Menu

Recenze a srovnání Black&Decker CS3652LKA

Doporučujeme Při nákupu v kategorii aku šroubováků nad 1 000 Kč

Datum doporučení: Listopad 2019

  • Nízká hlučnost
  • Nižší hmotnost
  • Slušný výkon
  • Dlouhá doba nabíjení
  • Nižší otáčky
  • Horší kvalita zpracování
1 350 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Black&Decker CS3652LKA je aku šroubovák vybavený integrovanou Li-ion baterií o kapacitě 1500 mAh, což je poměrně běžná hodnota a pohodlně postačí k delšímu provozu bez neustálého nutného dobíjení. Napětí tohoto akumulátoru pak přináší hodnotu 3,6 V, která také předurčuje šroubovák k bezproblémovému využití pro všechny domácí úkony. Problémová může být delší doba nabíjení, která je podle dostupných údajů až 15 hodin, což je opravdu hodně. 

Tento aku šroubovák je jednorychlostní s maximálními otáčkami 180 za minutu. Tento typ nářadí se přitom obvykle dostává přes 200 otáček za minutu (listopad 2019). Dobrý je naopak krouticí moment 5 Nm. Nástroje se v tomto případě, podobně jako u dalších základních aku šroubováků, vkládají do standardizovaného šestihranného otvoru.

Parametr Tento produkt
Výrobce Black&Decker
Typ baterie Li-ion, vestavěná
Napětí akumulátoru (V) 3,6
Kapacita akumulátoru (mAh) 1 500
Doba nabíjení (h) 15
Počet rychostí 1
Maximální otáčky (ot./min) 180
Krouticí moment (Nm) 5
Způsob upnutí nástrojů Vnitřní 1/4" šestihran

Hodnocení funkcí a charakteristik

Kvalita každého šroubováku a možnosti jeho využití jsou do značné míry ovlivněny také hmotností a vybaveností funkcemi. Celková váha včetně akumulátoru činí u aku šroubováku Black&Decker 320 gramů. To je hodnota, kterou lze považovat za bezproblémovou a manipulace je navíc u tohoto nářadí ulehčena také ergonomicky tvarovanou a pogumovanou rukojetí. Bonusem je pak také světlo, které usnadňuje práci na tmavých místech. Aku šroubováky nelze považovat za hlučné nástroje, ale vždy potěší, když je přístroj co nejtišší. Tento model vydává zvuk o síle pouze 54 dB.

Samozřejmostí je pak možnost volby levého chodu pro vyšroubování, užitečná je také aretace vřetene, díky které se zablokuje otáčení a šroub či vrut dotáhne uživatel svou vlastní silou podle potřeby. Pozitivní je, že už základní vybavení obsahuje také transportní kufřík, kam se vejde i další příslušenství včetně bitů a pravoúhlého nástavce, který také najdeme v balení.

Parametr Tento produkt
Zpětný chod Ano
Automatická aretace vřetene Ano
Indikátor nabití Neuvedeno
Osvětlení Ano
Transportní kufr Ano
Pogumovaná rukojeť Ano
Hmotnost (g) 320
Hlučnost (dB) 54

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé tohoto šroubováku jeho hlavní výhodu spatřují ve velké síle šroubování, kterou je schopný vyvinout. Naopak za slabinu považují delší dobu nabíjení akumulátorů, která není u podobných zařízení úplně obvyklá.

Naše hodnocení a závěr

Aku šroubovák Black&Decker CS3652LKA ocení hlavně uživatelé, kteří chtějí dobrý kompromis mezi cenou a výkonem. Má krouticí moment až 5 Nm, vestavěnou Li-ion baterii s kapacitou 1 500 mAh a standardním napětím 3,6 V. Bohužel s baterií se pojí největší nevýhoda tohoto modelu, a to neobvykle dlouhá doba nabíjení. Neosloví ani nižší maximální počet otáček (180 za minutu). Jedná se o jednorychlostní aku šroubovák s dobrou výbavou přímo v základu. V ceně totiž dostanete kufr na nářadí i pravoúhlý nástavec a bity. Při práci se můžete spolehnout na pogumovanou rukojeť i osvětlení, směr chodu je volitelný. Potěší i relativně nízká hmotnost a nízká hlučnost 54 dB.

Jestliže si nepotrpíte na velkou výbavu a hledáte levnější model aku šroubováku, možná vás zaujme recenze na Compass C-LION 3,6V.

1 350 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Black&Decker CS3652LKA

Black&Decker CS3652LKA

1 350 Kč Orientační cena