvládne záznam ve 4K a vydrží fungovat přes 3 hodiny, doporučujeme například Sony FDR-AX53.

6 600 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Panasonic HC-V380

Panasonic HC-V380

6 600 Kč Orientační cena