Menu

DeWALT DCD996P2 – Recenze, testy a srovnání

89,0 % Celkové hodnocení

Vítěz testu 2024 v kategorii Aku vrtačky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,2/10
  Hodnocení baterie a nabíjení
 • 8,9/10
  Hodnocení vrtání a hmotnosti
 • 10/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Vysoká výdrž baterie
 • Vysoký krouticí moment

Zápory

 • Vysoká cena
 • Vysoká hmotnost
7 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vrtačka DeWALT DCD996P2 se již řadí mezi profesionální modely. Se svým Li-Ion akumulátorem o kapacitě 5 Ah nabídne dlouhý provoz na jedno nabití. Tato kapacita je více než 2,5krát vyšší než je průměrná hodnota (v září 2020), proto je také logická dlouhá doba nabíjení. Baterie se nabije do plné kapacity během 90 minut, v balení je k dispozici pouze 1 kus. Napětí 18 V naznačuje vysoký výkon. Vlivem velké kapacity baterie je také hmotnost vyšší, než je průměr. Zařízení váží 2,1 kg. Rozměry jsou i přes vysokou hmotnost průměrné.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

DeWALT

42 % Makita, 33 % DeWALT, 8 % Scheppach, 8 % Black & Decker, 8 % Parkside (Lidl)
Typ akumulátoru

Li-ion

100 % Li-ion
Napětí akumulátoru (V)

18

75 % 18, 17 % 20, 8 % 10,8
Doba nabíjení (min)

90

68,25
Kapacita akumulátoru (Ah)

5

2,34
Hmotnost včetně akumulátoru (kg)

2,1

1,71
Délka (mm)

213

210,64
Výška (mm)

208

227,18

Hodnocení vrtání a funkcí

Co do vrtání lze tento model označit za profesionální. Díky silné baterii dovede vrtat otvory do dřeva až do průměru 55 mm, což je hodnota vysoko nad průměrem. Nadstandardní je také maximální rozměr otvorů vrtaných do oceli. Ten je určen na hodnotu 15 mm. Sklíčidlo pojme vrtáky s dříkem 1,5 až 13 mm. Krouticí moment s hodnotou 95 Nm zvládne i ty nejnáročnější úkony a v září roku 2020 byl téměř dvakrát vyšší než průměr zařízení zařazených do našeho testu. Model disponuje třístupňovou převodovkou, která zvyšuje jeho životnost. Funkce příklepu je v dané cenové kategorii již běžná, výjimkou není ani tento model. Samozřejmostí jsou funkce plynulého nastavení otáček a zpětného chodu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Max. průměr vrtání do dřeva (mm)

55

41,08
Max. průměr vrtání do oceli (mm)

15

75 % 13, 17 % 10, 8 % 15
Maximální upínací rozsah sklíčidla (mm)

13

83 % 13, 17 % 10
Krouticí moment (Nm)

95

54,58
Plynulé nastavení otáček

Ano

100 % Ano
Příklep

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Zpětný chod

Ano

100 % Ano

Hodnocení uživatelů

Model DeWALT DCD996P2 si v uživatelských recenzích nese renomé silného a robustního zařízení pro náročné a profesionály. Konkrétního jmenování se dočkala také baterie typu XR, která vydrží skutečné dlouho. Jediné, co se objevilo v hodnoceních jako drobná výtka je absence držáků na bity. Ten je vhodný zejména při práci na žebříku.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Profesionální aku vrtačka DeWALT DCD996P2 je z výroby vybavena kvalitním elektromotorem, namáhané části zařízení vyrobil DeWALT z kovu. Baterie se vyznačuje dlouhou výdrží, ale také vyšší hmotností. Nechybí funkce příklepu, co je však skutečně zajímavé, je velmi vysoký krouticí moment. Ten dosahuje hodnoty 95 Nm, vrtačka dobře poslouží i při vrtání masivnějšího kovu. Jedinou zásadní nevýhodou je pak vyšší cena.

Naše hodnocení a závěr

Vrtačce DeWALT DCD996P2 lze vytknout jediné a tím je pouze jedna baterie v balení. V dané cenové kategorii by se dalo očekávat baterií více. Co do funkcí a provozních parametrů je toto zařízení vhodné i pro ty nejnáročnější aplikace a dokonale vyhoví i profesionálům. Zákazníci ve svých recenzích nejčastěji zmiňují vysokou výdrž baterie, vysoký výkon vrtačky a skvělou kvalitu provedení. Zmiňován je také silný krouticí moment. Pokud byste hledali přístroj v nižší cenové hladině, který se svými parametry blíží tomuto, pak se podívejte na DeWALT DCD795D2.

7 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: DeWALT DCD996P2 | Hodnocení: 89,0 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým redaktorem naší redakce. Aku vrtačkami se zabývá přes rok, zkušeností nabral také v praxi, ať už na stavbě, v nábytku nebo u zámečníků. Díky kombinaci pracovních zkušeností s dobrým nastudováním problematiky vám bez obtíží vysvětlí například rozdíl mezi jednotlivými typy vrtáků. Kromě aku vrtaček si můžete jeho recenze přečíst také u televizí, monitorů a jiné elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den,
Měl bych dotaz zda-li by tato Aku vrtačka srovnala (vytočila) hromosvodarsky hliníkový drát?

Petr Hloupý

Dobrý den,
s krouticím momentem 95 Nm, kvalitním bezuhlíkovým pohonem a soustrojím z kvalitního kovu by tato vrtačka neměla mít s rovnáním drátu zásadní problémy. Vždy pro tyto účely bude vhodnější využití kabelové vrtačky, nicméně lze předpokládat, že DeWALT DCD996P2 tento úkon bez obtíží zvládne.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze DeWALT DCD996P2

DeWALT DCD996P2

7 900 Kč Orientační cena