Menu

Recenze a srovnání Amazfit GTS 2 mini

81,0 % Celkové hodnocení

Malé, ale šikovné v kategorii Klasické chytré hodinky

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Pokročilé funkce
  • Více než 70 sportovních módů
  • Lze spárovat s Androidem i iOS

Zápory

  • Nemají vlastní Wi-Fi
  • Nelze jimi volat ani platit
  • Nižší kvalita zpracování
1 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Amazfit GTS 2 mini jsou kompaktní chytré hodinky, které za svou přijatelnou cenu nabídnou širokou škálu funkcí. Hodí se jak pro nenáročné uživatele, kteří s nošením wearables, chytrých náramků a podobně teprve začínají, tak i pro sportovní nadšence, kteří od hodinek nepožadují všechny pokročilé technologie, ale spíše široký výběr ze sportovních aktivit. Zastanou totiž funkci nejen sportovních, ale i chytrých hodinek, z každé kategorie nabídnou něco.

Výdrž baterie

Baterie disponuje kapacitou 220 mAh, její výdrž jako i v jiných případech závisí na frekvenci používání a zátěži hodinek. Pokud budete chtít využívat hodinky na maximum, mít neustálý přístup k notifikacím z telefonu či aktuálně naměřeným tělesným hodnotám a k tomu zapnutou GPS, na jedno nabití vám hodinky vydrží maximálně týden (168 hodin). Pokud je ale budete s telefonem párovat jen občas, tělesné funkce měřit jen na vyžádání a displej rozsvěcet jen několikrát denně, může se doba výdrže až ztrojnásobit.

Samotný proces nabíjení je navíc velmi snadný, nabíječka disponuje magnetickou koncovkou, a tak se kontakt s hodinkami nechtěně nepřeruší. Na jejím druhém konci najdete klasickou USB zástrčku, takže hodinky můžete dobíjet klidně i z počítače.

Displej a ovládání

Jádrem hodinek je barevný, průměrně velký displej o úhlopříčce 1,55″ typu AMOLED, který se ovládá dotykem. Má tvar čtverce s poměrně širokými okraji, výsledná zobrazovací plocha je proto o něco menší. Na výšku ale není nikterak výrazný. Odezva na dotyk je poměrně rychlá a přesná. Na hodinkách si můžete vybrat z několika designů displeje a také si sami zvolit, jaké hodnoty na něm chcete zobrazovat.

Na boku je model značky Amazfit osazen kulatým tlačítkem, kterým se zapíná displej a některé funkce. Ačkoli se tlačítko otáčí, na tento pohyb ale bohužel nereaguje; není možné jím scrollovat. To musíte dělat prsty. Jeho nevýhodou může být fakt, že prostorově vybočuje z tvaru hodinek a můžete jej tak pocítit při ohnutí zápěstí.

Hmotnost a zapínání

Hmotnost hodinek byla v době testování (listopad 2021) vůbec nejnižší. Výrobce uvádí, že hodinky váží necelých 20 gramů, včetně řemínku jsme však naměřili o 10 gramů více. Pocitově se ale stále řadí k lehčím modelům, na jejichž přívětivou hmotnost si rychle zvyknete. Po chvíli nošení jsme je sami téměř necítili.

Řemínek je dlouhý 24 cm a poskytuje dostatek děr pro upnutí na užším i širším zápěstí. Maximální možný obvod zápěstí činí 21,5 cm, minimální potom 15,5 cm. Řemínek je navíc možné vyměnit. Zde ale pociťujeme, že se promítá nižší cena hodinek – řemínek je k tělu s displejem upevněn dosti uvolněně a lehce se viklá také do stran. V používání hodinek to však nikterak nebrání.

Hodinky jsou k dostání ve třech barevných provedeních – v černém, zeleném a růžovém. Navíc si tento model můžete pořídit v o něco rozměrnější verzi nesoucí název Amazfit 2 GTS. Tělo hodinek je vyrobeno z hliníku, materiálem řemínku je poté na dotek velmi hladký silikon, zapínání je však plastové, časem se tedy může poškrábat. Hodinky Amazfit potěší voděodolností 5 ATM, můžete s nimi tedy plavat, a dokonce se i potápět do hloubky až 50 m.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Amazfit

Úhlopříčka displeje (")

1,55

Typ displeje

AMOLED

Barevný displej

Ano

Dotykový displej

Ano

Druh baterie

Dobíjecí

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

168

Výdrž baterie v úsporném režimu (hod)

504

Odolnost vůči prachu

Ano

Odolnost vůči vodě

Ano (5 ATM)

Hmotnost (g)

19,5

Naměřená hmotnost (g)

30

Maximální obvod zápěstí (cm)

21,5

Vyměnitelný řemínek

Ano

Unboxing a video z testování

Hodnocení vybavení a kompatibility

Na poli kompatibility si model GTS 2 mini vede velmi dobře. K telefonu jej připojíte pomocí Bluetooth a poté ho spárujete v aplikaci Amazfit (aktuálně pod názvem Zepp). Ta je dostupná pro mobilní platformu Android i iOS, což je výhodou, některé chytré či sportovní hodinky komunikují jen s vybranými značkami telefonů. Hodinky si můžete nastavit i do českého jazyka.

Vlastní Wi-Fi hodinky ale nemají, takže zobrazování notifikací a funkce závislé na internetovém připojení poběží pouze se spárováním k telefonu. Z hodinek také nemůžete volat, protože neumožňují vložení SIM karty, a oželet musíte i placení, přece jen se jedná o levnější přístroj.

Zajímavou funkcí je ale možnost ovládání hlasem pomocí hlasového asistenta Alexy, ovládání přehrávání hudby, a dokonce i fotoaparátu v telefonu. Druhá zmíněná vymoženost přijde vhod, chcete-li například vyfotit selfie s partou přátel. Mobil odložíte o kus dále a namísto samospouště s časovým limitem stačí klepnout na hodinky. Nechybí zde ani standardní výbava jako kalendář, stopky, budík či funkce nalezení telefonu.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ne

Vlastní GPS

Ano

Aplikace

Amazfit (Zepp)

Kompatibilita

Android i iOS

Chytré notifikace

Ano

Možnost SIM karty

Ne

Možnost telefonování

Ne

Možnost placení

Ne

Hodnocení funkcí

Pojďme se nyní zaměřit na hodinky z hlediska jejich funkcí. Disponují vlastní GPS, dokáží měřit srdeční tep a jiné tělesné hodnoty včetně kyslíku v krvi, úrovně stresu, fází spánku či menstruačního cyklu u žen. Měření probíhá poměrně rychle, tepovou frekvenci po zadání příkazu detekují do 20 sekund, saturaci krve potom za necelou půlminutu. Můžete s nimi provádět také dechová cvičení na zklidnění. Hodinky vám mohou zasílat upozornění k pohybu a dokáží také samy detekovat započatou aktivitu.

Jste-li vášnivým sportovcem, jistě oceníte i širokou nabídku sportovních aktivit, sportovních módů je více než 70. Z nich jmenujeme klasické jako venkovní či vnitřní běh, obdobně venkovní či vnitřní cyklistiku, chůzi, plavání, jógu, veslovací trenažer, venkovní turistiku nebo badminton, ale také méně rozšířené jako skákání přes švihadlo, šerm, box, jízdu na koni nebo kolečkových bruslích či nejrůznější druhy tance. V porovnání s jinými modely zde ale chybí virtuální trenér, který by vám například ukázal pár cviků na protažení při dlouhém sezení.

Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ano

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ano

Záznam stresu

Ano

Automatické zahájení aktivity

Ano

Upozornění na neaktivitu

Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelé jsou s hodinkami nadmíru spokojeni. Vytýkají jim opravdu jen drobnosti – například plastové zapínání řemínku nebo kratší dosah hodinek od telefonu, což záleží na dosahu Bluetooth. Jinak si je ale v recenzích velice pochvalují, a to zejména pro nízkou hmotnost a kompaktní rozměry, dlouhou výdrž baterie, jednoduché ovládání, množství i pokročilých funkcí a také sportovních režimů. Navíc je možné je spárovat jak s telefonem s Androidem, tak i iOS.

Klady a zápory

My jsme za hlavní benefity Amazfit GTS 2 mini označili nízkou hmotnost, protože 30 gramů je opravdu unikátních, některé chytré hodinky váží i více než dvojnásobek. Nabídka funkcí je poměrně pokročilá, z těch méně běžných jmenujeme například měření kyslíku v krvi, ovládání fotoaparátu či přehrávače hudby v telefonu. Nesmíme zapomenout ani na přítomnost vlastní GPS a více než 70 sportovních módů s některými neobvyklými aktivitami, takže si přijde na své snad každý nadšenec sportu.

Z hlediska funkcí hodinkám vytýkáme snad jen nemožnost uskutečňování hovorů a placení. Zařízení navíc nemá vlastní připojení k internetu, je závislé na párování s telefonem. Nižší cena modelu se projevila na celkovém zpracování, upevnění řemínku k tělu se lehce viklá a část řemínku, kterou se zapíná, je z pocitově méně kvalitního plastu.

Naše hodnocení a závěr

Sháníte-li cenově dostupnější, ale stále našlapané chytré hodinky, můžeme vám Amazfit GTS 2 mini jen doporučit. Nehledě na jejich cenu potěší i náročné uživatele, kteří kromě standardních funkcí požadují i něco navíc. Pokud oželíte fakt, že s hodinkami nemůžete telefonovat, a rozhodnete se po nich sáhnout, dostane se vám abnormálně lehkého modelu s mnoha sportovními režimy, měřením tělesných funkcí včetně kyslíku v krvi či vlastní GPS. Po spárování s telefonem jimi můžete ovládat fotoaparát nebo hudební přehrávač a nastavit češtinu jako jazyk rozhraní. Hodinky jsou navíc voděodolné, a tak s nimi můžete i plavat.

Potěší barevným dotykovým displejem a dlouhou výdrží baterie, která ale závisí na frekvenci užívání. Svým designem připomínají populární Apple Watch, na rozdíl od nich je ale kromě telefonu s iOS připojíte i k operačnímu systému s Androidem. Vzhledem k ceně je ale více než jasné, že tolik chytrých funkcí jako u Applu zde nenajdete. Navíc pokulhávají i co se týče kvality zpracování; zapínání řemínku je plastové, upevnění řemínku k displeji se lehce viklá, a i když se boční tlačítko kromě stisku dá také otáčet, potenciál tohoto pohybu využit nebyl.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Amazfit GTS 2 mini | Hodnocení: 81,0 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je nadšencem a naším technickým guru. Specializuje se na elektroniku, přípravu a realizaci testů. Dlouhá léta se věnoval závodně atletice a kondičně plavání, chápe tedy význam jednotlivých funkcí chytrých hodinek pro sportovce. V rámci své redakční činnosti delší dobu využíval také nejmodernější chytré hodinky za účelem usnadnění komunikace. Na této stránce vám vysvětlí, jaké funkce jsou při výběru zásadní, zda si vybrat OLED či transflektivní displej a celou řadu dalšího. Jeho recenze najdete také v kategorii mobilů či notebooků.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli tam je jízda na koni, děkuji za odpověď.

Kristyna Markova

Dobrý den, ano, tato aktivita v hodinkách je. Více informací najdete v recenzi v kapitole Hodnocení funkcí.

Karolína Šerá, redaktor

Měří hodinky krevní tlak? Děkuji

Blanka

Dobrý den, tyto hodinky krevní tlak měřit neumí. Na poli chytrých hodinek se jedná zatím o méně rozšířenou funkci.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, dokáží hodinky ukázat aktuální rychlost (v reálném čase)? Pokud ano, tak v jakých jednotkách? Předem děkuji za odpověď

Hanka

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Ano, hodinky rychlost měří, nicméně jsou při tom závislé na připojení k telefonu. Jednotky, ve kterých je rychlost udávána, výrobce neuvádí.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Amazfit GTS 2 mini

Amazfit GTS 2 mini

1 700 Kč Orientační cena