Menu

Acoustique Quality Labrador 26 Mk III – Recenze, testy a srovnání

98,1 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Sloupové

Klady

  • Bezvadné renomé značky
  • Vysoká česká kvalita
  • Vysoce kvalitní reproduktory i vyhýbka

Zápory

  • Pořizovací cena je poměrně vysoká
  • Pasivní provedení
  • Připojení pouze přes svorky
38 990 Kč Orientační cena

Acoustique Quality je značka českého výrobce vysoce kvalitních reproduktorů. Modely tohoto výrobce si vydobyly mezi odbornou veřejností svým neutrálním zvukovým projevem a celkově vysokou kvalitou komponent perfektní renomé. Tomu ostatně odpovídá i recenzovaná sestava sloupových reproduktorů Labrador 26 Mk III.

Základní charakteristiky

U Labrador 26 Mk III se můžete spolehnout na zvukový výkon až 240 wattů, výbornou práci kvalitně navinuté cívky frekvenční výhybky i velký objem reprobeden. Zvuk je dělen na tři pásma, pokrytí je tedy výborné. Frekvenční rozsah slibuje výrobce v rozmezí 25–30 000 Hz, nebudete tedy potřebovat žádné další reprobedny do sestavy. Je ale potřeba dodat, že i když je výkon vysoký, práci samostatného subwooferu s výkonem okolo 800 wattů a frekvencemi v nízkém pásmu samozřejmě nenahradí.

Reproduktory jsou pasivní a jejich odpor odpovídá 8 ohmům, pro jejich připojení proto budete potřebovat patřičný zesilovač. Recenzovaný model můžeme doporučit všem audiofilům, kteří se nebojí do kvalitní soustavy investovat větší obnos peněz, ale chtějí se stále pohybovat v rozumných cenových hladinách.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Acoustique Quality

Celkový RMS výkon (W)

240

Výkon RMS reproduktorů (W)

120

Výkon subwooferu (W)

Nerelevantní

Citlivost (dB)

89

Impedance (Ω)

8

Frekvence (Hz)

25–30 000

Počet reproduktorů

2

Počet pásem

3

Aktivní/pasivní

Pasivní

Výška reproduktorů (mm)

1 000

Šířka reproduktorů (mm)

256

Hloubka reproduktorů (mm)

330

Hmotnost reproduktorů (kg)

25

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Mezi uživateli je Labrador 26 Mk III hodnocen jako univerzální reproduktor, který dokáže věrohodně reprodukovat zvuk pro různé účely. Uživatelé ho velmi rádi využívají nejen k poslechu hudby, ale i jako součást sestavy domácího kina. Každopádně ne každému vyhovuje vyšší cena reproduktorů a potřeba pořízení vhodného zesilovače.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Tím nejpodstatnějším benefitem modelu Labrador 26 Mk III a značky Acoustique Quality všeobecně je vysoká kvalita provedení reprobedny i použitých komponent. Na reproduktory je spolehnutí, zvukový projev je výrazně neutrální a výkon zcela dostatečný i pro náročné uživatele. S provedením tohoto modelu se ale pojí i to, že budete potřebovat i vhodný zesilovač, reproduktory jsou totiž pasivního provedení (odpor 8 ohmů).

Jejich cena je také vyšší, což může některé uživatele odradit. Nepotěší pro pasivní reproduktory typická absence modernějších možností připojení a bezdrátového přenosu. Tyto budete muset v případě potřeby řešit na straně zesilovače koupí nějakého rozumného receiveru s vhodnými konektory či bezdrátovými možnostmi.

Parametr Tento produkt
Výška subwooferu (mm)

Nerelevantní

Šířka subwooferu (mm)

Nerelevantní

Hloubka subwooferu (mm)

Nerelevantní

Hmotnost subwooferu (kg)

Nerelevantní

Vstup 3,5 mm (AUX)

Ne

Vstup RCA (cinch)

Ne

HDMI

Ne

Optický vstup

Ne

Koaxiální vstup

Ne

Svorky - přímý vstup kanálů

Ano

Zdířka pro sluchátka

Ne

Rok vydání

2 022

Porovnání s alternativami

Pokud se podíváme na levnější alternativy, nabízí se nám například Yamaha NS-777. Ve všeobecnosti pokládá odborná veřejnost společnost Yamaha za jednoho z nejlepších výrobců reproduktorů, ale méně než poloviční pořizovací cena ve srovnání s modelem Labrador 26 Mk III s sebou samozřejmě přináší celou řadu kompromisů.

Dlouhodobý RMS výkon, tedy výkon při kterém mohou reproduktory hrát bez ustání bez rizika poškození, je u sestavy Yamaha NS-777 pouze 100 wattů. Naproti tomu Labradot 26 Mk III nabídne až 240 wattů, což je rozdíl, který rozhodně poznáte. Frekvenční rozsah reproduktorů Yamaha je menší ve spodní hladině, chybějící subwoofer vás tak bude trápit více. Labradot 26 Mk III používá také kvalitnější měniče a vyhýbku, bedna je z masivu a můžete si vybrat i z jakého dřeva konkrétně.

Závěrečné shrnutí

Jestliže hledáte sloupové reproduktory, které naplní i větší místnost neutrálním a kvalitním zvukovým projevem, model Labrador 26 Mk III českého výrobce Acoustique Quality je tím pravým. Reproduktory patří mezi dražší, nejsou tak určeny pro každého. Cena ale odpovídá kvalitě provedení i zvuku a není nikterak přemrštěná. Pro připojení budete potřebovat zesilovač s impedancí 8 ohmů. Pokud vyžadujete i bezdrátový přenos hudby, nezbyde než dokoupit i vhodný receiver. Alternativou mohou být levnější, ale stále vysoce kvalitní reproduktory Yamaha NS-777.

38 990 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Acoustique Quality Labrador 26 Mk III | Hodnocení: 98,1 %
Nikola Engelmann
Redaktorka

Nikola má na Arecenzích na starost témata spojená s financemi. Aktuálně studuje obor Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání na Univerzitě Hradec Králové. Již na střední škole ji učaroval svět financí a investic, který ji přivedl i ke copywritingu, jemuž se věnuje více než pět let. Kromě financí jsou jejím koníčkem také moderní technologie, a to i přesto, že většinu svého volného času tráví nejraději v přírodě.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Acoustique Quality Labrador 26 Mk III

Acoustique Quality Labrador 26 Mk III

38 990 Kč Orientační cena