Recenze a srovnání BOSCH IXO V Basic

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Aku šroubováky nad 1000 Kč

Datum doporučení: Únor 2018

Klady:

Výrazně nezaostává v žádném ohledu

Zápory:

Vyšší hmotnost

1 100 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

BOSCH IXO V Basic je aku šroubovák, který disponuje baterií s kapacitou 1500 mAh. To je zhruba průměrná hodnota běžná pro obdobné nářadí, která znamená poměrně dlouhou výdrž na jedno nabití a odpadá tak nutnost neustálého opakovaného nabíjení. Napětí této baterie pak činí 3,6 V, což je také naprosto běžná hodnota, která se promítá do síly šroubováku a stačí bez problémů pro jakékoliv domácí práce.

Parametr Tento produkt
Výrobce Bosch
Napětí akumulátoru (V) 3,6
Kapacita akumulátoru (mAh) 1 500
Doba nabíjení (h) 3

Hodnocení vrtání

Do kvality šroubováku a možnosti manipulace se do značné míry promítá také jeho hmotnost a vybavenost funkcemi. I v těchto ohledech si BOSCH IXO V Basic vede na výbornou. Celková hmotnost zařízení se totiž zastavila na hodnotě 300 gramů, což je číslo, které by nemělo nadělat problémy ani při delším držení méně fyzicky zdatným jedincům. Kromě toho je držení usnadněno také za pomocí ergonomicky tvarované rukojeti. Šroubováku navíc nechybí ani osvětlovací mechanismus, který umožní vrtání na tmavých místech.

Parametr Tento produkt
Osvětlení Ano
Zpětný chod Ano
Hmotnost (g) 300

Hodnocení dalších uživatelů

Nejčastěji zmiňovaná výhoda šroubováku BOSCH IXO V Basic je ze strany uživatelů spatřována ve velmi kompaktních rozměrech a dostatečné síle. Naopak negativně hodnotí uživatelé především nemožnost ovládání otáček, což může být v některých případech, kdy je nutné regulovat rychlost otáček poměrně nepraktické.

Naše hodnocení a závěr

Aku šroubovák BOSCH IXO V Basic je nadstandardně vybavené zařízení naprosto dostačující pro veškeré běžné domácí utahovací úkony. Při zachování relativně příznivé ceny se řadí do kategorie nejužší špičky kvalitních zařízení, což mu zajišťuje pevné místo v našem žebříčku.

Další recenze

Kompletní porovnání