Menu

Logitech Z-906 – Recenze, testy a srovnání

91,2 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Regálové

Klady

  • Vysoký výkon
  • Nízká pořizovaní cena
  • Sestava 5.1
  • Kompletní ozvučení i pro náročné

Zápory

  • Chybí HDMI vstup
  • Kratší kabely
  • Složitější montáž na zeď
6 200 Kč Orientační cena

Logitech Z-906 je jedním z nejpopulárnějších modelů této značky. Uživatelé si sadu reproduktorů oblíbili pro jejich cenovou dostupnost, díky čemuž doslova získají hodně muziky za málo peněz. V ceně je zahrnut také subwoofer, který se postará o nízké frekvence, a ovládací panel.

Základní charakteristiky

Logitech Z-906 je 5.1 reproduktorová sestava s certifikací THX, která disponuje celkovým výkonem 500 W, což opravdu není málo. Sestava zahrnuje subwoofer s výkonem 165 W a pět aktivních reproduktorů, kdy každý disponuje výkonem 67 W. Zároveň nabízí frekvenční odezvu 35 Hz – 20 kHz, s níž pokryje většinu zvukového spektra. Citlivost reproduktorů činí 93,5 dB. Jelikož se jedná o aktivní modely, není k nim třeba pořizovat externí zesilovač.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Logitech

Celkový RMS výkon (W)

500

Výkon RMS reproduktorů (W)

67

Výkon subwooferu (W)

165

Citlivost (dB)

93,5

Impedance (Ω)

8

Frekvence (Hz)

35 - 20 000

Počet reproduktorů

5.1

Aktivní/pasivní

Aktivní

Výška reproduktorů (mm)

166,3

Šířka reproduktorů (mm)

100,3

Hloubka reproduktorů (mm)

93,5

Hmotnost reproduktorů (kg)

0,9

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Odborníci i uživatelé cení Logitech Z-906 za jeho výkon, špičkové zpracování a kvalitní zvuk. Objevují se ale i negativní hodnocení v souvislosti s absencí HDMI vstupu a krátkými kabely, které stěžují montáž reproduktorů na zeď. Někteří kritizují i méně působivý prostorový zvuk v porovnání s konkurenčními sestavami od Yamahy nebo Sony – ty jsou však dražší.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní výhody Logitech Z-906 patří jeho vysoký výkon a kvalita zpracování. Plusem je rozumná cena sestavy, díky čemuž nabízí skvělý poměr ceny i kvality. Na druhou stranu nelze říci, že by sestava nabízela nejlepší prostoroví zvuk na trhu – za vyšší kvalitu si musíte připlatit, a to i několik tisíc či desítek korun. Zároveň některé uživatele nepotěší ani absence HDMI a krátké kabely.

Parametr Tento produkt
Výška subwooferu (mm)

293

Šířka subwooferu (mm)

281

Hloubka subwooferu (mm)

319

Hmotnost subwooferu (kg)

9

Vstup 3,5 mm (AUX)

Ano

Vstup RCA (cinch)

Ano

HDMI

Ne

Optický vstup

Ano (2×)

Koaxiální vstup

Ano

Svorky - přímý vstup kanálů

Ano

Zdířka pro sluchátka

Ano

Rok vydání

2 011

Porovnání s alternativami

Logitech Z-906 se sice může pochlubit vysokým výkonem a kvalitou zpracování, ale ve srovnání s alternativami má své slabé stránky. Pokud hledáte výkonnější 5.1 sestavy, budete si muset připlatit a sáhnout například po značkách jako je Yamaha nebo Sony. Jestli si vystačíte pouze se dvěma aktivními reproduktory, můžete zvolit KEF LSX II nebo Q Acoustics 5020, které nabízí skvělý prostorový zvuk. Naopak pro šetřílky jsou k dispozici levnější ale stále výkonné modely Trust Tytan 2.1 19019 nebo Logitech Z-333.

Závěrečné shrnutí

Logitech Z-906 je výkonný a dobře zpracovaný 5.1 reproduktorový systém, který se hodí pro domácí poslech, ale i jako alternativa domácího kina. Vhodnou volbou je zejména v případě, že si chcete dopřát kvalitní zvuk, aniž byste do reproduktorů museli investovat desetitisíce korun. Náročnější uživatelé si i přesto budou muset připlatit a sáhnout raději po Q Acoustics 5020 nebo KEF LSX II.

6 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Logitech Z-906 | Hodnocení: 91,2 %
Nikola Engelmann
Redaktorka

Nikola má na Arecenzích na starost témata spojená s financemi. Aktuálně studuje obor Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání na Univerzitě Hradec Králové. Již na střední škole ji učaroval svět financí a investic, který ji přivedl i ke copywritingu, jemuž se věnuje více než pět let. Kromě financí jsou jejím koníčkem také moderní technologie, a to i přesto, že většinu svého volného času tráví nejraději v přírodě.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Logitech Z-906

Logitech Z-906

6 200 Kč Orientační cena