Recenze a porovnání Fieldmann FDS 10102-A | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Fieldmann FDS 10102-A

69,2 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Nejlevnější aku šroubováky do 1000 Kč

Klady

  • Nízká cena
  • Snadná výměna bitů
  • Dvě polohy rukojeti

Zápory

  • Nepraktická šíře hlavice
  • Chybí kufr
  • Dlouhá doba nabíjení
370 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Aku šroubovák Fieldmann FDS 10102-A patřil v době našeho srovnání (říjen 2020) mezi ty nejlevnější na trhu. Tak k němu musíme do jisté míry přistupovat i v tomto hodnocení. Je tedy jasné, že nebude dosahovat parametrů těch nejlepších a nejdražších přístrojů, ale i tak se jedná o poměrně kvalitní zařízení. Zvládne až 220 otáček za minutu a jeho krouticí moment dosahuje 4,5 Nm. Na běžnou práci v domácnosti by vám tak měl stačit.

Šroubovák funguje na Li-ion baterii o kapacitě 1300 mAh, kterou nelze vyjmout, takže si vždy musíte pohlídat, aby byla k práci nabitá. Nepomůže vám totiž ani druhá baterie v záloze. Do plna se nabíjí až 5 hodin, což je vzhledem k našemu srovnání docela dlouhá doba.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Fieldmann

Typ baterie

Li-ion, vestavěná

Napětí akumulátoru (V)

3,6

Kapacita akumulátoru (mAh)

1 300

Doba nabíjení (h)

5

Počet rychlostí

1

Maximální otáčky (ot./min)

220

Krouticí moment (Nm)

4,5

Způsob upnutí nástrojů

Vnitřní 1/4" šestihran

Hodnocení funkcí a charakteristik

U tohoto modelu aku šroubováku vás na první pohled určitě zaujme široká hlavice, po jejímž obvodu se nachází šest různých bitů. Máte je tak prakticky uložené přímo na šroubováku a nemusíte je nikde jinde skladovat ani hledat. Při šroubování tedy stačí zvolit jeden z nich, který zrovna potřebujete, a pár pohyby ho přesunout doprostřed hlavice. Má to ovšem i své nevýhody. Jste totiž do jisté míry limitováni počtem bitů, navíc je celá hlavice poměrně neprakticky široká.

Z vychytávek a funkcí stojí za zmínku LED osvětlení a zpětný chod. Při používání rozhodně oceníte pogumovanou rukojeť. Ta zajistí, že vám nebude šroubovák klouzat z ruky. Rukojeť lze umístit do dvou poloh, takže můžete volit z klasického tvaru pistole, nebo ji umístit do vodorovné polohy. Šroubováku ovšem chybí indikátor nabití, takže nebudete vědět, kolik zbývá baterie a kdy je potřeba přístroj dobít.

Parametr Tento produkt
Zpětný chod

Ano

Indikátor nabití

Ano

Osvětlení

Ano

Transportní kufr

Ne

Pogumovaná rukojeť

Ano

Hmotnost (g)

490

Hlučnost (dB)

72,80

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé šroubováku si jej převážně chválí. Vyzdvihují zejména poměr ceny ku kvalitě, kdy za opravdu malý peníz pořídili dobrého pomocníka do domácnosti. Pochvalují si praktický zásobník bitů i pohodlné držení přístroje. Podle uživatelských recenzí na jedno nabití zvládne zašroubovat 40 až 50 šroubů. Hodnocení bývá tedy docela kladné, ale objevují se i tací, kteří si stěžují na nedostatečnou sílu.

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte opravdu levný, a přesto poměrně výkonný aku šroubovák, model Fieldmann FDS 10102-A vám můžeme rozhodně doporučit. Není to sice žádný král mezi šroubováky, ale při občasných domácích pracích vám určitě poslouží dostatečně. Oceňujeme zejména praktický zásobník bitů na hlavici, který vás ušetří mnohdy zdlouhavého hledání a vyměňování koncovek. Do jisté míry mu tedy odpouštíme i absenci transportního kufříku, protože bity máte uložené přímo ve šroubováku. Jako jisté negativum vidíme dlouhé nabíjení vestavěného akumulátoru a chybějící indikátor nabití. Musíte si tak hlídat, aby byl přístroj před prací vždy dostatečně nabitý, ať ho pak nemusíte zdlouhavě dobíjet.

Pokud plánujete aku šroubovák často přenášet a brát si ho na cesty, podívejte si například na Compass C-LION. Stojí pouze o pár stovek víc a dostanete k němu už i praktický transportní kufr.

370 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Fieldmann FDS 10102-A | Hodnocení: 69,2 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola kromě toho, že věnuje podstatnou část energie své redakční práci, ve volném čase nemá problém sáhnout po nářadí a pustit se do menších oprav v domácnosti. Zkušenosti má tedy s širokou škálou nářadí od vrtaček až po aku šroubováky. Osvětlí vám, jaký má vliv na výkon šroubováku kroutící moment nebo správná volba akumulátoru. Vedle nářadí se zabývá také recenzováním elektroniky či finančních produktů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Fieldmann FDS 10102-A

Fieldmann FDS 10102-A

370 Kč Orientační cena