Recenze a porovnání DeWALT DCF601D2 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání DeWALT DCF601D2

97,9 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Aku šroubováky nad 1000 Kč

Klady

  • Vysoký krouticí moment
  • Bezuhlíkový elektromotor
  • Dvě baterie v balení

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Vysoká cena
4 100 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

<!–

–>

DeWALT DCF601D2 je aku šroubovák, který je určený pro náročné uživatele a profesionály. Baterie s kapacitou 2 000 mAh vyhoví i při delších pracovních nasazeních, v balení jsou navíc k dispozici hned dvě. Jednu tak můžete používat a druhou kontinuálně nabíjet. Akumulátory mají napětí 12 V, což je hodnota nadstandardní.

V praxi samozřejmě tato hodnota sama o sobě nic neznamená, zpravidla je však ukazatelem vysokého výkonu. Jinak tomu není ani v případě tohoto modelu, aku šroubovák vyvine krouticí moment až 8 Nm a volnoběžné otáčky dosahují 1 100 ot/min. Tyto hodnoty jsou ve srovnání s ostatními zařízeními v našem výběru výrazně nadstandardní. Šestihranný otvor s aretačním click systémem umožní rychlou a snadnou výměnu bitů.

<!–

–>

Parametr Tento produkt
Výrobce

DeWALT

Typ baterie

Li-ion, vyměnitelná

Napětí akumulátoru (V)

12

Kapacita akumulátoru (mAh)

2 000

Doba nabíjení (h)

1,17

Počet rychlostí

1

Maximální otáčky (ot./min)

1 100

Krouticí moment (Nm)

8

Způsob upnutí nástrojů

Vnitřní 1/4" šestihran

Hodnocení funkcí a charakteristik

DeWALT je ve světě aku nářadí považován za jednu z firem produkujících nářadí vysoké kvality. To se promítá také na modelu DeWALT DCF601D2. Šroubovák využívá modernějšího bezuhlíkového pohonu, který poskytuje vyšší výkon, ale také delší životnost. Konstrukce je robustní, to se odráží také na vyšší hmotnosti. Ta se pohybuje okolo 1 kilogramu, šroubovák se tak řadí mezi těžší kousky nářadí.

Rukojeť díky pogumování a vhodné volbě tvaru splňuje předpoklady pro optimální ergonomii. Ergonomii napomáhá také originální řešení nasvětlení šroubovaného místa. Běžně výrobci umisťují na přední část šroubováku pouze jedinou LED diodu. DeWALT volil u tohoto modelu odlišný přístup a šroubované místo je tak nasvětleno ze všech stran. Šroubovák navíc ovládá také plynulou regulaci otáček.

V kufříku najdete kromě šroubováku také dvojici baterií a nabíječku, vše je již obsaženo v ceně tohoto produktu. Indikátor stavu nabití baterie vám pomůže rozeznat, jestli máte energie k práci dostatek, nebo je vhodné baterii umístit na nabíječku.

Parametr Tento produkt
Zpětný chod

Ano

Automatická aretace vřetene

Ano

Indikátor nabití

Ano

Osvětlení

Ano

Transportní kufr

Ano

Pogumovaná rukojeť

Ano

Hmotnost (g)

900

Hlučnost (dB)

78

Hodnocení dalších uživatelů

<!–

–>

Uživatelé pozitivně hodnotí zejména poměrně nízkou hmotnost ve srovnání s jinými profesionálními zařízeními. Za hodnotné je označováno také dobré nasvětlení pracovního místa, celková kvalita provedení a plynulá regulace otáček. Negativ je v recenzích poskrovnu, častěji se však opakuje zmínka o nesnadné výměně bitů v pracovních rukavicích, protože je sklíčidlo krátké.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní klady tohoto modelu lze jednoznačně zařadit vysokou kvalitu provedení, ať už těla šroubováku, nebo samotného bezuhlíkového motoru. Stejně jako krouticí moment i otáčky jsou v kontrastu jiných modelů vysoké, podpořené možností jejich plynulého regulování. Pro běžného uživatele je pak negativem vyšší hmotnost, která však odpovídá profesionálním zařízením. Pro koupi tohoto modelu budete také muset sáhnout poněkud hlouběji do kapsy.

<!–

–>

Závěrečné shrnutí

DeWALT DCF601D2 patří mezi ty aku šroubováky, které lze bez výhrad doporučit i profesionálům. Vysoký krouticí moment 8 Nm, dlouhá výdrž baterie a plynulá regulace otáček práci značně usnadní. Díky zajímavě řešenému nasvícení pracovního místa se vždy trefíte do správného místa. Hmotnost může působit v kontrastu s ostatními modely v našem výběru jako vysoká, mezi profesionálními zařízeními však ve skutečnosti patří mezi nižší.

Kvalitní provedení a dobrá vybavenost tohoto modelu s sebou však přináší také poměrně vysokou cenu, pokud tedy hledáte aku šroubovák pro běžné domácí využití a nechcete do něj investovat vyšší částku, podívejte se na naši recenzi zajímavého kompaktního modelu Makita DF001DW.

4 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: DeWALT DCF601D2 | Hodnocení: 97,9 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola kromě toho, že věnuje podstatnou část energie své redakční práci, ve volném čase nemá problém sáhnout po nářadí a pustit se do menších oprav v domácnosti. Zkušenosti má tedy s širokou škálou nářadí od vrtaček až po aku šroubováky. Osvětlí vám, jaký má vliv na výkon šroubováku kroutící moment nebo správná volba akumulátoru. Vedle nářadí se zabývá také recenzováním elektroniky či finančních produktů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze DeWALT DCF601D2

DeWALT DCF601D2

4 100 Kč Orientační cena