Recenze a test A4Tech Bloody RT7A Terminator Core 3 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test A4Tech Bloody RT7A Terminator Core 3

58,7 % Celkové hodnocení

Levný herní výkon v kategorii Bezdrátové myši

Jednotlivá hodnocení

 • 4,6/10
  Kancelářské využití
 • 6,3/10
  Profesionální práce
 • 7,3/10
  Herní využití (FPS)
 • 7,2/10
  Herní využití (MMO)
 • 5,4/10
  Cestování

Klady

 • Dobrý poměr ceny a výkonu
 • Laserové spínače s nízkou prodlevou
 • Perfektní pohyblivost

Zápory

 • Chybí Bluetooth
 • Nižší kvalita provedení
 • Kratší výdrž baterie
1 000 Kč Orientační cena

Základní parametry, kvalita provedení a baterie

Tato levnější bezdrátová myš se mezi hráči těší velké oblibě pro svým až překvapivě dobrý poměr mezi cenou a výkonem. A4Tech Bloody RT7A Terminator Core 3 je skutečným terminátorem v segmentu levnějších zařízení. S ohledem na nižší pořizovací cenu vás při rozbalování nečeká žádný naplňující prožitek z unboxingu. V balení naleznete myš, kabel pro nabíjení, extender přijímače, návod a několik nálepek s logem Bloody.

Kabel obdržel microUSB konektor a jeho provedení působí spíše levným dojmem než jakkoliv odolným. Opačný názor máme na extender přijímače. Od pohledu a prvního dotyku je zřejmé, že se nejedná o žádnou myš za vyšší tisíce. Na druhou stranu si však hned všimnete strukturovaného a pogumovaného povrchu na tlačítcích a ergonomického tvarování. Co do velikosti se myš řadí spíše mezi cvalíky než zařízení na cesty. Celková délka dosahuje 120 mm. Tato velikost sedí dobře spíše do větší dlaně.

Unboxing a testování

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

A4Tech

60 % Logitech, 13 % Razer, 13 % Microsoft, 7 % Asus, 7 % Trust
Délka (mm)

120

113,19
Šířka (mm)

80

68,83
Výška (mm)

37

48,31
Minimální hmotnost (g)

105,6

106,55
Maximální hmotnost (g)

105,6

110,69

Hmotnost

Svou hmotností se řadí Terminator do průměru našeho testu v říjnu 2021. Hmotnost není možné ovlivnit přídavným závažím, 105,6 gramů však můžeme považovat za hodnotu, která vyhoví většině uživatelů. Nízkou hmotnost má na svědomí zejména méně kvalitní, tedy i lehčí plast.

Kvalita provedení

Jak jsme zmínili už výše, použitý plast působí na dotek levně. Jeho povrch je však naštěstí matný, a tak materiál nemá na pocit z používání žádný zásadní vliv. Rozdíl může nastat po čase ve smyslu životnosti. Tlačítka mají povrch lesklý a sbírají otisky prstů. Na levém a pravém tlačítku myši je umístěn gumový plát s výrazně strukturovaným povrchem. Po stranách gumu nenajdete, ale pod palcem umístil výrobce 5 hlubokých drážek, aby myš držela v dlani stabilně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kvalita provedení

Levný plast

73 % Kvalitní plast, 27 % Levný plast
Pogumovaný povrch

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Strukturovaný povrch

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Povrch plastových částí

Matný

87 % Matný, 13 % Lesklý

Plastové kolečko obdrželo pogumovaný povrch také, rovněž s hlubokou strukturou. Kluzné plošky na spodní straně myši jsou na rozdíl od konkurence provedeny z kovu, na tvrdém povrchu tak kloužou opravdu dobře. Na podložce se ale rozdíl mezi nimi stírá. Výrobce vnitřní prostory nikterak neotevřel, USB přijímač má své místo na spodní straně myši. Na svém místě drží pouze mechanicky, žádný magnet pro zajištění pozice výrobce neosadil. Na cestách tedy dejte pozor, abyste jej nevytratili.

Baterie

Výrobce volil v případě tohoto zařízení baterii integrovanou. Ta má sice papírově opravdu velkou kapacitu, není však nikterak zvlášť kvalitní. Myš budete pravděpodobně nabíjet každých pár dní, program výrobce navíc její úroveň nabití ne vždy ukazuje správně. O nízké úrovni baterie se můžete informovat v programu výrobce, myš však začne také červeně blikat a dá vám o potřebě nabíjení vědět. Zařízení žádným vypínačem nedisponuje.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ baterie

Integrovaná

47 % Integrovaná, 33 % 1x AA, 13 % 2x AA, 7 % 2x AAA
Baterie v balení

Ano

100 % Ano
Indikátor stavu baterie

V programu

40 % Na myši, 40 % V programu, 20 % Bez indikátoru
Vypínač

Ne

93 % Ano, 7 % Ne
Bezdrátové nabíjení

Ne

93 % Ne, 7 % Ano

Ergonomie a připojení

Zařízení je ergonomicky provedeno zcela průměrně. Na první pohled si sice všimnete tvarování, které by mělo úchop vylepšovat a skutečně jej vylepšuje. Křivky jsou však poměrně nedokonalé, myš nemá náklon do strany a odkládací ploška na prsteníček trochu vadí malíčku. Naopak umístění bočních tlačítek je ideální, kloubem palce ovládáte tlačítko blíže k vám, to vzdálenější naopak bříškem. Drápový úchop konečky prstů není v tomto případě pohodlný.

Na řádcích výše by mohl popis vyznít až příliš kriticky, v potaz je potřeba však vzít také cenu zařízení. S ohledem na cenovou hladinu je na tom Terminator velmi slušně a za tak nízký finanční obnos najdete lépe tvarovanou myš jen těžko. Konstrukce tradičně není souměrná, v levé ruce tak nelze myš využít.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Držení myši

Pro praváky

53 % Univerzální, 47 % Pro praváky
Ergonomie držení (1-5)

3

3,33
USB přijímač

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Bluetooth

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
Extender přijímače

Ano

80 % Ne, 20 % Ano
Počet připojitelných zařízení

1

73 % 1, 27 % 3
Typ konektoru na myši

microUSB

53 % Bez konektoru, 27 % USB-C, 20 % microUSB
Typ konektoru na počítači

USB-A

53 % Bez konektoru, 47 % USB-A
Délka kabelu

190

Kvalita kabelu

Obyčejný plastový kabel

53 % Bez kabelu, 33 % Kvalitní plastový kabel, 13 % Odolný omotaný kabel
Doba odezvy (ms)

1

27 % 1, 7 % 12, 7 % -, 60 % Neuvedeno

Připojení

Zařízení disponuje pouze konektorem typu USB, bezdrátově prostřednictvím Bluetooth ji tedy nepřipojíte. Díky infračerveným mikrospínačům se odezva pohybuje pod úrovní 1 milisekundy. V praxi je prodleva vždy vyšší v závislosti na celé řadě parametrů včetně stavu operačního systému, typu USB konektoru, který využíváte, nebo také chipsetu základní desky vašeho počítače. Dosah USB přijímače není moc dlouhý, na delší vzdálenost signál vypadává. K tomuto účelu slouží extender přijímače.

Tlačítka a kolečko

Vývojáři v A4Techu vybavili myš celkem 9 tlačítky (včetně kliknutí kolečkem), přičemž všechna lze v programu výrobce programovat a uzpůsobit dle potřeby. Toho dosáhnete pouze při využití s operačním systémem Windows. V MacOS sice myš částečně funguje, ale program výrobce nikoliv.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Trvanlivost spínačů (milionů kliknutí)

20

13 % 20, 7 % 70, 7 % 50, 7 % -, 67 % Neuvedeno
Celkový počet tlačítek

9

6,80
Počet bočních tlačítek

2

47 % 2, 27 % 0, 20 % 3, 7 % 12
Počet programovatelných tlačítek

9

5,67
Tlačítko přepínání DPI

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Typ kolečka

Mechanické

60 % Mechanické, 33 % S nekonečným rolováním, 7 % Dotyková plocha
Naklápění kolečka do stran

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Kolečko pod palcem

Ne

100 % Ne
3D kulička

Ne

100 % Ne
Zvuk tlačítek

Hlasitý

60 % Hlasitý, 27 % Průměrný, 13 % Tichý
Vyměnitelné spínače

Ne

93 % Ne, 7 % Ano

Tlačítka 3 a 4 na hřbetě myši jsou poměrně špatně ovladatelná. Ruku musíte nadzvednout a nahmatat je prsty. Lze je sice ovládat druhým kloubem prostředníčku, ale jen těžko trefíte to tlačítko, které trefit chcete. Klikání tlačítek je skutečně hlasité, do tiché kanceláře vhodné není. Myš patřila v našem testu k nejhlučnějším.

Snímač a pohyb myši

Výrobce volil dobře fungující optický snímač. Ten z podstaty věci tedy nedovolí provoz na skle či jiné průhledné ploše. Citlivost lze nastavit v rozsahu od 800 po 4 000 DPI. Tento rozsah bude vyhovovat většině uživatelů, náročným hráčům však stačit nemusí. Myš vyhoví dobře při hraní ve FullHD rozlišení.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Pohyblivost myši (1-10)

10

7,27
Fungování na skle

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Maximální citlivost (DPI)

4 000

7 640,00
Minimální citlivost (DPI)

800

453,33
Typ snímače

Optický

80 % Optický, 20 % Laserový
Polling rate (max)

500

67 % 125, 33 % 1000
Maximální rychlost pohybu (IPS)

200

20 % 30, 20 % 400, 7 % 650, 7 % 450, 7 % -, 40 % Neuvedeno
Trvanlivost spínačů (milionů kliknutí)

20

13 % 20, 7 % 70, 7 % 50, 7 % -, 67 % Neuvedeno

Polling rate dosahuje 500 hertz, minimální hodnota odezvy pohybu je tedy 2 milisekundy. V tomto ohledu recenzovaný model nedosahuje možností dražších herních myší. Snímač by měl pohyb zaznamenat správně, pokud s ním nepohnete rychlostí větší než 200 IPS (palců za sekundu). Po převodu na metrický systém dostaneme maximální rychlost pohybu 18,4 kilometrů za hodinu.

Pohyb myši

Terminatora jsme podrobili testu na nakloněné rovině a vedl si nadstandardně dobře. Kovové kluzné plošky v kombinaci s relativně nízkou hmotností vedly k celkovému hodnocení pohyblivosti 10 bodů z 10. To v praxi znamená, že se s myší hýbe tak dobře, jak je to jen možné, a v tomto ohledu zařízení ruku neunavuje.

Software

A4Tech nabízí sofistikovaný program Bloody 7, který umí vše, co si budete jen přát. Bohužel je tento software laděný primárně na hráče a tomu odpovídá i jeho rozhraní.

Program je nepřehledný, graficky se podobá zpracování originálního Doomu a moc přátelský také není. Na druhou stranu umožňuje kompletní přenastavení myši, makra, změnu podsvícení a celou řadu dalších vylepšení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Program výrobce

Pokročilý

73 % Pokročilý, 20 % Základní, 7 % Není k dispozici
Podsvícení

Stálé

80 % Ne, 20 % RGB se synchronizací

Názory uživatelů a odborníků

Kromě vlastních testů jsme prošli také hodnocení uživatelů, kteří si myš zakoupili. Ti v podstatě potvrzují slabá i silná místa, která jsme na zařízení identifikovali. Aplikace jim připadá nepřehledná, baterie toho snese opravdu málo a vybíjí se již po dni používání. Naopak dobře hodnotí držení myši v ruce, velmi přijatelnou cenu a kovové pojezdy.

Klady a zápory

Tím nejzásadnějším kladem tohoto modelu je bezesporu výborný poměr ceny a výkonu. I když celkové provedení nedosahuje kvalit konkurenčních produktů, ve své cenové hladině lze označit za nadstandardní. Laserové spínače mají nízkou prodlevu kliknutí a kovové pojezdy zajistí opravdu hladký skluz po každém povrchu.

Na druhou stranu je myš skutečným cvalíkem a nemusí sedět do každé dlaně. Připojení umožňuje pouze USB přijímač, modul Bluetooth v myši osazen nebyl. Za zásadní nedostatek ale můžeme označit zejména opravdu krátkou výdrž baterie. Ta se sice papírově tváří po stránce kapacity nadprůměrně, v praxi však nedosahuje ani průměru. Pokud by měl výrobce něco vylepšit, pak zejména baterii.

Závěrečné hodnocení

A4Tech Bloody RT7A Terminator Core 3 patří k výkonným herním myším v nízké cenové hladině. Za přijatelný finanční obnos obdržíte zařízení, které se v některých parametrech srovnává s modely mnohem dražšími. Tato teze však neplatí, pokud se podíváme na kvalitu plastu, možnosti připojení či výdrž baterie.

Program nabízí všechny možnosti, které můžete potřebovat. Je však poněkud složitý, uživatelsky nepřívětivý a svým vzezřením připomíná hry z 90 let. Ergonomicky na tom není myš špatně, řadí se do průměru, ale v malé dlani moc dobře nesedí. Pokud hledáte levnou variantu pro hraní kompetitivních titulů, je tento model zajímavou volbou právě pro vás. Univerzálnějšího pojetí, ale také lepších herních hodnot se dočkal o něco dražší model Asus ROG Strix Impact II, který nabízí celkově lepší parametry.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: A4Tech Bloody RT7A Terminator Core 3 | Hodnocení: 58,7 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým redaktorem v naší redakci. Test bezdrátových myší sestavil na základě svých odborných znalostí i rešerší. Každá myš v testu mu navíc prošla rukama a věnoval jí několik hodin testování. Článkem vám přiblíží, jak produkty testoval a na co se při výběru obecně zaměřit. Kromě myší se Jakub věnuje také notebookům, tabletům či třeba chytrým telefonům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze A4Tech Bloody RT7A Terminator Core 3

A4Tech Bloody RT7A Terminator Core 3

1 000 Kč Orientační cena