Recenze Apple Watch Series 7 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Apple Watch Series 7

94,0 % Hodnocení
redakce

Druhý nejlepší

Klasické chytré hodinky

Klady a zápory

Klady

  • Větší, kvalitní displej s Always On
  • Možnost telefonování i placení
  • Měření nejrůznějších hodnot

Zápory

  • Krátká výdrž baterie
  • Vysoká cena
  • Kompatibilní jen s iPhony
15 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Jako je tomu u všech Apple Watch, je nejnovější model vždy tím nejvíce zdokonaleným. A to platí i u Apple Watch Series 7. Oproti předchozí generaci ale počítejte spíše jen s kosmetickými změnami. Hodinky mají displej o úhlopříčce 1,9 palce, v porovnání se starším modelem jsme se zde dočkali dalšího zúžení rámečků displeje s cílem zvětšení jeho čisté plochy.

Displej je typu LTPO OLED, jak už je pro hodinky značky Apple typické, a nabídne dobrou čitelnost i na slunci. Hodinky potěší technologií Always On, která nechá displej stále zapnutý, abyste mohli mít všechny potřebné ukazatele ihned k prohlédnutí.

Hodinky můžete zakoupit ve dvou velikostních variantách, i toto prošlo lehkou změnou. V tomto případě můžete vybírat z 41mm a 45mm varianty. S lehce většími rozměry mírně narostla i hmotnost hodinek, oproti jiným, konkurenčním modelům ale stále není nijak vysoká. Standardem je možnost výměny řemínku, bohužel ale také pro Apple Watch typická výdrž baterie okolo 18 hodin. Udávaná voděodolnost je 5 ATM, můžete s nimi tedy i plavat, a to až do hloubky 50 metrů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Apple

Úhlopříčka displeje (")

1,9

Typ displeje

LTPO OLED

Barevný displej

Ano

Dotykový displej

Ano

Druh baterie

Dobíjecí

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

18

Výdrž baterie v úsporném režimu (hod)

36

Odolnost vůči prachu

Ano (IP6x)

Odolnost vůči vodě

Ano (5 ATM)

Udávaná hmotnost (g)

38,8

Maximální obvod zápěstí (cm)

20

Vyměnitelný řemínek

Ano

Hodnocení vybavení a kompatibility

Nejspíš nebude překvapením, že Apple Watch sedmé řady disponují všemi standardními funkcemi a samozřejmě i nadstandardním vybavením. Naprosto běžná je přítomnost Bluetooth, Wi-Fi i vlastní GPS, hodinky tak nejsou tolik závislé na telefonu. Nezávislost ještě podporuje možnost eSIM, díky které je možné hodinkami telefonovat naprosto samostatně a kromě toho také platit.

U tohoto modelu opravdu platí, že je prodlouženou rukou telefonu, ale to až v takovém případě, že jej může v některých úkonech zcela nahradit a vy tak mobil nemusíte mít u sebe. Počítejte ale s tím, že jsou hodinky kompatibilní jen s telefony stejného výrobce, tedy Apple. V nich k jejich ovládání a zobrazování naměřených hodnot slouží aplikace Apple Watch dělaná přímo pro ně, tělesné hodnoty uvidíte i v aplikaci Apple Zdraví.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ano

Vlastní GPS

Ano

Aplikace

Apple Watch, Apple Zdraví

Kompatibilita

iOS

Chytré notifikace

Ano

Možnost SIM karty

Ano (eSIM)

Možnost telefonování

Ano

Možnost placení

Ano

Hodnocení funkcí

Apple Watch Series 7 jsou v době psaní recenze (říjen 2022) jedněmi z nejvíce našlapaných chytrých hodinek na trhu. Měří všechny podstatné veličiny, na které si jen dokážete vzpomenout, z tělesných hodnot je to srdeční tep, okysličení krve, spálené kalorie, ušlé kroky, kvalita spánku, kromě toho ale nabídnou i sledování menstruačního cyklu, upozornění na srdeční problémy nebo provádění EKG pomocí osazených fotodiod a LED světel. Nechybí zde ani kondiční trenér v podobě upozornění na nutnost se hýbat či automatické detekce zahájené aktivity.

Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ano

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ano

Záznam stresu

Ano

Automatické zahájení aktivity

Ano

Upozornění na neaktivitu

Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelé, kteří si sedmou řadu hodinek Apple zakoupili, ji v recenzích hodnotí všehovšudy výborně. Nejvíce kladných ohlasů směřuje ke kvalitě displeje, rychlému dobíjení, celkové kvalitě či modernímu a minimalistickému designu. Jak by se dalo očekávat, uživatelům nejvíce vadí krátká výdrž baterie a vyšší cena. Všechny recenze se dočtete na Heuréce.

Klady a zápory

My v redakci vidíme na hodinkách v podstatě ty stejné klady a zápory, jako hodnotí uživatelé. Musíme vyzdvihnout opravdu kvalitní displej, navíc s ještě tenčími rámečky oproti konkurenci, který navíc nabídne i Always On, tedy technologii stálého zapnutí. Jelikož se hodinky řadí ke špičce na trhu, jistě není překvapením, že s nimi můžete zaplatit i telefonovat, a to dokonce bez nutnosti mít u sebe mobil, Apple Watch 7 totiž podporují eSIM.

Navíc disponují senzory všech podstatných i nadstandardních hodnot, vyzdvihnout můžeme měření saturace krve nebo provádění EKG. Co jim ale vytýkáme, je krátká výdrž baterie, dle výrobce vydrží 18 hodin, při reálném používání se může výdrž ještě zkrátit. Jsou také ve srovnání s jinými, byť pokročilými modely dražší a je možné je spárovat pouze s telefony značky Apple, což může být pro někoho limitující.

Porovnání s alternativami

Apple Watch Series 7 se hodí porovnat se starší řadou Apple Watch Series 6. U novějšího modelu došlo ke zúžení rámečků displeje, zobrazovaná plocha je tak výrazně prostornější. Hodinky série 7 také lehce narostly do rozměrů, seženete je ve 41 a 45mm variantě, s čímž se pojí i o něco vyšší hmotnost.

Pokud váháte, zda zakoupit Series 7 či 6, doporučujeme spíše starší model. Jestliže vám nevadí o něco širší rámečky displeje, dočkáte se jinak stejných funkcí, navíc za mnohem přívětivější cenu. Pokud hledáte ještě levnější Apple Watch, stále se prodávají i Apple Watch Series 3. Tam jsou ale funkce už značně omezené, například chybí měření saturace krve kyslíkem.

Naše hodnocení a závěr

Apple Watch Series 7 můžeme doporučit náročným uživatelům, kteří požadují jedny z novějších chytrých hodinek na trhu (říjen 2022) a nevadí jim vyšší cena. Nabídnou v podstatě téměř vše, co od chytrých hodinek náročný uživatel vyžaduje. Disponují kvalitním displejem s funkcí Always On, možností vyměnit si řemínek, mají vlastní GPS, podporují eSIM, jde s nimi telefonovat i platit, měří mnoho tělesných hodnot včetně například EKG a jsou voděodolné do 50 metrů.

Pokud byste chtěli zakoupit stejně vybavené hodinky, ale máte o něco nižší rozpočet, rozhodně doporučujeme předchozí řadu hodinek Apple Watch Series 6. Ta má sice o něco širší rámečky displeje, z hlediska funkcí se ale novějším 7 téměř rovná.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Apple Watch Series 7 | Hodnocení: 94,0 %
Karolína Šerá je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Vybrané modely také otestovala v praxi, jeden z nich navíc již delší dobu sama používá, a proto dokáže říci, jaké detaily zvýší komfort používání a podobně. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy či proteiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7

15 000 Kč Orientační cena