Recenze a porovnání Bosch IXO V Full | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Bosch IXO V Full

92,4 % Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Aku šroubováky nad 1000 Kč

Klady

  • Krátká doba nabíjení
  • Nízká hmotnost
  • Bohaté příslušenství

Zápory

  • Vysoká cena v dané kategorii
  • Vyšší hlučnost
  • Není nejsilnější
1 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Aku šroubovák Bosch IXO V Full je velmi dobrý pomocník pro utažení různých šroubů a vrutů, nabízí adekvátní krouticí moment a rozšířené příslušenství. Jde o velmi dobrého pomocníka například při skládání nábytku, avšak na trhu jde o jeden z dražších aku šroubováků.   

Hodnocení základních parametrů

Tento model je vybaven vestavěnou Li-ion baterií s kapacitou 1500 mAh, což je hodnota, která pohodlně postačí pro delší provoz bez neustálého nutného dobíjení. Z pohledu napětí akumulátoru, které podstatným způsobem ovlivňuje celkový výkon nástroje, si vede šroubovák standardně v dané kategorii nástrojů. Hodnota 3,6 V by měla být dostačující pro běžné využití. I přes to si navíc uchovává Bosch IXO V Full poměrně dobrý poměr doby nabíjení ku výkonu a plné nabití by mělo zabrat pouze tři hodiny.

Jedná se o jednorychlostní model s maximálním počtem otáček 215 za minutu. Krouticí moment je maximálně 4,5 Nm, což odpovídá skupině základních aku šroubováků (listopad 2019). Pokud potřebujete větší sílu, pořiďte si spíše silnější aku vrtačku. U těchto zařízení je poměrně běžné uchycení nástrojů do šestihranného otvoru.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bosch

Typ baterie

Li-ion, vestavěná

Napětí akumulátoru (V)

3,6

Kapacita akumulátoru (mAh)

1 500

Doba nabíjení (h)

3

Počet rychlostí

1

Maximální otáčky (ot./min)

215

Krouticí moment (Nm)

4,5

Způsob upnutí nástrojů

Vnitřní 1/4" šestihran

Hodnocení funkcí a charakteristik

Kromě údajů ohledně baterie je kvalita vrtání určována u aku šroubováků také možností manipulace a vybaveností funkcemi. Šroubovák Bosch IXO V Full si vede v obou těchto ohledech na výbornou. Jeho hmotnost totiž činí pouze 300 gramů, což je vzhledem k jeho celkovému vybavení a výkonu dobrá hodnota. Hlučnost je naopak trochu vyšší a dosahuje až 70 dB. Co se týče funkcí, nabídne vám Bosch IXO V Full jak zpětný chod, který umožní vytáčení šroubů na obě strany, tak osvětlení, které může v některých případech pomoci při šroubování na tmavých místech.

Samozřejmostí je pogumovaná rukojeť pro snadnou a příjemnou manipulaci, indikátor nabití vám ukáže, kolik ještě v baterii zbývá energie. Za celkem užitečný také považujeme ještě přenosný kufr, který najdete v základním balení. Pozitivní je také široká nabídka příslušenství, jako je úhlový nástavec, excentrický nástavec, sada bitů a další.

Parametr Tento produkt
Zpětný chod

Ano

Automatická aretace vřetene

Ano

Indikátor nabití

Ano

Osvětlení

Ano

Transportní kufr

Ano

Pogumovaná rukojeť

Ano

Hmotnost (g)

300

Hlučnost (dB)

70

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé považují za hlavní silné stránky šroubováku především velmi dobrou ergonomii, která v kombinaci s přívětivou hmotností znamená velmi pohodlnou manipulaci. Výhodou je i příslušenství v podobě nástavců a široké nabídky bitů. Za slabinu pak lze podle uživatelů považovat snad jen vyšší cenu, která však zcela odpovídá kvalitám šroubováku. 

Hlavní klady a zápory

Mezi hlavními výhodami tohoto produktu je potřeba zmínit výbornou funkčnost, dobrou ergonomii, která vychází i z nízké hmotnosti šroubováku, a také množství nástavců a bitů. Navrch je příjemná i rychlá doba dobíjení, s tím se ale zároveň pojí nevýhoda, že se přístroj při nabíjení nedá používat. Mezi další negativa můžeme zahrnout vyšší cenu, nebo například subjektivně vyšší hlučnost.

Naše hodnocení a závěr

Aku šroubovák Bosch IXO V Full patří v dané kategorii klasických aku šroubováků mezi kvalitní stroje. Má vestavěnou Li-ion baterii s napětím 3,6 V a kapacitou 1 500 mAh. Doba nabíjení je okolo tří hodin, což je slušné. Nářadí nabízí jednu rychlost otáčení a to maximálně 215 otáček za minutu. Nástroje se vkládají do šestihranu, krouticí moment je téměř 5 Nm. Ze sledovaných funkcí má vše, potěší hlavně transportní krabice. Hmotnost je přívětivá, pouze 300 gramů. Horší je to s hlučností, která dosahuje až 70 decibelů. Na trhu najdete i tišší modely.

Velkou předností tohoto přístroje je také bohaté příslušenství nástavců a bitů. Pokud se vám tento model líbí, ale chcete trochu ušetřit a na výbavě vám až tak nesejde, přečtěte si recenzi na Bosch IXO V Basic.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch IXO V Full | Hodnocení: 92,4 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola kromě toho, že věnuje podstatnou část energie své redakční práci, ve volném čase nemá problém sáhnout po nářadí a pustit se do menších oprav v domácnosti. Zkušenosti má tedy s širokou škálou nářadí od vrtaček až po aku šroubováky. Osvětlí vám, jaký má vliv na výkon šroubováku kroutící moment nebo správná volba akumulátoru. Vedle nářadí se zabývá také recenzováním elektroniky či finančních produktů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch IXO V Full

Bosch IXO V Full

1 700 Kč Orientační cena