Recenze a porovnání Proteco 51.10-AS-03-SH | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Proteco 51.10-AS-03-SH

84,1 % Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Nejlevnější aku šroubováky do 1000 Kč

Klady

  • Bohaté příslušenství
  • Samostatná svítilna
  • Nízká hlučnost

Zápory

  • Spíš průměrná síla utahování
  • Bez transportního kufru
  • Trochu delší nabíjení
700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Aku šroubovák Proteco 51.10-AS-03-SH si své fanoušky najde díky dobrému výkonu a velkému příslušenství za slušnou cenu. V rámci podkategorie jde sice o dražší model, ale i tak jde o aku šroubovák za cenu pod 1 000 korun, což považujeme za dobré.

Hodnocení základních parametrů

Má vestavěnou Li-ion baterii s napětím 3,6 V a kapacitou 1 300 mAh, což jsou celkem běžné hodnoty v kategorii základních aku šroubováků. Doba nabíjení se pohybuje mezi 3 a 5 hodinami. Tento jednorychlostní model zvládá až 200 otáček za minutu, což považujeme za poměrně běžnou hodnotu (listopad 2019).

Nástroje se v tomto případě vsouvají do vnitřního šestihranného otvoru, krouticí moment 3 Nm není nějak velký. Na trhu najdeme i silnější nástroje.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Proteco

Typ baterie

Li-ion, vestavěná

Napětí akumulátoru (V)

3,6

Kapacita akumulátoru (mAh)

1 300

Doba nabíjení (h)

4

Počet rychlostí

1

Maximální otáčky (ot./min)

200

Krouticí moment (Nm)

3

Způsob upnutí nástrojů

Vnitřní 1/4" šestihran

Hodnocení funkcí a charakteristik

Při hodnocení funkcí a příslušenství jsme s tímto produktem spokojení, až na to, že přímo v ceně není transportní kufřík. Ten by se přitom hodil, protože výrobce dodává velké množství nástavců (boční, řezací, úhlové) a bitů. Samozřejmostí je možnost volby levého chodu, potěší i aretace vřetene pro zablokování otáčení, což umožní utažení šroubu vlastní silou. Nechybí ani indikátor nabití, ergonomická rukojeť s pogumováním pro snadné a bezpečné zacházení a také osvětlení místa, kde zrovna šroubujete. K tomu má navíc tento přístroj integrovanou samostatnou svítilnu, dá se tedy použít jako baterka nezávisle na tom, jestli pracujete nebo ne.

Hmotnost 400 gramů bereme ještě jako adekvátní, přesto najdeme i v našem srovnání lehčí modely. Potěší nízká hlučnost okolo 55 decibelů.

Parametr Tento produkt
Zpětný chod

Ano

Automatická aretace vřetene

Ano

Indikátor nabití

Ano

Osvětlení

Ano

Transportní kufr

Ne

Pogumovaná rukojeť

Ano

Hmotnost (g)

400

Hlučnost (dB)

55

Hodnocení uživatelů

Lidé nejčastěji jako pozitivum zmiňují široké příslušenství za dobrou cenu, i když v dané podkategorii najdete i levnější modely. Najdete zde různé nástavce a bity, proto dost uživatelů překvapuje, že vše není v transportním kufru. Vyzdvihují i nižší hlučnost. Občas se mezi negativy zmiňuje například delší doba nabíjení.

Hlavní klady a zápory

Jak už bylo zmíněno, velkou výhodou aku šroubováku Proteco je jeho široké příslušenství, včetně například řezacího nástavce. Vše přitom za přívětivou cenu. Zajímavou vychytávkou je možnost svícení nezávisle na práci šroubováku. Krouticí moment není extra výrazný, ale určitě dostačuje. Za nevýhodu považujeme, i vzhledem k širšímu příslušenství, nepřítomnost transportního kufříku, nebo například delší nabíjení akumulátoru.

Znázornění příslušenství AKU šroubováku Proteco 51.10-AS-03-SH

Naše hodnocení a závěr

Proteco 51.10-AS-03-SH je aku šroubovák, který je dodáván s bohatým příslušenstvím v podobě výměnných nástavců a bitů. V přístroji je navíc integrovaná samostatná svítilna. Li-ion akumulátor je také vestavěný a má napětí 3,6 V. Kapacita 1 300 mAh je celkem běžná, baterie se nabije za přibližně 4 hodiny. Tento jednorychlostní aku šroubovák, s maximálním počtem 200 otáček za minutu, moc neosloví sílou utahování, krouticí moment je 3 Nm. Ze sledovaného funkčního vybavení nic neschází, nepotěší ale fakt, že v cena bohužel nezahrnuje transportní kufřík. Hmotnost 400 gramů je celkem dobrá, hlučnost 55 dB odpovídá spíš dolní hranici v našem srovnání.

Pokud vám nevadí vyšší cena i hlučnost a naopak chcete silný stroj s větším krouticím momentem, doporučujeme k přečtení recenzi na akumulátorový šroubovák Makita DF001DW.

700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Proteco 51.10-AS-03-SH | Hodnocení: 84,1 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je zejména finanční redaktorka, která však čas od času zamíří i do světa technicky zaměřených témat. Kromě toho, že věnuje podstatnou část energie financím a své redakční práci, ve volném čase nemá problém sáhnout po nářadí a pustit se do menších oprav v domácnosti. Zkušenosti má tedy s širokou škálou nářadí od vrtaček až po aku šroubováky. Osvětlí vám, jaký má vliv na výkon šroubováku kroutící moment nebo správná volba akumulátoru.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Proteco 51.10-AS-03-SH

Proteco 51.10-AS-03-SH

700 Kč Orientační cena