Menu

Recenze a srovnání Makita DF001DW

Doporučujeme Při nákupu v kategorii aku šroubováků nad 1 000 Kč

Datum doporučení: Listopad 2019

88,6 % Celkové hodnocení
  • Silný přístroj
  • Kufr s širokým příslušenstvím
  • Vysoké otáčky
  • Vyšší hlučnost
  • Trochu delší nabíjení
  • Mírně vyšší cena
1 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Makita DF001DW je kvalitní a silný akušroubovák za dobrou cenu. Má vestavěnou Li-ion baterii, která dodává běžné napětí 3,6 V. Kapacita 1 500 mAh odpovídá horní hranici v našem srovnání (listopad 2019), takže byste neměli mít žádný zásadní problém s tím, že by se rychle vybila při práci. Doba nabíjení se pohybuje od 3 do 5 hodin, což považujeme ještě za adekvátní. Na druhou stranu najdete i rychleji se nabíjející zařízení.

Tento jednorychlostní model aku šroubováku s šestihranným otvorem zvládne až 220 otáček za minutu. To považujeme za velmi slušné. Dobrý je také krouticí moment 6 Nm, který poskytne slušnou sílu pro utažení šroubů a vrutů.

Parametr Tento produkt
Výrobce Makita
Typ baterie Li-ion, vestavěná
Napětí akumulátoru (V) 3,6
Kapacita akumulátoru (mAh) 1 500
Doba nabíjení (h) 4
Počet rychostí 1
Maximální otáčky (ot./min) 220
Krouticí moment (Nm) 6
Způsob upnutí nástrojů Vnitřní 1/4" šestihran

Hodnocení funkcí a charakteristik

V hodnocení sledovaných funkcí jsme spokojení. Samozřejmostí je možnost zpětného chodu, užitečná je také aretace vřetene, díky níž můžete k dotažení šroubu vyvinout vlastní sílu. Osvětlení místa šroubování je standardem u této skupiny nářadí. Pozitivní je transportní kufr a bohaté příslušenství přímo v ceně produktu. Dostanete opravdu široké portfolio různých bitů a nástavců.

Hmotnost výrazně ovlivňuje příjemnost používání a hodnotu 360 gramů považujeme za dobrou, i když objevíte i lehčí šroubováky. Pohodlné zacházení vylepší také ergonomická rukojet s pogumovaným povrchem. Zajímavé je, že rukojeť můžete polohovat. Snadno si zvolíte vhodný úhel pro práci. Hlučnost je vyšší, než je u těchto přístrojů běžné, a dosahuje 70 dB.

Parametr Tento produkt
Zpětný chod Ano
Automatická aretace vřetene Ano
Osvětlení Ano
Transportní kufr Ano
Pogumovaná rukojeť Ano
Hmotnost (g) 360
Hlučnost (dB) 70

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří už model Makita DF001DW sami vyzkoušeli, chválí velkou sílu nářadí a také širokou nabídku příslušenství. Líbí se jim také polohovatelná rukojeť. Za negativum označují snad jen mírně vyšší hlučnost.

Naše hodnocení a závěr

Makita DF001DW je aku šroubovák s výhodným poměrem vynaložených financí a předvedené práce. Li-ion baterie s napětím 3,6 V a kapacitou 1 500 mAh zaručí velmi dobré používání. Nabíjení trvá průměrně asi 4 hodiny. Model má jednu rychlost s maximálními otáčkami až 220 za minutu. Krouticí moment je v rámci našeho srovnání vyčnívající, dosahuje 6 Nm. Ze sledovaných funkcí nabízí prakticky vše důležité. Kladné body sbírá za kufr a bohaté příslušenství přímo v ceně. Hmotnost je celkem běžných 360 gramů, hlučnost 70 dB ale standard trochu převyšuje.

Pokud chcete opravdu tichý nástroj, můžeme vám doporučit recenzi na Black&Decker CS3652LKA.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: Makita DF001DW | Hodnocení: 88,6 %
Jakub Gulec má v naší redakci v péči zejména technická témata. Aku šroubováky patří mezi jeho novější témata, v minulosti se však živil montážemi nábytku, a tak mu nejeden aku šroubovák prošel rukama. Snadno vám tak vysvětlí třeba rozdíl mezi běžným a bezuhlíkovým elektromotorem. Kromě nářadí se zabývá také recenzemi elektroniky, například výběrem nejlepších tabletů.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Makita DF001DW

Makita DF001DW

1 500 Kč Orientační cena