Menu

Warmpeace Viking 600 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Třísezónní spacáky

Klady

  • Komfort od jara do podzimu
  • Minimální rozměry po sbalení
  • Nízká hmotnost
  • Příjemný vnější materiál
  • Praktická vnitřní kapsa

Zápory

  • Zip se občas zasekne o látku
  • Kachní peří může být cítit
  • Výplň se dostává na povrch
5 500 Kč Orientační cena

Viking 600 je spací pytel od českého výrobce Warmpeace. Jedná se o třísezónní spacák, tudíž poskytuje dostatečné zázemí na jaře, v létě i na podzim. Komfortní teplota činí -3 °C (limitní činí -9 °C a extrémní -28 °C), takže je skutečně optimální do českých podmínek. Pro zimní měsíce už je ovšem méně vhodný.

Základní charakteristiky

Warmpeace Viking 600 má tvar mumie, a i když ho máte k dispozici ve čtyřech délkách, může být pro někoho poněkud těsný. Pokud ovšem potřebujete ke spaní více místa, k dispozici máte i varianty Wide, u nichž je obvod spacáku v daných rozměrech rozšířen o 20 cm. To je vhodné pro jedince, kteří si chtějí během noci např. pokrčit kolena. Spacák je navíc lehký a po sbalení zabírá minimum místa, což se bude hodit především na delších pěších trasách.

Tento spací pytel má výplň z kachního peří, které poskytuje velmi dobrý tepelný komfort. Vnějším materiálem je Loft Nylon DWR+, jenž zaujme příjemným povrchem. Navíc má zip YKK se dvěma protisměrnými běžci v bočním švu, které dávají možnost propojení dvou spacáků do jednoho. Za praktické vybavení je možné počítat i vnitřní kapsu, která se nevyskytuje u všech modelů Warmpeace Viking (chybí např. u letní „třístovky“).

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Spacák Warmpeace Viking 600 byl na portálu Heureka vyhlášen produktem roku v letech 2016 až 2022 (vyjma roku 2018), což svědčí o jeho dlouhodobé popularitě. Uživatele kladně hodnotí jeho český původ, nízkou hmotnost, malé rozměry po sbalení, dobrý tepelný komfort, šikovnou vnitřní kapsu i velmi příjemný materiál. Na druhou stranu se dle zkušeností občas chytá zip, kachní peří může být poněkud cítit a navíc v některých případech trochu leze ven.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Warmpeace Viking 600 je ideální spacák od jara do podzimu, a to nejen díky tepelnému komfortu, ale také kvůli svým malým rozměrům po sbalení a nízké hmotnosti. Mezi klady nepochybně patří i příjemný vnější materiál, stejně jako praktická vnitřní kapsa. Za (mírné) zápory je možné považovat občasné zaseknutí zipu o okolní látku, dále skutečnost, že kachní peří jako výplň může být cítit a navíc se v některých případech dostává na povrch.

Porovnání s alternativami

Jak už jsme zmínili výše, tento spacák může být díky svému mumiovému tvaru a délce pro některé jedince poněkud nepohodlný. V takovém případě si ale lze pořídit model Warmpeace Viking 600 Wide, který existuje pro všechny čtyři velikostní varianty. Ačkoli je o pár set korun dražší, jeho obvod je rozšířen o 20 cm. Mezi dalšími kvalitními třísezónními spacáky v této cenové kategorii můžeme jmenovat např. produkt Sir Joseph Rimo III 600.

Závěrečné shrnutí

Třísezónní spacák Warmpeace Viking 600 je ideálním řešením pro pobyty v přírodě od jara do podzimu a ve všech těchto měsících poskytne dobrý tepelný komfort. Navíc je velmi vhodný i pro delší a náročnější treky, neboť se nepronese a po sbalení zabírá minimum místa. Pokud vám tedy nevadí cena, můžete se rozhodnout právě pro něj, a to i přes menší nedostatky, mezi které patří např. občasné zasekávání zipu o okolní látku.

5 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Warmpeace Viking 600 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který se tvorbou textů o nejrůznějších produktech zabývá už řadu let. S oblibou přitom tráví čas v přírodě, takže spacáky jsou téma, jež je pro něj jako dělané. Ve stanu či pod širákem již totiž spal snad na všech možných místech a určitě i za každého počasí. Při výběru těch nejlepších produktů se navíc snažil, aby si mezi nimi mohli vybrat všichni zájemci o toto outdoorové vybavení.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Warmpeace Viking 600

Warmpeace Viking 600

5 500 Kč Orientační cena