Menu

Recenze a srovnání Proteco 51.10-AS-03-SH

Doporučujeme Při nákupu v kategorii aku šroubováků do 1 000 Kč

Datum doporučení: Listopad 2019

  • Bohaté příslušenství
  • Samostatná svítilna
  • Nízká hlučnost
  • Spíš průměrná síla utahování
  • Bez transportního kufru
  • Trochu delší nabíjení
800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

 

Aku šroubovák Proteco 51.10-AS-03-SH si své fanoušky najde díky dobrému výkonu a velkému příslušenství za slušnou cenu. Má vestavěnou Li-ion baterii s napětím 3,6 V a kapacitou 1 300 mAh, což jsou celkem běžné hodnoty v kategorii základních aku šroubováků. Doba nabíjení se pohybuje mezi 3 a 5 hodinami. Tento jednorychlostní model zvládá až 200 otáček za minutu, což považujeme za poměrně běžnou hodnotu (listopad 2019).

Nástroje se v tomto případě vsouvají do vnitřního šestihranného otvoru, krouticí moment 3 Nm není nějak velký. Na trhu najdeme i silnější nástroje.

Parametr Tento produkt
Výrobce Proteco
Typ baterie Li-ion, vestavěná
Napětí akumulátoru (V) 3,6
Kapacita akumulátoru (mAh) 1 300
Doba nabíjení (h) 4
Počet rychostí 1
Maximální otáčky (ot./min) 200
Krouticí moment (Nm) 3
Způsob upnutí nástrojů Vnitřní 1/4" šestihran

Hodnocení funkcí a charakteristik

Při hodnocení funkcí a příslušenství jsme s tímto produktem spokojení, až na to, že přímo v ceně není transportní kufřík. Ten by se přitom hodil, protože výrobce dodává velké množství nástavců (boční, řezací, úhlové) a bitů. Samozřejmostí je možnost volby levého chodu, potěší i aretace vřetene pro zablokování otáčení, což umožní utažení šroubu vlastní silou. Nechybí ani indikátor nabití, ergonomická rukojeť s pogumováním pro snadné a bezpečné zacházení a také osvětlení místa, kde zrovna šroubujete. K tomu má navíc tento přístroj integrovanou samostatnou svítilnu, dá se tedy použít jako baterka nezávisle na tom, jestli pracujete nebo ne.

Hmotnost 400 gramů bereme ještě jako adekvátní, přesto najdeme i v našem srovnání lehčí modely. Potěší nízká hlučnost okolo 55 decibelů.

Parametr Tento produkt
Zpětný chod Ano
Automatická aretace vřetene Ano
Indikátor nabití Ano
Osvětlení Ano
Transportní kufr Ne
Pogumovaná rukojeť Ano
Hmotnost (g) 400
Hlučnost (dB) 55

Naše hodnocení a závěr

Proteco 51.10-AS-03-SH je aku šroubovák, který je dodáván s bohatým příslušenstvím v podobě výměnných nástavců a bitů. V přístroji je navíc integrovaná samostatná svítilna. Li-ion akumulátor je také vestavěný a má napětí 3,6 V. Kapacita 1 300 mAh je celkem běžná, baterie se nabije za přibližně 4 hodiny. Tento jednorychlostní aku šroubovák, s maximálním počtem 200 otáček za minutu, moc neosloví sílou utahování, krouticí moment je 3 Nm. Ze sledovaného funkčního vybavení nic neschází, nepotěší ale fakt, že v cena bohužel nezahrnuje transportní kufřík. Hmotnost 400 gramů je celkem dobrá, hlučnost 55 dB odpovídá spíš dolní hranici v našem srovnání.

Pokud vám nevadí vyšší cena i hlučnost a naopak chcete silný stroj s větším krouticím momentem, doporučujeme k přečtení recenzi na akumulátorový šroubovák Makita DF001DW.

800 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Proteco 51.10-AS-03-SH

Proteco 51.10-AS-03-SH

800 Kč Orientační cena