Recenze Q Acoustics 5020 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Q Acoustics 5020

90,6 % Celkové hodnocení

Klasika, která neomrzí v kategorii Regálové

Klady

  • Popracovaný design
  • Skvělý poměr cena výkon
  • Ideální na zeď
  • Kvalitní zvuk pro nenáročné

Zápory

  • Pouze pro menší či střední místnosti
  • Omezené vstupy
  • Pasivní reproduktory
19 990 Kč Orientační cena

Q Acoustics 5020 na první pohled zaujmou svým propracovaným designem, který perfektně sedne do jakéhokoliv interiéru. Samozřejmostí je také vysoký výkon a citlivost, díky čemuž nabízí kvalitní a silný zvuk. Na druhou stranu je ale třeba počítat s tím, že se jedná o pasivní reproduktory, k nimž je třeba pořídit zesilovač.

Základní charakteristiky

Q Acoustics 5020 jsou pasivní regálové reproduktory, které zaujmou hlavně poměrem kvality a ceny. I když nejsou zrovna nejlevnější, mají toho opravdu co nabídnout. Často zmiňovaný je jejich nadčasový design a kvalitní zpracování. Jelikož jsou reproduktory pasivní, je u nich třeba počítat s nutností připojit zesilovač.

Vybaveny jsou přitom svorkovými kolíky určenými pro banánové konektory. Co se týče zvuku nabízí výkon 100 W a frekvenční rozsah 53–30 000 Hz. Citlivost přitom činí 87,9 dB, což není zrovna málo. I přesto jsou reproduktory vhodné zejména do menších a středních místností.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Q Acoustics

Celkový RMS výkon (W)

100

Výkon RMS reproduktorů (W)

50

Výkon subwooferu (W)

Nerelevantní

Citlivost (dB)

87,9

Impedance (Ω)

6

Frekvence (Hz)

53–30 000

Počet reproduktorů

2

Počet pásem

2

Aktivní/pasivní

Pasivní

Výška reproduktorů (mm)

284

Šířka reproduktorů (mm)

180

Hloubka reproduktorů (mm)

293

Hmotnost reproduktorů (kg)

7

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Odborníci si pochvalují především organický zvuk s kvalitními basy. I přesto přiznávají, že mají také svá omezení, kdy se při vysoké hlasitosti začne ozývat bassreflexový systém. Celkově reproduktory hodnotí kladně a doporučují je spíše méně náročným uživatelům, kteří hledají kvalitní ozvučení k počítači nebo domácímu kinu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Q Acoustics 5020 nabízí propracovaný design a vysoký výkon, čímž se jim daří omluvit i jejich vyšší cenu. Mezi regálovými reproduktory se řadí mezi jedny z mála, které jsou dělané přímo na stěnu, kde také podávají nejlepší výkon.

Plusem je též silný a čistý zvuk s kvalitními basy. Na druhou stranu se jedná o pasivní reproduktory, což u regálových variant není zrovna zvykem. Některým uživatelům nemusí vyhovovat ani omezené vstupy a horší šíření zvuku ve velkých místnostech.

Parametr Tento produkt
Výška subwooferu (mm)

Nerelevantní

Šířka subwooferu (mm)

Nerelevantní

Hloubka subwooferu (mm)

Nerelevantní

Hmotnost subwooferu (kg)

Nerelevantní

Vstup 3,5 mm (AUX)

Ne

Vstup RCA (cinch)

Ne

HDMI

Ne

Optický vstup

Ne

Koaxiální vstup

Ne

Svorky - přímý vstup kanálů

Ano

Zdířka pro sluchátka

Ne

Rok vydání

2 023

Porovnání s alternativami

Pokud se řadíte mezi velmi náročné uživatele, budou pro vás Q Acoustics 5020 spíše průměrem. V takovém případě můžete sáhnout buď po vyšších a dražších modelech od této značky, nebo po námi recenzovaném KEF LSX II.

Každopádně si však pořádně připlatíte. Méně nároční si naopak mohou vystačit s levnějšími sestavami, které jsou navíc vybaveny subwooferem. Ve výsledku se tak i levnější modely mohou vyrovnat těm dražším. Skvělou volbou jsou například ověřené Logitech Z-906 nebo Trust Tytan 2.1 19019.

Závěrečné shrnutí

Reproduktory Q Acoustics 5020 jsou jednoznačně atraktivní volbou pro ty, kdo hledají kvalitní zvuk, vysoký výkon a elegantní design za přijatelnou cenu. Menšími nevýhodami jsou omezené vstupy, pasivní provedení a horší šíření zvuku ve velkých místnostech, což však méně nároční uživatelé téměř nepocítí. Pokud je pro vás investice do tohoto modelu až příliš vysoká, přichází vhod alternativa v podobě Logitech Z-906, která je vybavená také subwooferem.

19 990 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Q Acoustics 5020 | Hodnocení: 90,6 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je především finanční redaktorka, která se však zajímá také o technologie z různých oblastí. Navíc se ve volném čase věnuje hře na elektrickou kytaru, takže ví, jak moc je důležité kvalitní ozvučení. Nejen proto se aktivně zajímá o produkty, jako jsou komba, reproboxy nebo kvalitní reproduktory pro poslech hudby či sledování filmů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Q Acoustics 5020

Q Acoustics 5020

19 990 Kč Orientační cena