Menu

Black&Decker FSM1630 – Recenze, testy a srovnání

77,6 % Celkové hodnocení

S kobinovanou hlavicí v kategorii Parní mopy

Klady

  • Teplota až 190° C
  • Automatický parní mechanismus
  • Otočná hlavice mopu
  • Navýšení množství páry
  • Odnímatelná hlavice

Zápory

  • Kratší doba provozu
  • Nemá ruční čistič
3 000 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Parní mop Black&Decker FSM1630 je v rámci našeho srovnání jediným modelem s kombinovanou parní hlavicí. Díky tomu zaujme především ty uživatele, kteří hledají mop ze střední cenové relace, který by si dobře poradil jak na velkých plochách, tak i v členitých prostorech a rozích. Na druhou stranu ale u něj nenajdete teleskopickou rukojeť ani konstrukci zahrnující ruční parní čistič, který mnoho konkurentů této cenové relace nabízí.

Uživatele jistě zaujme vysokou teplotou páry až 190 °C, s jejíž hodnotou se řadí mezi ty nejvýkonnější modely. Díky technologii Autoselect s digitálním dávkovačem páry na rukojeti se však nemusíte bát o bezpečné použití na všech nepropustných podlahách. Množství páry tak snadno dávkujete stiskem tlačítka, takže je použití snadné. Navíc mop umožňuje navýšení množství páry o 50 %, čímž usnadní čištění odolných nečistot.

Výhodou je zde také parkovací poloha, kdy je možné mop odstavit ve vzpřímené poloze, a to rovnou s automatickým vypínáním, což může ušetřit práci při rychlém úklidu. S ohledem na konkurenci ale jako nevýhodu můžeme považovat absenci ručního parního čističe a také menší objem nádržky na vodu, se kterou se pojí i kratší výdrž v provozu.

Parní mopy
Parametr Tento produkt
Výrobce

Black&Decker

Objem komor (ml)

400

Doba provozu (min)

15–25

Doba ohřívání vody (s)

15

Regulace množství páry

Ano

Odvápňovací systém

Ano – filtrace

Kontrolní diody

Ano

Bezpečnostní ventily

Ne

Tvar

Obdélník/trojúhelník

Délka kabelu (m)

6

Počet mikrovláknových návleků v balení

2

Sklopné madlo

Ne

Nástavec na koberce

Ano

Odnímatelný ruční čistič

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze patří mop Black&Decker FSM1630 k velmi dobře hodnoceným produktům. Jen na portále heureka.cz sklízí k červnu 2023 celkový 91% průměr všech uživatelských hodnocení, což jen potvrzuje velkou míru spokojenosti uživatelů s výrobkem. V hodnoceních se přitom nejčastěji objevuje chvála za vynikající výsledky čištění a dobrou skladnost. Na druhou stranu se ale najde i několik negativních ohlasů, mezi nimiž uživatelé zmiňují například absenci teleskopického madla, skrze které mohou vyšší postavy bolet záda.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní výhodou tohoto parního mopu je jednoznačně jeho kombinovaná hlavice, která zahrnuje nejen obdélníkový, ale i trojúhelníkový nástavec. Díky tomu si s mopem dobře poradíte jak na velkých plochách, tak i v členité domácnosti nebo s úklidem v rozích. Společně se snadno regulovatelným výstupem páry je mop navíc vhodný pro použití na všech nepropustných podlahách, navíc stejně jako většina konkurence zahrnuje i nástavec na údržbu koberců. Nechybí mu ani kontrolní diody, které vám napoví, kdy je zařízení připraveno k provozu, a součástí je také odvápňovací systém prodlužující životnost zařízení.

Na druhou stranu zde ale celková doba provozu a objem nádržky na vodu dosahuje spíše průměrných hodnot. Za nevýhodu pak můžeme považovat absenci bezpečnostních ventilů či konstrukce 2v1, ve které nenajdete ruční parní čistič.

Porovnání s alternativami

Jako vhodnou alternativu k modelu Black&Decker FSM1630 vám můžeme doporučit například parní mop TESLA SteamPower FX50, který disponuje širokou škálou příslušenství, což napovídá multifunkční využití v domácnosti. Lze přitom sehnat za podobnou cenu. Ve spoustě parametrů dosahuje přibližně stejných hodnot a díky mnoha nástavcům v balení s ním také snadno vyčistíte velké povrchy i hůře dostupná zákoutí.

Závěrečné shrnutí

Parní mop Black&Decker FSM1630 jsme do srovnání zařadili zejména proto, že jako jeden z mála produktů na trhu (a jediný v našem srovnání) disponuje obdélníkovou i trojúhelníkovou hlavicí. Díky tomu s ním snadno uklidíte velké plochy i hůře dostupná místa v domácnosti. Nabízí slušný příkon, s jehož hodnotou se řadí mezi ty nejlepší a od kterého lze odvodit vysoký výkon. Samozřejmostí je zde regulace výstupní páry, která je zde zakomponovaná v digitálním ovládání přímo na rukojeti, takže je použití mopu skutečně komfortní. Bohužel zde ale musíte oželet ruční parní čistič, který není součástí, a také spíše průměrnou dobu provozu.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Black&Decker FSM1630 | Hodnocení: 77,6 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má s parními mopy vlastní zkušenosti, o které se prostřednictvím našeho srovnání neváhá podělit. Protože dobře ví, jak může být úklid domácnosti náročný, poradí vám, jak si jej pomocí vhodně vybraného parního mopu usnadnit. Prozradí například, které funkce se vám budou hodit pro multifunkční úklid nebo po kterém modelu sáhnout, máte-li doma hodně členité prostory.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Black&Decker FSM1630

Black&Decker FSM1630

3 000 Kč Orientační cena