Recenze a porovnání Compass C-LION 3.6V | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Compass C-LION 3.6V

Klady a zápory

Klady

  • Relativně velký krouticí moment
  • Možnost nastavení síly utahování
  • Slušné otáčky

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Delší doba nabíjení
  • Horší úchop
700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Aku šroubovák Compass C-LION 3.6V je vybaven vestavěnou Li-ion baterií s kapacitou 1 300 mAh. To je celkem standardní a dostačující hodnota i pro delší práci bez neustálého dobíjení. V kombinaci s napětím 3,6 V, které vyvine sílu krouticího momentu až 5 Nm, která je k nalezení i u šroubováků vyšší kvality, lze konstatovat, že baterie tohoto šroubováku plně dostačuje pro běžné domácí použití (listopad 2019). To se pak odráží také v době nutné k plnému nabití akumulátoru, která činí pět hodin. Tato hodnota není sice nikterak oslnivá, ale pořád se jedná o čas, který by měl být pro většinu domácích kutilů přijatelný. Pozitivní je také možnost nastavení krouticího momentu.

Tento jednorychlostní model má maximální počet 210 otáček za minutu, což je slušné. Nástroje se vkládají, podobně jako u dalších modelů ve srovnání, do šestihranného otvoru.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Compass

Typ baterie

Li-ion, vestavěná

Napětí akumulátoru (V)

3,6

Kapacita akumulátoru (mAh)

1 300

Doba nabíjení (h)

5

Počet rychostí

1

Maximální otáčky (ot./min)

210

Krouticí moment (Nm)

5

Způsob upnutí nástrojů

Vnitřní 1/4" šestihran

Hodnocení funkcí a charakteristik

Využití šroubováku je, kromě parametrů týkajících se síly a baterie, determinováno také možnostmi manipulace a vybaveností funkcemi. Hmotnost šroubováku Compass C-LION 3.6V je 800 gramů, což je bohužel na poměry aku šroubováků velmi vysoká hodnota a při delším držení by manipulace s nářadím mohla být pro méně fyzicky zdatné jedince obtížná. Naštěstí šroubováku nechybí ergonomicky tvarovaná a pogumovaná rukojeť, která držení alespoň částečně usnadňuje. Stejně tak vám šroubovák nabídne možnost osvětlení konkrétního pracovního místa. 

Samozřejmě nechybí ani volba směru otáčení nebo indikátor stavu baterie. Jako velmi užitečný vidíme transportní kufr, který dostanete přímo v ceně nářadí, stejně jako bity a nástavce. Hlučnost se drží na velmi přijatelné hodnotě okolo 57 decibelů.

Parametr Tento produkt
Zpětný chod

Ano

Indikátor nabití

Ano

Osvětlení

Ano

Transportní kufr

Ano

Pogumovaná rukojeť

Ano

Hmotnost (g)

800

Hlučnost (dB)

57,5

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení uživatelé šroubováku Compass C-LION 3.6V si nejčastěji chválí praktické rozměry a sílu šroubování. Naopak jako slabinu spatřují vyšší hmotnost, která při dlouhém držení a složitějších úkonech dělá problémy.

Naše hodnocení a závěr

Aku šroubovák Compass C-LION 3.6V má celkem slušné pracovní parametry. Li-ion baterie je vestavěná a má kapacitu 1 300 mAh s napětím 3,6 V. Co už moc nepotěší, je delší pětihodinová doba nabíjení. Krouticí moment 5 Nm, který je navíc nastavitelný, dosahuje obvyklých hodnot i vyšší třídy aku šroubováků. Tento jednorychlostní model zvládne vyvinout rychlost až 210 otáček za minutu. I co se týče funkčního vybavení, vede si daný šroubovák slušně. Pozitivní je celkem nízká hlučnost okolo 57 dB, naopak někoho odradí vysoká hmotnost 800 gramů, která je opravdu nadstandardní.

V našem srovnání objevíte i o polovinu lehčí přístroje. Jedním z nich je také aku šroubovák Bosch IXO V Full, který navíc nabízí i bohaté příslušenství. 

700 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Compass C-LION 3.6V
Jakub Gulec má v naší redakci v péči zejména technická témata. Aku šroubováky patří mezi jeho novější témata, v minulosti se však živil montážemi nábytku, a tak mu nejeden aku šroubovák prošel rukama. Snadno vám tak vysvětlí třeba rozdíl mezi běžným a bezuhlíkovým elektromotorem. Kromě nářadí se zabývá také recenzemi elektroniky, například výběrem nejlepších tabletů.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Compass C-LION 3.6V

Compass C-LION 3.6V

700 Kč Orientační cena