Menu

Recenze a srovnání Makita DF001DW

88,6 % Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Aku šroubováky nad 1000 Kč

Klady

  • Silný přístroj
  • Kufr s širokým příslušenstvím
  • Vysoké otáčky

Zápory

  • Vyšší hlučnost
  • Trochu delší nabíjení
  • Mírně vyšší cena
1 100 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Makita DF001DW je kvalitní a silný akušroubovák za dobrou cenu. Má vestavěnou Li-ion baterii, která dodává běžné napětí 3,6 V. Kapacita 1 500 mAh odpovídá horní hranici v našem srovnání (listopad 2019), takže byste neměli mít žádný zásadní problém s tím, že by se rychle vybila při práci. Doba nabíjení se pohybuje od 3 do 5 hodin, což považujeme ještě za adekvátní. Na druhou stranu najdete i rychleji se nabíjející zařízení.

Tento jednorychlostní model aku šroubováku s šestihranným otvorem zvládne až 220 otáček za minutu. To považujeme za velmi slušné. Dobrý je také krouticí moment 6 Nm, který poskytne slušnou sílu pro utažení šroubů a vrutů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Makita

Typ baterie

Li-ion, vestavěná

Napětí akumulátoru (V)

3,6

Kapacita akumulátoru (mAh)

1 500

Doba nabíjení (h)

4

Počet rychlostí

1

Maximální otáčky (ot./min)

220

Krouticí moment (Nm)

6

Způsob upnutí nástrojů

Vnitřní 1/4" šestihran

Hodnocení funkcí a charakteristik

V hodnocení sledovaných funkcí jsme spokojení. Samozřejmostí je možnost zpětného chodu, užitečná je také aretace vřetene, díky níž můžete k dotažení šroubu vyvinout vlastní sílu. Osvětlení místa šroubování je standardem u této skupiny nářadí. Pozitivní je transportní kufr a bohaté příslušenství přímo v ceně produktu. Dostanete opravdu široké portfolio různých bitů a nástavců.

Hmotnost výrazně ovlivňuje příjemnost používání a hodnotu 360 gramů považujeme za dobrou, i když objevíte i lehčí šroubováky. Pohodlné zacházení vylepší také ergonomická rukojet s pogumovaným povrchem. Zajímavé je, že rukojeť můžete polohovat. Snadno si zvolíte vhodný úhel pro práci. Hlučnost je vyšší, než je u těchto přístrojů běžné, a dosahuje 70 dB.

Parametr Tento produkt
Zpětný chod

Ano

Automatická aretace vřetene

Ano

Osvětlení

Ano

Transportní kufr

Ano

Pogumovaná rukojeť

Ano

Hmotnost (g)

360

Hlučnost (dB)

70

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří už model Makita DF001DW sami vyzkoušeli, chválí velkou sílu nářadí a také širokou nabídku příslušenství. Líbí se jim také polohovatelná rukojeť. Za negativum označují snad jen mírně vyšší hlučnost.

Naše hodnocení a závěr

Makita DF001DW je aku šroubovák s výhodným poměrem vynaložených financí a předvedené práce. Li-ion baterie s napětím 3,6 V a kapacitou 1 500 mAh zaručí velmi dobré používání. Nabíjení trvá průměrně asi 4 hodiny. Model má jednu rychlost s maximálními otáčkami až 220 za minutu. Krouticí moment je v rámci našeho srovnání vyčnívající, dosahuje 6 Nm. Ze sledovaných funkcí nabízí prakticky vše důležité. Kladné body sbírá za kufr a bohaté příslušenství přímo v ceně. Hmotnost je celkem běžných 360 gramů, hlučnost 70 dB ale standard trochu převyšuje.

Pokud chcete opravdu tichý nástroj, můžeme vám doporučit recenzi na Black&Decker CS3652LKA.

1 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Makita DF001DW | Hodnocení: 88,6 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola kromě toho, že věnuje podstatnou část energie své redakční práci, ve volném čase nemá problém sáhnout po nářadí a pustit se do menších oprav v domácnosti. Zkušenosti má tedy s širokou škálou nářadí od vrtaček až po aku šroubováky. Osvětlí vám, jaký má vliv na výkon šroubováku kroutící moment nebo správná volba akumulátoru. Vedle nářadí se zabývá také recenzováním elektroniky či finančních produktů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Je super vědět ze se nabije za 4 h ale jak dlouho reálné vydrží pracovat? Tato informace mi tu chybí. Dekuji

Tomas Štika

Dobrý den,
tuto informaci bohužel nelze uvést, protože závisí na příliš mnoho proměnných. Výdrž baterie totiž záviset na intenzitě využití, potřebném krouticím momentu a podobně.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Makita DF001DW

Makita DF001DW

1 100 Kč Orientační cena