Recenze a porovnání Narex AS 37-Li HYBRO | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Narex AS 37-Li HYBRO

Doporučujeme Při nákupu v kategorii aku šroubováků do 1 000 Kč

Datum doporučení: Únor 2021

76,5 % Celkové hodnocení
  • Velmi kompaktní
  • Vysoká kvalita
  • Slušné otáčky
  • Pouze pro menší vruty
  • Nižší kroutící moment
650 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Aku šroubovák Narex AS 37-Li HYBRO na první pohled dostojí názvu své kategorie. V tomto případě volil výrobce design klasického šroubováku, s přístrojem se tak dostanete i do hůře dostupných míst. Napětí využívané tímto modelem je 3,6 V a samo o sobě tak vypovídá o poměrně nízkém výkonu. Kroutící moment se zastavil na hodnotě 4 Nm, při dotahování ručním způsobem je pak garantována aretace až do 10 Nm.

Vybaven Li-Ion baterií s kapacitou 850 mAh není určen pro celodenní profesionální práci, nabíjení baterie však probíhá velmi rychle, a to prostřednictvím klasického microUSB konektoru. Během 45 minut tak doplníte baterii do maxima s využitím obyčejné nabíječky určené pro mobil. Otáčky naprázdno dosahují hodnoty 280 za minutu, rychlostí tak patří v kategorii mezi výkonnější. Upínání bitu je řešeno jako šestihran.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Narex

Typ baterie

Li-ion, vestavěná

Napětí akumulátoru (V)

3,6

Kapacita akumulátoru (mAh)

850

Doba nabíjení (h)

0,75

Počet rychostí

1

Maximální otáčky (ot./min)

280

Krouticí moment (Nm)

4

Způsob upnutí nástrojů

Vnitřní 1/4" šestihran

Hodnocení funkcí a charakteristik

Zcela zásadním benefitem tohoto modelu je jeho provedení ve tvaru šroubováku. To sice dává méně prostoru na robustní elektromotor či kapacitnější baterii, na druhou stranu zařízení padne dobře do ruky. S tím se pojí také velmi nízká hmotnost pouhých 170 g a kompaktní rozměry. Přístroj můžete pohodlně přenášet v kapse. Samozřejmostí je pak osvětlení pracovního prostoru pomocí integrované diody.

Protože tento přístroj najde své místo spíše při montážích v domácnosti, jednoduchá práce a dobrá ergonomie potěší například pracovníky v servisech, kteří demontují elektroniku. Nemůže tedy scházet možnost zpětného chodu, která je pro tyto účely zcela zásadní. Šroubovák je celkově poměrně tichý.

Parametr Tento produkt
Zpětný chod

Ano

Automatická aretace vřetene

Ano

Indikátor nabití

Ano

Osvětlení

Ano

Transportní kufr

Ne

Pogumovaná rukojeť

Ano

Hmotnost (g)

170

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé hodnotí tento přístroj velmi kladně, a to zejména z důvodu jeho skladnosti, jednoduchosti využití a velmi rychlému dobíjení baterie. Někteří uživatelé jej označují za spíše za hračku, než za profesionální nástroj, druhým dechem však doplňují, že si práci bez této hračky v kapse už nedovedou představit.

Naše hodnocení a závěr

Aku šroubovák Narex AS 37-Li HYBRO najde své místo u každého kutila, nejedná se však o nástroj určený pro náročnou práci na stavbě či každodenní montáže nábytku. Kroutící moment 4 Nm vyhoví spíše menší zátěži. Zcela nadprůměrná je pak ergonomie. Šroubovák dosahuje velmi nízké hmotnosti 170 gramů a patří tak mezi vůbec nejlehčí dostupné modely. Stejně tak je vyhovující také velmi rychlé dobíjení baterie.

Pokud však hledáte aku šroubovák pro každodenní náročnou práci, nebo potřebujete zařízení s vyšším kroutícím momentem, připravili jsme pro vás také recenzi modelu Makita DF001DW, který tyto parametry splňuje.

650 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Narex AS 37-Li HYBRO | Hodnocení: 76,5 %
Jakub Gulec má v naší redakci v péči zejména technická témata. Aku šroubováky patří mezi jeho novější témata, v minulosti se však živil montážemi nábytku, a tak mu nejeden aku šroubovák prošel rukama. Snadno vám tak vysvětlí třeba rozdíl mezi běžným a bezuhlíkovým elektromotorem. Kromě nářadí se zabývá také recenzemi elektroniky, například výběrem nejlepších tabletů.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Narex AS 37-Li HYBRO

Narex AS 37-Li HYBRO

650 Kč Orientační cena