Menu

Trezor Model T – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Bitcoinové HW peněženky

Klady

  • Dotykový displej
  • Česká firma
  • Skvělý design
  • Podporuje český jazyk
  • Podporuje Shamir Backup

Zápory

  • U NFT nutná třetí strana
  • Vysoká cena
  • Nepodporuje iOS
5 500 Kč Orientační cena

Trezor Model T je posledním modelem hardwarové peněženky od české společnosti SatoshiLabs, která stála za vznikem úplně první hardware peněženky na světě. V souvislosti s tím se globálně řadí i mezi jedny z nejprodávanějších modelů. Jako téměř jediný nabízí i podporu českého jazyka a skvělý design s velkým displejem, díky čemuž je ovládání peněženky mnohem jednodušší.

Zázemí společnosti

Za vznikem první hardwarové peněženky Trezor stojí česká firma SatoshiLabs, která podobně jako většina společností ve svém odvětví začínala jako malý startup. Poměrně rychle se však rozrostla ve světovou společnost řadící se mezi lídry ve svém odvětví, což potvrzuje i její celosvětový úspěch.

Svoji historii začala pást v roce 2013, přičemž v roce 2016 přišla s prvním modelem Trezor Model One – ten je dostupný do teď. O dva roky později vpustila na trh i svůj poslední model Trezor Model T, který má oproti tomu prvnímu mnohem více funkcí a pyšní se i větší kapacitou a kvalitním dotykovým displejem.

Základní parametry

Trezor Model T vás potěší už na první pohled svými rozměry, díky čemuž je dobře skladný a lze s ním i pohodlně cestovat. Podobný komfort nabízí i z hlediska hmotnosti, která v porovnání s konkurencí nějak zvlášť nevybočuje. Zároveň zaujme i svým dotykovým displejem, s nímž lze jednoduše potvrzovat platby.

Jelikož se jedná o novější model, podporuje již propojení prostřednictvím USB-C. Zejména české uživatele potěší také podpora českého jazyka, který je u jiných kryptoměnových peněženek raritou. Vybaven je také baterií, díky čemuž může fungovat i bez připojení k jinému zařízení.

Parametr Tento produkt
Český jazyk

Ano

Hmotnost (g)

22

Výška (mm)

64

Šířka (mm)

39

Hloubka (mm)

10

Baterie

Ne

Rok vydání

2 018

Země výroby

Česká republika

USB-C

Ano

Bluetooth

Ne

Ovládání kryptopeněženky

Hardware peněženku lze ovládat skrze aplikaci nejen přímo na vybraném zařízení, ale i na webu či prostřednictvím mobilního telefonu. Jedná se tak o jednu z mála hardware peněženek, která podporuje všechny tři alternativy ovládání peněženky. Hůře je však na tom s kompatibilitou s operačními systémy, kdy nepodporuje iOS – uživatelé iPhonů tak nemohou peněženku propojit se svým smartphonem.

Parametr Tento produkt
Webová aplikace

Ano

Mobilní aplikace

Ano

Desktop aplikace

Ano

Windows

Windows 7+

macOS

macOS 10.13 +

Android

Ano

iOS

Ne

Podporované kryptoměny

V porovnání s podobně kvalitními hardware peněženkami podporuje Trezor Model T mnohem méně kryptoměn. Konkrétně dokáže uložit přes 1 456 druhů kryptoměn a tokenů, přičemž disponuje dostatečnou kapacitou pro pokrytí desítek peněženek. Ve své nabídce má také možnost držení NFT, což je však možné pouze za pomoci správce třetí strany.

Parametr Tento produkt
Počet podporovaných kryptoměn

1 456

Bitcoin

Ano

Ethereum

Ano

Litecoin

Ano

NFT

Ano

DeFi

Ano

Zabezpečení kryptopeněženky

Společnost si už od samého začátku zakládá na kvalitním zabezpečení, což neopomenula ani u Trezoru Model T. Ten je vybavený odzkoušenými bezpečnostními mechanismy, včetně dvoufázového ověření, PINu a klasického seedu. V nabídce má i takzvaný Shamir Backup, který zajištuje mnohem větší míru zabezpečení. Jeho princip je jednoduchý, přičemž je postavený na generování libovolného počtu seedů. Zároveň je možné navolit počet požadovaných seedů nutných k získání přístupu do peněženky.

Parametr Tento produkt
Záloha

Ano

Dvoufázové ověření

Ano

PIN

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Trezor Model T je již od samého začátku hodnocen velmi pozitivně, a to kryptoměnovými uživateli po celém světě. Právem se tak stal jednou z nejlepších hardware peněženek na trhu. Velká část českých uživatelů považuje za výhodu i přítomnost české firmy a podporu českého jazyka.

Poměrně často je vyzdvihována také úroveň zabezpečení, která je oproti konkurenčním zařízením výrazně vyšší. Někomu vadí i absence podpory operačního systému iOS či vysoká pořizovací cena.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Peněženka má velkou výhodu nejen ve svých funkcích, ale i designu, který se od konkurenčních hardware peněženek výrazně liší. Milovníky pohodlí zaujme také dotykový displej, s jehož pomocí lze jednoduše potvrzovat transakce – dotykový displej nenabízí téměř žádná dostupná kryptoměnová peněženka. V případě českých uživatelů je velkou výhodou podpora češtiny – tu ocení zejména začátečníci.

Samotné uživatelské rozhraní je velmi přívětivé, za což si Trezor připisuje pár bodů. Velkou pochvalu si zaslouží z hlediska zabezpečení v podobě Shamir Backup, které je mnohem efektivnější než klasické seedy. Na druhou stranu stále nedisponuje podporou ukládání NFT bez pomoci třetí strany a není kompatibilní s operačním systémem iOS.

Porovnání s alternativami

Trezor Model T se v porovnání s dostupnými hardware peněženkami řadí na první příčky, kvůli čemuž se mu vyrovná jen málokterá alternativa. Pokud očekáváte stejné kvality, určitě vás nezklame Ledger Nano X, s nímž si jsou v mnohém velmi podobní.

O úroveň horší je pak model Trezor Model One či Ledger Nano S Plus, s nimiž si vystačí méně nároční uživatelé. Jestliže nechcete utrácet vysoké částky, můžete sáhnout po jednodušších peněženkách jako je Keepkey nebo BitBox02, které však už nenabízí tolik funkcí a ani nepodporují vysoký počet kryptoměn.

Závěrečné shrnutí

V případě, že nehodláte na bezpečném uložení kryptoměn šetřit, je pro vás Trezor Model T skvělou volbou, kterou oceníte i při pravidelném používání. Vše vám usnadní kvalitní dotykový displej a vysoká míra zabezpečení – pravděpodobnost ztráty kryptoměn je tak výrazně nižší. Obávat se nemusíte ani o důvěryhodnost, jelikož za peněženkou stojí ověřená česká firma s několikaletou historií.

5 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Trezor Model T | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se již několik let pohybuje ve světě financí. Kromě tradičních finančních produktů a investičních instrumentů se zaměřuje i na modernější způsoby investování. Podělit se tak může i o zkušenosti s kryptoměnami a jejich bezpečném uložení na hardware peněženkách.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Trezor Model T

Trezor Model T

5 500 Kč Orientační cena