Recenze Apple Watch Series 8 45 mm - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Apple Watch Series 8 45 mm

94,8 % Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Klasické chytré hodinky

Klady

  • Nadstandardní funkce
  • Větší, kvalitní displej s AlwaysOn
  • Možnost telefonování i placení
  • Měření všech hodnot

Zápory

  • Krátká výdrž baterie
  • Vysoká cena
  • Kompatibilní jen s iPhony
23 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Apple Watch Series 8 jsou novinkou podzimu 2022. Oproti starším řadám přinášejí řadu vylepšení, jako tomu je u nových chytrých hodinek výrobce Apple vždy zvykem. Ve srovnání s předchozí řadou zde ale zůstávají stejné parametry displeje, i v případě osmé řady má stále zapnutý Retina displej s tenkými rámečky velikost 1,9 palce a je samozřejmě barevný a ovládaný dotykem. Na hodinkách najdete dvě tlačítka, klasické boční otočné a také ploché, které při dlouhém stisknutí zavolá na tísňovou linku.

Dobíjecí baterie má při standardním používání pro Apple Watch typickou výdrž 18 hodin, v novém režimu nízké spotřeby se však její výdrž může i dvojnásobně prodloužit na 36 hodin (1,5 dne). I tato výdrž je však spíše podprůměrná ve srovnání s jinými modely chytrých hodinek v době psaní recenze (listopad 2022). Na výběr máte mezi dvěma velikostmi ciferníku, 41 a 45 mm, v závislosti na zvolené velikosti a řemínku budou hodinky vhodné na maximální obvod zápěstí 20 nebo 22 cm.

Hodinky potěší odolností proti prachu na úrovni IP6X a také voděodolností do 50 m (5 ATM), můžete s nimi tedy bez obav i plavat. Jejich hmotnost se drží na necelých 39 gramech a je v podstatě totožná jako u Apple Watch sedmé řady. Model Watch 8 je vyladěn k co nejvyšší odolnosti a díky silnému sklíčku by neměl jen tak prasknout. K dispozici je řada vyměnitelných řemínků v různých barvách i materiálech.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Apple

Úhlopříčka displeje (")

1,9

Typ displeje

LTPO OLED

Barevný displej

Ano

Dotykový displej

Ano

Druh baterie

Dobíjecí

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

18

Výdrž baterie v úsporném režimu (hod)

36

Odolnost vůči prachu

Ano (IP6x)

Odolnost vůči vodě

Ano (5 ATM)

Hmotnost (g)

51,5

Maximální obvod zápěstí (cm)

20/22

Vyměnitelný řemínek

Ano

Hodnocení vybavení a kompatibility

Osmá řada hodinek Apple Watch je z hlediska vybavení a kompatibility téměř totožná jako předchozí řada. Hodinky jsou opatřeny Wi-Fi i Bluetooth a rozumí si výhradně s telefony značky Apple. Mají také vlastní GPS pro určování polohy nezávisle na telefonu. Mírného vylepšení dosáhl jejich akcelerometr, díky kterému nově snímají vysoké zrychlení (až 256 G). Hodinky proto dokáží rozpoznat vážnou autonehodu nebo pád, pomocí nejrůznějších senzorů zhodnotí, zda je nutné zavolat pomoc, a případně ji samy zavolají.

Jestliže chcete chytré hodinky používat jako prodlouženou ruku telefonu, přijdou Apple Watch Series 8 nesmírně vhod. K jejich provozu telefon v podstatě ani nepotřebujete, pokud sáhnete po variantě Cellular s integrovaným mobilním tarifem. Dokáží zobrazovat notifikace a reagovat na ně, přijímat i odesílat zprávy a pomocí mikrofonu, reproduktoru a možnosti eSIM také provádět telefonní hovory. Můžete s nimi i platit nebo přehrávat hudbu.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

5.3

Wi-Fi připojení

Ano

Vlastní GPS

Ano

Aplikace

Apple Watch, Apple Zdraví

Kompatibilita

iOS

Chytré notifikace

Ano

Možnost SIM karty

Ano (eSIM)

Možnost telefonování

Ano

Možnost placení

Ano

Hodnocení funkcí

Největší pokroky najdete na poli funkcí. Apple Watch Series 8 jsou schopny snímat tělesnou teplotu, čímž pomohou ženám se sledováním a předpovědí menstruačního cyklu. Také si zde můžete nastavit připomenutí na užití vašich léků, vitaminů nebo doplňků stravy nebo provést EKG s pomocí hodinek. Navíc budete upozorněni, pokud má vaše srdce pomalejší, nebo naopak rychlejší tep či nepravidelný rytmus.

Hodinkám samozřejmě nechybí i v dnešní době již standardní, nikoli však samozřejmé funkce snímání srdečního tepu, okysličení krve, spánku či stresu. V měření tělesných hodnot jsou připraveny jít do hloubky a poskytnout detailní přehled o tepových zónách, fázích spánku a podobně. Nesmíme zapomenout ani na sportování, do hodinek je možné si stáhnout aplikace na mnoho typů sportovních aktivit. Velikost úložiště činí 32 GB.

Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ano

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ano

Záznam stresu

Ano

Automatické zahájení aktivity

Ano

Upozornění na neaktivitu

Ano

Hodnocení uživatelů

Apple Watch Series 8 hodnotí jejich uživatelé poměrně pozitivně. V recenzích nejčastěji zmiňují výtečné fungování v rámci ekosystému Apple, celkovou spolehlivost, oku lahodící design i přítomnost pokročilých funkcí. Ohlasy na výdrž baterie jsou smíšené, někomu přijde pocitově překvapivě dlouhá, jinému kratší. Vyšší cena hodinek podle uživatelských recenzí odpovídá kvalitě, hodinky potěší mimo jiné stálým a stabilním připojením k telefonu. Všechny recenze se dočtete na Heuréce.

Klady a zápory

Za hlavní klady v porovnání s jinými chytrými hodinkami ve srovnání jsme označili větší a kvalitní displej, který svou kvalitu obhájí jak dobrou čitelností i zobrazením celkově, tak i vyšší odolností proti poškození i prachu. S hodinkami je možné telefonovat i platit, dále nabízejí pokročilé funkce jako snímání tělesné teploty, okysličení krve, možnost EKG nebo podrobný přehled o spánku, tepu či srdeční aktivitě, ne všechny chytré hodinky takto detailní informace dokáží poskytnout.

Jako negativa vidíme vyšší cenu, kompatibilitu pouze s iPhony (jiné hodinky je často možné spárovat i s více operačními systémy telefonů) a kratší výdrž baterie. Ta činí 18 h, při nízké spotřebě 36 h, obě čísla jsou však stále průměrná až podprůměrná ve srovnání.

Porovnání s alternativami

Apple Watch Series 8 byly vydány na podzim roku 2022 stejně jako Apple Watch Ultra. V jistých ohledech mají mnoho společného, například možnost snímání tělesné teploty, detekci autonehody nebo pádu a jiné pokročilé funkce. Model Ultra je však na první pohled laděn do více extrémních podmínek, má robustnější tělo, větší displej s dvojnásobnou svítivostí, zvětšená tlačítka, delší výdrž baterie a více přesnou GPS, navíc je možné jej vzít i na hluboké ponory. Hodí se zkrátka spíše pro dobrodruhy nebo extrémní sportovce.

Pokud osmou sérii hodinek Apple srovnáme s předchozím modelem sedmé řady, liší se konkrétně v novější verzi čipu, nově osazeném snímači teploty, schopnosti detekovat autonehodu, vyšší odolnosti proti prachu a novější verzi Bluetooth. Co naopak zůstává stejné, je velikost i vlastnosti displeje či podobná výdrž baterie.

Naše hodnocení a závěr

Apple Watch Series 8 jsou našlapané chytré hodinky pro náročné uživatele. Oproti předchozí řadě přinášejí řadu vylepšení, jako je například vyšší odolnost proti prachu, nový snímač tělesné teploty nebo detekce autonehody. V jistých ohledech jsou podobné jako Apple Watch 7, a to v parametrech displeje, velikostních variantách, hmotnosti nebo výdrži baterie. Ta při standardním používání vydrží 18 hodin, nově je ale k dispozici i režim nízké spotřeby s udávanou dvounásobnou výdrží. Mezi uživateli se hodinky těší velké oblibě.

Pokud vám nezáleží na ceně a požadujete v současné době (listopad 2022) nejpropracovanější chytré hodinky na světovém trhu, sáhněte spíše po Apple Watch Ultra. Ty jsou vhodné i do extrémních podmínek, je možné je ovládat v rukavicích a obzvláště vyladěny jsou pro potápění.

23 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple Watch Series 8 45 mm | Hodnocení: 94,8 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Vybrané modely také otestovala v praxi, jeden z nich navíc již delší dobu sama používá, a proto dokáže říci, jaké detaily zvýší komfort používání a podobně. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy či proteiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Apple Watch Series 8 45 mm

Apple Watch Series 8 45 mm

23 500 Kč Orientační cena