Menu

KEF LSX II – Recenze, testy a srovnání

92,9 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Regálové

Klady

  • Bezdrátové připojení
  • Kvalitní mobilní aplikace
  • USB-C a další oblíbené vstupy
  • Vysoký výkon
  • Moderní jednoduchý design

Zápory

  • Vysoká pořizovací cena
  • Menší pokrytí u rozlehlých prostor
  • Problém s nižšími basy
29 990 Kč Orientační cena

KEF LSX II je nejnovější model v této řadě, na němž si výrobce dal opravdu záležet. Mezi aktivními reproduktory je tedy považován za opravdovou špičku. Kromě bezdrátového připojení totiž nabízí možnost ovládání prostřednictvím mobilní aplikace, vysokou konektivitu, skvělý zvuk a v neposlední řadě i propracovaný design vyřešení do posledního detailu.

Základní charakteristiky

Již druhá generace tohoto modelu je z hlediska výkonu opravdu nadprůměrná. Oba reproduktory zároveň nabízí zvukový výkon 100 W. Překvapivý je i frekvenční rozsah 49–47 000 Hz a vysoká citlivost 102 dB. Ve středních a větších místnostech můžete počítat s kvalitním zvukem a plnými basy ve vyšších frekvencích.

Na druhou stranu má KEF LSX II problém s nižšími basy a rozlehlými prostory. V nich sice zní dobře, ale citlivé ucho pozná, že jim něco chybí. Zvuk je možné případně upravit pomocí ekvalizéru, který je součástí mobilní aplikace KEF Connect. Reproduktory navíc disponují hned několika vstupy, včetně USB-C, HDMI či AUX. Za zmínku určitě stojí i jedinečný design, který je možné pořídit hned v několika barevných provedeních.

Parametr Tento produkt
Výrobce

KEF

Celkový RMS výkon (W)

100

Výkon RMS reproduktorů (W)

50

Výkon subwooferu (W)

Nerelevantní

Citlivost (dB)

102

Impedance (Ω)

8

Frekvence (Hz)

49–47 000

Počet reproduktorů

2

Počet pásem

2

Aktivní/pasivní

Aktivní

Výška reproduktorů (mm)

240

Šířka reproduktorů (mm)

155

Hloubka reproduktorů (mm)

180

Hmotnost reproduktorů (kg)

7,2

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

I když se KEF LSX II na trhu zrovna dlouho neohřály, odborná veřejnost a nadšenci do zvukotechniky si je ihned zamilovali. Důvodem je nejen jejich design, který zaujme už na první pohled, ale i výkon a kvalita zvuku. Často zmiňována je právě i jejich konektivita a univerzálnost.

Reproduktory tedy nabízí téměř všechny oblíbené vstupy a také možnost připojení k celé řadě streamovacích služeb. Pro většinu je menší nevýhodou vysoká cena, která se sice vyrovná kvalitě, ale pro běžné uživatele je až příliš vysoká. Někteří zmiňují problém s nižšími basy, což je možné vyřešit rozšířením sestavy.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Nepochybně je velkou výhodou KEF LSX II jeho kvalitní a moderní zpracování. V tomto ohledu výrobce hleděl i na velikost, díky čemuž se reproduktory opravdu vejdou na poličku nebo na stůl vedle počítače – navíc lze přikoupit i stojany.

Plusem je samozřejmě i kvalitní zvuk, který nabízí silné basy ve vyšších frekvencích. Pozitivně hodnotíme též mobilní aplikaci a širokou nabídku vstupů. Menším minusem je nepochybně vysoká pořizovací cena a horší pokrytí v rozlehlých prostorech.

Parametr Tento produkt
Výška subwooferu (mm)

Nerelevantní

Šířka subwooferu (mm)

Nerelevantní

Hloubka subwooferu (mm)

Nerelevantní

Hmotnost subwooferu (kg)

Nerelevantní

Vstup 3,5 mm (AUX)

Ano

Vstup RCA (cinch)

Ano

HDMI

Ano

Optický vstup

Ano

Koaxiální vstup

Ano

Svorky - přímý vstup kanálů

Ne

Zdířka pro sluchátka

Ano

Rok vydání

2 023

Porovnání s alternativami

Do našeho srovnání jsme zařadili, jak cenově dostupné, tak i drahé modely, což se samozřejmě odráží i na jejich výkonu. KEF LSX II se svým výkonem i zpracováním řadí mezi opravdovou špičku, a to i z hlediska výkonu, který si budou muset nároční uživatelé ještě vyšperkovat přídavnými zařízeními, včetně subwooferu.

Pokud hledáte levnější a stále kvalitní řešení, bude pro vás skvělou volbou lety prověřená sestava reproduktorů Logitech Z-906. Pokud vám nevadí pasivní modely, můžete zvolit také Q Acoustics 5020, který je navíc i levnější. Zpravidla si s ním však vystačí spíše méně nároční uživatelé.

Závěrečné shrnutí

LSX II od KEF jsou stylové, výkonné a všestranné reproduktory, které potěší nejen svým zvukem, ale i širokou nabídkou funkcí a konektivitou. Případné zájemce tak může odradit pouze cena, která opravdu není nízká. Pokud hledáte opravdovou kvalitu, která bude navíc všestranná, určitě není na škodu je zvážit alespoň jako dražší alternativu. Jestliže je pro vás pořizovací cena stále překážkou, můžete raději sáhnout po Q Acoustics 5020.

29 990 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: KEF LSX II | Hodnocení: 92,9 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je především finanční redaktorka, která se však zajímá také o technologie z různých oblastí. Navíc se ve volném čase věnuje hře na elektrickou kytaru, takže ví, jak moc je důležité kvalitní ozvučení. Nejen proto se aktivně zajímá o produkty, jako jsou komba, reproboxy nebo kvalitní reproduktory pro poslech hudby či sledování filmů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze KEF LSX II

KEF LSX II

29 990 Kč Orientační cena