Recenze Bissell 1558N SpotClean Professional - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Bissell 1558N SpotClean Professional

Velmi dobré Celkové hodnocení

Dostupná varianta v kategorii Čističe koberců

Klady

  • Velmi solidní výkon
  • Kompaktní rozměry
  • Nízká hmotnost
  • Snadné používání
  • Nenáročné čištění

Zápory

  • Kratší hadice
  • Vyšší hlučnost
5 000 Kč Orientační cena

SpotClean Professional patří mezi nejlepší produkty od největšího výrobce produktů pro péči o podlahu, americké společnosti Bissell. Zaujme nejen svou příznivou cenou, ale také širokými možnostmi využití, na čemž se podílejí mnohé jeho zajímavé vlastnosti.

Základní charakteristiky

Bissell 1558N SpotClean Professional sice není nejvýkonnějším čističem koberců na trhu, nicméně v dané cenové kategorii se jedná o dosti výkonné zařízení. Využít jej lze nejen při čištění koberců a čalounění, ale třeba také automobilových interiérů. Na tom se podílí kompaktní rozměry a nízká hmotnost (pouze 5,8 kg), což velmi usnadňuje manipulaci. V tomto ohledu ovšem musíme přeci jen vytknout absenci koleček, která poněkud zamrzí.

Daný čistič koberců potěší rovněž specializovanou kartáčovou hubicí, jež pomáhá odstranit i odolnou špínu a skvrny. Musíme ovšem doplnit, že se jedná o zařízení vhodné spíše na menší plochy, a to kvůli objemu nádoby na čistou a špinavou vodu (2,9/3,5 l) i kratší hadici. Pokud však hledáte náčiní ideální právě do takových prostor, jedná se o jedno z nejlepších možných řešení. Nebude-li vám tedy vadit poněkud vyšší hlučnost, jež činí 84 dB.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Bissell 1558N SpotClean Professional patří mezi nejlépe hodnocené čističe koberců mezi samotnými uživateli. Ti oceňují jeho kompaktní rozměry a nízkou hmotnost, díky čemuž se dle zkušeností snadno používá, a navíc je perfektně skladný. Kvitováno je i nenáročné čištění či pěkný design. Mezi výtkami se naopak objevuje kratší hadice, menší nádoba na vodu, absence koleček či vyšší hlučnost, neboť dané zařízení je skutečně poměrně hlasité.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Čistič koberců Bissell 1558N SpotClean Professional nepatří k nejvýkonnějším zařízením na trhu, na druhou stranu za cenu kolem 5 000 Kč budete jen těžko hledat lepší řešení. Daný vysavač společně s čisticím prostředkem a kartáčovou hubicí vyčistí i odolné nečistoty, navíc se s ním snadno manipuluje a jednoduše se čistí. Mezi zápory patří kratší hadice, menší nádoba na čistou a špinavou vodu, nepřítomnost koleček či vyšší hlučnost.

Porovnání s alternativami

Ačkoli značka Bissell patří mezi přední výrobce produktů pro péči o podlahu, příliš čističů koberců od tohoto výrobce k dispozici nemáte. Jako alternativu lze zvolit Bissell 1858N, což je sice výkonnější zařízení, které na rozdíl od recenzovaného produktu umožňuje i suché čištění, je ale zhruba dvakrát dražší. Vhodnější alternativu tak může představovat spíše Kärcher SE 4001, což je rovněž zajímavé řešení za cenu do 5 000 Kč.

Závěrečné shrnutí

Pokud hledáte výkonný čističe koberců za velmi příznivou cenu, jen těžko vás může zaujmout jiný produkt než Bissell 1558N SpotClean Professional. Dané zařízení má solidní výkon a velmi snadno se používá (viz výše). Mnohé jedince navíc zaujme i svým moderním designem. Ačkoli lze nalézt také některá negativa jako vyšší hlučnost, tento čistič koberců je vynikajícím a cenově dostupným řešením vhodným především pro čištění menších ploch.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

750

Objem nádoby na čistou vodu (l)

2,9

Objem nádoby na špinavou vodu (l)

3,5

Sáček

Ne

Délka kabelu (m)

6,5

Akční rádius (m)

8

Hlučnost (dB)

84

Hmotnost (kg)

5,8

Výška (cm)

36

Šířka (cm)

36

Hloubka (cm)

25

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bissell 1558N SpotClean Professional | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který věnuje pozornost produktům z různých oblastí. Nyní se zaměřil i na čističe koberců. Doma má totiž nejen tuto podlahovou krytinu, ale také kocoura, takže právě tepovač pravidelně používá. Při výběru těch nejlepších zařízení, která máte aktuálně k dispozici, proto zohlednil vlastnosti, jež sám považuje za podstatné. Nejde tedy jen o výkon, ale třeba také o náročnost čištění tepovače, jež může být poněkud otravné.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bissell 1558N SpotClean Professional

Bissell 1558N SpotClean Professional

5 000 Kč Orientační cena