Recenze Apple Watch Series 7 45 mm eSIM - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Apple Watch Series 7 45 mm eSIM

94,0 % Celkové hodnocení

Druhý nejlepší v kategorii Klasické chytré hodinky

Klady

  • Větší, kvalitní displej s Always On
  • Možnost telefonování i placení
  • Měření nejrůznějších hodnot

Zápory

  • Krátká výdrž baterie
  • Vysoká cena
  • Kompatibilní jen s iPhony
10 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

Jako je tomu u všech Apple Watch, je nejnovější model vždy tím nejvíce zdokonaleným. A to platí i u Apple Watch Series 7. Oproti předchozí generaci ale počítejte spíše jen s kosmetickými změnami. Velký displej technologie LTPO OLED má rámečky široké pouze 1,7 mm. Vzhledem ke zvětšení hodinek ze 44 na 45 mm ve srovnání s předchozí generací tak displej opravdu narostl. Jeho plocha je větší o 17 %.

Displej nabídne díky solidní svítivosti dobrou čitelnost i na slunci. Hodinky potěší technologií Always On Display, která nechá displej stále zapnutý, abyste mohli mít všechny potřebné ukazatele ihned k prohlédnutí.

Hodinky můžete zakoupit ve dvou velikostních variantách, i toto prošlo lehkou změnou. V tomto případě můžete vybírat z 41mm a 45mm varianty. S lehce většími rozměry mírně narostla i hmotnost hodinek, oproti jiným, konkurenčním modelům ale stále není nijak vysoká. Standardem je možnost výměny řemínku, bohužel ale také pro Apple Watch typická výdrž baterie okolo 18 hodin. Udávaná voděodolnost je 5 ATM, můžete s nimi tedy i plavat, a to až do hloubky 50 metrů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Apple

Úhlopříčka displeje (")

1,9

Typ displeje

LTPO OLED

Barevný displej

Ano

Dotykový displej

Ano

Druh baterie

Dobíjecí

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

18

Výdrž baterie v úsporném režimu (hod)

36

Odolnost vůči prachu

Ano (IP6x)

Odolnost vůči vodě

Ano (5 ATM)

Hmotnost (g)

38,8

Maximální obvod zápěstí (cm)

20

Vyměnitelný řemínek

Ano

Hodnocení vybavení a kompatibility

Nejspíš nebude překvapením, že Apple Watch sedmé řady disponují všemi standardními funkcemi a samozřejmě i nadstandardním vybavením. Naprosto běžná je přítomnost Bluetooth, Wi-Fi i vlastní GPS, hodinky tak nejsou tolik závislé na telefonu. Nezávislost ještě podporuje možnost eSIM, díky které je možné hodinkami telefonovat naprosto samostatně a kromě toho také platit.

U tohoto modelu opravdu platí, že je prodlouženou rukou telefonu, ale to až v takovém případě, že jej může v některých úkonech zcela nahradit, a vy tak mobil nemusíte mít u sebe. Počítejte ale s tím, že jsou hodinky kompatibilní jen s telefony stejného výrobce, tedy Apple. V nich k jejich ovládání a zobrazování naměřených hodnot slouží aplikace Apple Watch dělaná přímo pro ně, tělesné hodnoty uvidíte i v aplikaci Apple Zdraví.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano (5.0)

Wi-Fi připojení

Ano

Vlastní GPS

Ano

Aplikace

Apple Watch, Apple Zdraví

Kompatibilita

iOS

Chytré notifikace

Ano

Možnost SIM karty

Ano (eSIM)

Možnost telefonování

Ano

Možnost placení

Ano

Hodnocení funkcí

Apple Watch Series 7 jsou v době psaní recenze (říjen 2022) jedněmi z nejvíce našlapaných chytrých hodinek na trhu. Měří všechny podstatné veličiny, na které si jen dokážete vzpomenout, z tělesných hodnot je to srdeční tep, okysličení krve, spálené kalorie, ušlé kroky, kvalita spánku, kromě toho ale nabídnou i sledování menstruačního cyklu, upozornění na srdeční problémy nebo provádění EKG pomocí osazených fotodiod a LED světel. Nechybí zde ani kondiční trenér v podobě upozornění na nutnost se hýbat či automatické detekce zahájené aktivity.

Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ano

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ano

Záznam stresu

Ano

Automatické zahájení aktivity

Ano

Upozornění na neaktivitu

Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelé, kteří si sedmou řadu hodinek Apple zakoupili, ji v recenzích hodnotí všehovšudy výborně. Nejvíce kladných ohlasů směřuje ke kvalitě displeje, rychlému dobíjení, celkové kvalitě či modernímu a minimalistickému designu. Jak by se dalo očekávat, uživatelům nejvíce vadí krátká výdrž baterie a vyšší cena. Všechny recenze se dočtete na Heuréce.

Experti kladně hodnotí zejména velikost displeje, který patří mezi největší na trhu. Funkce Always On Display není jasem nijak zvlášť utlumená a QWERTY klávesnice pro zadávání textu na hodinkách pracuje dobře. Ve srovnání s předchozí generací ale nedošlo k přidání žádné zdravotní funkce a výrobce stále slibuje pouze 18 hodin výdrže. To se od první generace nijak nezměnilo (i když výkon ano).

Klady a zápory

My v redakci vidíme na hodinkách v podstatě ty stejné klady a zápory, jako hodnotí uživatelé. Musíme vyzdvihnout opravdu kvalitní displej, navíc s ještě tenčími rámečky oproti konkurenci, který navíc nabídne i Always On, tedy technologii stálého zapnutí. Jelikož se hodinky řadí ke špičce na trhu, jistě není překvapením, že s nimi můžete zaplatit i telefonovat, a to dokonce bez nutnosti mít u sebe mobil, Apple Watch 7 totiž podporují eSIM.

Navíc disponují senzory všech podstatných i nadstandardních hodnot, vyzdvihnout můžeme měření saturace krve nebo provádění EKG. Co jim ale vytýkáme, je krátká výdrž baterie, dle výrobce vydrží 18 hodin, při reálném používání se může výdrž ještě zkrátit. Jsou také ve srovnání s jinými, byť pokročilými modely dražší a je možné je spárovat pouze s telefony značky Apple, což může být pro někoho limitující.

Porovnání s alternativami

Zajímavé srovnání se nabízí, pokud se podíváme na hodinky Apple Watch Series 8. Jedná se o nejmodernější generaci (duben 2023), která na první pohled jako by 7. řadě z oka vypadla. Nabízí však nové funkce a několik menších vylepšení. Tou největší změnou je osazení snímače tělesné teploty. Ten pomůže detailnějším statistikám, a to zejména s ohledem na zdravotní stav (např. měření periody). Vylepšení přišlo také skrze detekci nehod, dalších zlepšení se ale nedočkáte.

Pokud máte Apple Watch 7 a zvažujete přechod na 8. generaci, doporučujeme ještě jednu generaci počkat. Doplnění o senzor tělesné teploty je více méně jediným větším vylepšením a v praxi se nejedná o žádnou funkci, která by vám změnila život. Pokud ale máte starší model nebo přechod na Apple Watch teprve zvažujete, zvolte raději lépe vybavený a podobně naceněný model 8. generace.

Naše hodnocení a závěr

Apple Watch Series 7 můžeme doporučit náročným uživatelům, kteří požadují jedny z novějších chytrých hodinek na trhu (říjen 2022) a nevadí jim vyšší cena. Nabídnou v podstatě téměř vše, co od chytrých hodinek náročný uživatel vyžaduje. Disponují kvalitním displejem s funkcí Always On, možností vyměnit si řemínek, mají vlastní GPS, podporují eSIM, jde s nimi telefonovat i platit, měří mnoho tělesných hodnot včetně například EKG a jsou voděodolné do 50 metrů.

To je vše pozitivní, na druhou stranu je ale cena i přesto, že se jedná o výběhový model, stále opravdu vysoká. Doporučujeme proto zvážit lépe vybavené Apple Watch Series 8 (mají navíc snímač teploty těla).

10 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple Watch Series 7 45 mm eSIM | Hodnocení: 94,0 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Vybrané modely také otestovala v praxi, jeden z nich navíc již delší dobu sama používá, a proto dokáže říci, jaké detaily zvýší komfort používání a podobně. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy či proteiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Apple Watch Series 7 45 mm eSIM

Apple Watch Series 7 45 mm eSIM

10 200 Kč Orientační cena