Menu

Recenze a test 70Mai 1S

Recenze 70Mai 1S

74,1 % Celkové hodnocení

Kompaktní varianta v kategorii Kamery do auta

Jednotlivá hodnocení

 • 7,2/10
  Kvalita natáčení
 • 8,9/10
  Uživatelská přívětivost
 • 7,3/10
  Funkce a příslušenství

Klady

 • Malá a nenápadná
 • Nízká cena
 • Dlouhý napájecí kabel
 • Kvalitní obraz ve dne

Zápory

 • Chybí GPS
 • Nemá displej
 • Hlasové ovládání v angličtině
1 000 Kč Orientační cena

74,1 % Celkové hodnocení

Kompaktní varianta v kategorii Kamery do auta

Jednotlivá hodnocení

 • 7,2/10
  Kvalita natáčení
 • 8,9/10
  Uživatelská přívětivost
 • 7,3/10
  Funkce a příslušenství

Klady

 • Malá a nenápadná
 • Nízká cena
 • Dlouhý napájecí kabel
 • Kvalitní obraz ve dne

Zápory

 • Chybí GPS
 • Nemá displej
 • Hlasové ovládání v angličtině
1 000 Kč Orientační cena

První dojmy a obsah balení

V lednu 2024 jsme fyzicky otestovali autokameru 70Mai 1S. Přišla pečlivě zabalena, což minimalizuje riziko poškození při přepravě. Součástí balení je napájecí kabel, lepicí fólie a adaptér do zapalování. Nechybí ani manuál, který je ovšem pouze v angličtině.

Základní parametry

Autokamera umožňuje natáčet pouze ve FullHD rozlišení (i v noci), tedy 1 920 × 1 080 pixelů, což je pro občasné použití dostatečné, jelikož většina kamer ani vyšší rozlišení nenabízí. Nižší rozlišení má výhodu v menším objemu dat, který zabírá na paměťové kartě.

Plynulý obraz je zajištěn díky 30 snímcích za sekundu. Úhel záběru je u této kamery 130°, zachytí tak i širší okolí. V dnešní době najdete kamery i s větším pozorovacím úhlem, ty ovšem mohou obraz deformovat.

Pořizování a ukládání záznamů

Autokamera 70Mai začne automaticky sama nahrávat po zapojení do sítě a nastartování vozu. Podporuje hlasové ovládání, ale pouze v anglickém jazyce. Pro použití je nutné vložit micro SD kartu až do kapacity 64 GB. Sice se nejedná o nejvyšší velikost, ale při FullHD rozlišení je dostačující. Nově vloženou SD kartu je třeba naformátovat, což smaže všechna data, takže doporučujeme zálohovat důležité soubory.

Když se karta zaplní, záznamy se začnou přepisovat. Kamera je vybavena G-senzorem, a tak v případě nehody záznam sama zamkne. Jakékoliv video si ale můžete uzamknout i ručně. Uživatelé poukazují na citlivost G-senzoru, který může někdy zamknout záznam při menších nárazech, jako je přejetí retardéru. My jsme se s tím při testování však nesetkali. Nastavit lze i čas záznamu, přičemž 3minutová smyčka je nejvíce.

Kvalita videa je i ve FullHD rozlišení velmi dobrá, SPZ jsou dobře vidět, a to i zaparkovaných aut. V noci je kvalita nižší, značky nejdou rozpoznat, ani u aut před námi. Pokud tedy jezdíte převážně v noci, doporučujeme sáhnout po kameře s vyšším rozlišením. Na nerovné silnici jsme také zaznamenali mírné klepání obrazu.

Ovládání a možnosti instalace

Kamera se připevňuje na čelní sklo pomocí elektrostatické fólie. Ta umožňuje snadné umístění kamery, ale není určena pro časté přemisťování, což může být nevýhodou například při čištění čelního skla. Lepším řešením by proto byl držák s přísavkou. Vzhledem k nízké ceně jsme jej ale ani neočekávali.

K nastavení kamery je vyžadována aplikace, kterou najdete v návodu. Aplikace je v češtině a krok po kroku vás navede. Instalace tak byla velmi snadná a rychlá. Tím, že kamera nemá displej, si veškeré funkce nastavujete v aplikaci. V ní také můžete sledovat záběr videa nebo pořídit fotografii. Pořízené fotky se automaticky ukládají do vaší galerie, videa si ovšem musíte stáhnout.

Kameru můžete ovládat i pomocí hlasu, avšak reaguje pouze v angličtině. Hlasem lze spustit a pozastavit záznam nebo vyfotit fotografii. Hlasový asistent vám také v angličtině oznámí, že je nahrávání spuštěno nebo zastaveno. Tato oznámení nejdou vypnout, což může být pro některé uživatele nepříjemné. Kamera má multifunkční tlačítko pro zapnutí, vypnutí, spuštění nahrávání a fotografování. Kolem tlačítka se nachází světelný indikátor, jenž pomocí barev ukazuje, zda kamera nahrává, nebo je pozastavena.

Parametr Tento produkt
Výrobce

70Mai

Typ

Klasická

Rozlišení videa přední kamery (px)

1 920 x 1 080

Rozlišení videa zadní kamery (px)

Bez zadní kamery

Úhel záběru přední kamery (°)

130

Úhel záběru zadní kamery (°)

Bez zadní kamery

Světelnost objektivu (f/xx)

2,2

Počet snímků za sekundu (FPS)

30

Velikost displeje (")

Bez displeje

Paměťová karta (GB)

64

Baterie

Ano

Kapacita baterie (mAh)

240

Šířka (mm)

55

Výška (mm)

100

Funkce a příslušenství

70Mai 1S poskytuje základní funkce odpovídající její cenové kategorii. Mezi nimi najdeme G-senzor, který umožní zamknout záznam v případě nárazu, a vy tak o něj nepřijdete. Dále je vybavena hlasovým ovládáním, ovšem pouze v angličtině, nočním režimem, Wi-Fi pro propojení s aplikací a funkcí automatického vypnutí. Má také detekci pohybu, pokud se tedy kolem vašeho vozu cokoliv bude dít, sama začne nahrávat.

Kromě natáčení videí je schopna pořizovat fotografie, a to díky 2Mpx fotoaparátu. Ty mohou sloužit k vyfocení případného místa nehody. Mikrofon kamery je ve výchozím nastavení deaktivován, ale lze jej zapnout pro nahrávání zvuku.

Příslušenství zahrnuje dlouhý napájecí kabel a adaptér. Návod je stručný a prozradí vám pouze to, že je potřebná instalace doprovodné aplikace pro správu funkcí kamery. Balení dále obsahuje statickou fólii pro upevnění kamery na čelní sklo.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

GPS

Ne

Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

Magnetický držák

Ne

Mikrofon

Ano

Fotoaparát

Ano

Detekce radarů

Ne

Detekce jízdních pruhů

Ne

Názory uživatelů

Uživatelé oceňují malé rozměry kamery, díky kterým nezakrývá výhled na čelní sklo. Zmiňují také kvalitu videa, a to zejména ve dne, automatické zapnutí a vypnutí, zvukové ovládání, dlouhý napájecí kabel i nízkou cenu. Negativní recenze zahrnují chybějící GPS, pomalou Wi-Fi, citlivý G-senzor, klepající se obraz a nemožnost vypnutí zvukové signalizace.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní předností této kamery je její kompaktní velikost, díky které ji snadno schováte například za zrcátko. Zmínit musíme i jednoduchost ovládání díky aplikaci, nízkou cenu a čitelné SPZ zaparkovaných aut ve dne. V noci je kvalita videa horší, registrační značky aut nejdou rozpoznat, a to ani u aut před vámi. Mezi nevýhody patří nestabilní obraz při jízdě po nerovné silnici a omezení hlasového ovládání pouze na angličtinu. Někomu může vadit i nutnost instalace aplikace.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte cenově srovnatelnou kameru s lepší kvalitou obrazu a dalšími funkcemi, můžete zvážit model Sencor SCR 4400. Ten je sice rozměrově větší, ale je opatřen držákem, který jednoduše umístíte na čelní sklo. Má také displej, a tak není vyžadována žádná aplikace.

Naše hodnocení a závěr

70Mai 1S je kompaktní kamera vhodná pro nenáročné uživatele, kteří chtějí chránit své vozidlo, ale nejezdí nijak pravidelně. Poslouží i jako skvělá ochrana proti případným zlodějům. I když nemá funkce jako detekce jízdních pruhů, radarů, GPS a neumí natáčet ve vyšším rozlišení než FullHD, má vše, co běžný uživatel potřebuje. Pokud tedy nehledáte kameru s vymakanými funkcemi a vysokou kvalitou videa, bude 70Mai 1S přímo pro vás. Vyžadujete-li vyšší kvalitu nebo displej, sáhněte po Sencor SCR 4400.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: 70Mai 1S | Hodnocení: 74,1 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza se již pár let věnuje psaní a zjišťování informací o domácnosti a elektronice. Díky tomu nasbírala zkušenosti v mnoha oblastech, nejblíže však má k tématům, jako je fitness, outdoor či zdraví a krása, které jsou zároveň jejím koníčkem. Kromě toho ráda cestuje a fotky z cest pak sdílí na svých sociálních sítích.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze 70Mai 1S

70Mai 1S

1 000 Kč Orientační cena