Recenze a porovnání Black&Decker CS3652LKA | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Black&Decker CS3652LKA

82,6 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Aku šroubováky nad 1000 Kč

Klady

  • Nízká hlučnost
  • Nižší hmotnost
  • Slušný výkon

Zápory

  • Dlouhá doba nabíjení
  • Nižší otáčky
  • Horší kvalita zpracování
1 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Black&Decker CS3652LKA je aku šroubovák vybavený integrovanou Li-ion baterií o kapacitě 1500 mAh, což je poměrně běžná hodnota a pohodlně postačí k delšímu provozu bez neustálého nutného dobíjení. Napětí tohoto akumulátoru pak přináší hodnotu 3,6 V, která také předurčuje šroubovák k bezproblémovému využití pro všechny domácí úkony. Problémová může být delší doba nabíjení, která je podle dostupných údajů až 15 hodin, což je opravdu hodně. 

Tento aku šroubovák je jednorychlostní s maximálními otáčkami 180 za minutu. Tento typ nářadí se přitom obvykle dostává přes 200 otáček za minutu (listopad 2019). Dobrý je naopak krouticí moment 5 Nm. Nástroje se v tomto případě, podobně jako u dalších základních aku šroubováků, vkládají do standardizovaného šestihranného otvoru.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Black&Decker

Typ baterie

Li-ion, vestavěná

Napětí akumulátoru (V)

3,6

Kapacita akumulátoru (mAh)

1 500

Doba nabíjení (h)

15

Počet rychostí

1

Maximální otáčky (ot./min)

180

Krouticí moment (Nm)

5

Způsob upnutí nástrojů

Vnitřní 1/4" šestihran

Hodnocení funkcí a charakteristik

Kvalita každého šroubováku a možnosti jeho využití jsou do značné míry ovlivněny také hmotností a vybaveností funkcemi. Celková váha včetně akumulátoru činí u aku šroubováku Black&Decker 320 gramů. To je hodnota, kterou lze považovat za bezproblémovou a manipulace je navíc u tohoto nářadí ulehčena také ergonomicky tvarovanou a pogumovanou rukojetí. Bonusem je pak také světlo, které usnadňuje práci na tmavých místech. Aku šroubováky nelze považovat za hlučné nástroje, ale vždy potěší, když je přístroj co nejtišší. Tento model vydává zvuk o síle pouze 54 dB.

Samozřejmostí je pak možnost volby levého chodu pro vyšroubování, užitečná je také aretace vřetene, díky které se zablokuje otáčení a šroub či vrut dotáhne uživatel svou vlastní silou podle potřeby. Pozitivní je, že už základní vybavení obsahuje také transportní kufřík, kam se vejde i další příslušenství včetně bitů a pravoúhlého nástavce, který také najdeme v balení.

Parametr Tento produkt
Zpětný chod

Ano

Automatická aretace vřetene

Ano

Osvětlení

Ano

Transportní kufr

Ano

Pogumovaná rukojeť

Ano

Hmotnost (g)

320

Hlučnost (dB)

54

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé tohoto šroubováku jeho hlavní výhodu spatřují ve velké síle šroubování, kterou je schopný vyvinout. Naopak za slabinu považují delší dobu nabíjení akumulátorů, která není u podobných zařízení úplně obvyklá.

Naše hodnocení a závěr

Aku šroubovák Black&Decker CS3652LKA ocení hlavně uživatelé, kteří chtějí dobrý kompromis mezi cenou a výkonem. Má krouticí moment až 5 Nm, vestavěnou Li-ion baterii s kapacitou 1 500 mAh a standardním napětím 3,6 V. Bohužel s baterií se pojí největší nevýhoda tohoto modelu, a to neobvykle dlouhá doba nabíjení. Neosloví ani nižší maximální počet otáček (180 za minutu). Jedná se o jednorychlostní aku šroubovák s dobrou výbavou přímo v základu. V ceně totiž dostanete kufr na nářadí i pravoúhlý nástavec a bity. Při práci se můžete spolehnout na pogumovanou rukojeť i osvětlení, směr chodu je volitelný. Potěší i relativně nízká hmotnost a nízká hlučnost 54 dB.

Jestliže si nepotrpíte na velkou výbavu a hledáte levnější model aku šroubováku, možná vás zaujme recenze na Compass C-LION 3,6V.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Black&Decker CS3652LKA | Hodnocení: 82,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci v péči zejména technická témata. Aku šroubováky patří mezi jeho novější témata, v minulosti se však živil montážemi nábytku, a tak mu nejeden aku šroubovák prošel rukama. Snadno vám tak vysvětlí třeba rozdíl mezi běžným a bezuhlíkovým elektromotorem. Kromě nářadí se zabývá také recenzemi elektroniky, například výběrem nejlepších tabletů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Black&Decker CS3652LKA

Black&Decker CS3652LKA

1 000 Kč Orientační cena