Recenze Kärcher Puzzi 10/1 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Kärcher Puzzi 10/1

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Čističe koberců

Klady

  • Výborný sací výkon
  • Jednoduché ovládání
  • Rozličné příslušenství
  • Objem nádob na vodu
  • Široké uplatnění

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vyšší hmotnost
  • Větší rozměry
17 000 Kč Orientační cena

Hledáte-li špičkový čistič koberců, který si navíc efektivně poradí i s čištěním čalouněného nábytku, optimální řešení představuje Kärcher Puzzi 10/1. Jedná se o opravdu výkonné zařízení, při jehož nákupu ovšem budete muset sáhnout poněkud hlouběji do kapsy.

Základní charakteristiky

Profesionální tepovač Kärcher Puzzi 10/1 je dodáván s podlahovou hubicí, ale také s hubicí na čalounění. Umožňuje přitom opravdu efektivně vyčistit středně velké a větší plochy, a to bez nutnosti často měnit vodu. Nádrž na čistou/špinavou tekutinu má totiž objem 10/9 litrů, což je v rámci těchto zařízení nadprůměr. Navíc se jedná o opravdu výkonný stroj, neboť výkon turbíny činí perfektních 1 250 W a výkon čerpadla je velmi dobrých 40 W, což jsou opět nadprůměrné hodnoty.

Kärcher Puzzi 10/1 dostanete s rozmanitými doplňky, mezi něž patří ruční náčiní, nástřiková hadice s integrovaným přívodem vody či úzká podlahová hubice. Ta umožňuje uplatnění i ve stísněných prostorách, tedy např. při čištění autosedaček. Daný čistič koberců je navíc vyrobený z kvalitních materiálů. Vzhledem ke svým vlastnostem však patří k rozměrnějším a těžším zařízením. Na druhou stranu je opatřen dvěma malými a dvěma velkými kolečky.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Ačkoli někteří uživatelé příliš dobře nehodnotí vysokou cenu, což je pochopitelné, Kärcher Puzzi 10/1 sbírá vesměs velmi kladné ohlasy. Kvitován je jeho výborný sací výkon, velice jednoduchá obsluha, velikost nádrží na vodu, dostatečné silný nástřikový tlak nebo výsledky při čištění čalouněného nábytku. Úplná spokojenost sice nepanuje s trochu většími rozměry a hmotností, na druhou stranu pozitiva dle uživatelů rozhodně převyšují nad negativy.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Čistič koberců Kärcher Puzzi 10/1 se hodí pro domácí i profesionální použití. Má velmi kvalitní sací výkon, snadno se ovládá a dostanete s ním rozmanité příslušenství. Proto nachází uplatnění nejen při čištění koberců, ale velká spokojenost s ním mj. panuje i při čištění čalouněného nábytku. Ačkoli disponuje čtyřmi kolečky, je přeci jen poněkud rozměrnější a těžší. Za určitý zápor potom musíme považovat i vysokou pořizovací cenu.

Porovnání s alternativami

V současné době na českém trhu seženete nejvíce čističů koberců právě se značkou Kärcher. Liší se přitom vlastnostmi i cenou. Za alternativu recenzovaného produktu je možné považovat model Kärcher Puzzi 8/1 C, který je rovněž velmi výkonný. Jeho cena je o něco nižší, nedostanete s ním ovšem tolik příslušenství. Z produktů jiných značek lze jako vhodnou alternativu jmenovat Lavor Wash Jupiter, což je rovněž profesionální tepovač.

Závěrečné shrnutí

Kärcher Puzzi 10/1 představuje jedno z nejlepších možných řešení pro čištění koberců, a to především v rámci středně velkých a větších ploch. Výtečný je nicméně i při čištění čalounění nábytku a uplatnění navíc může nalézt i při úklidu interiéru automobilu. Potěší i snadnou obsluhou, velkou nádrží na vodu nebo rozličným příslušenstvím. Před nákupem ovšem musíte zvážit, zda jej doma skutečně plně využijete, protože jeho cena opravdu není zanedbatelná.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

1 250 W

Objem nádoby na čistou vodu (l)

10

Objem nádoby na špinavou vodu (l)

9

Délka kabelu (m)

7,5

Hlučnost (dB)

76

Hmotnost (kg)

10,7

Výška (cm)

44

Šířka (cm)

32,5

Hloubka (cm)

69

17 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kärcher Puzzi 10/1 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který věnuje pozornost produktům z různých oblastí. Nyní se zaměřil i na čističe koberců. Doma má totiž nejen tuto podlahovou krytinu, ale také kocoura, takže právě tepovač pravidelně používá. Při výběru těch nejlepších zařízení, která máte aktuálně k dispozici, proto zohlednil vlastnosti, jež sám považuje za podstatné. Nejde tedy jen o výkon, ale třeba také o náročnost čištění tepovače, jež může být poněkud otravné.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kärcher Puzzi 10/1

Kärcher Puzzi 10/1

17 000 Kč Orientační cena